www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Odvetravani skrine X16SZ
Autor: Bohyn (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2016 07:00

Zdarek,jak je to nejlepši udělat, když nechci ten vyvod do sani? Zrovna jdu zaslepit diry po te male hadičce a tu velkou použiju do oil catch tanku.. nějaky nazory?

Re: Odvetravani skrine X16SZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2016 07:12

Vyprdni se na to. At to odvedes kam to odvedes, vzdycky pujdou vypary ven do motoroveho prostoru (do podbehu, nebo ja nevim, kam to chces vytahovat) a za nejakej cas to bude vsechno zablity od oleje a az se na to nalepi prach, tak to z toho poradne nedostanes.
Navic se ta hadice zacne ucpavat - nebudes mit podtlak ze sani a pretlak v motoru to ven nepretlaci.

Re: Odvetravani skrine X16SZ
Autor: Bohyn (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2016 07:39

No mam to do nadobky, tak ja nevim.. měl sem to na bawu a bylo to ok, ale tyhle dvě hadičky mě rozbily :-D asi rozdělám ten ventyldekl ať vim co tam vubec je :-D

Hlavně se mi nechce shanět ty hadičky.. ta mala byla roztrhlá a fak to chrstalo tou velkou zpátky do sání jak sem to koupil... :/

Re: Odvetravani skrine X16SZ
Autor: Kuba-AG (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2016 09:17

Ahojte, mám jen rychlý dotaz na podobné téma - X16SZR v Astře G, ale to je hadam to same jako v Fku - to odvětrání z klikovky do hlavy. Když ho budu chtít zkušebně protáhnout třeba delším drátem(tlačí se mi olej přes těsnění vany ač to je vyměněné tak mě napadlo zkusit todle) , vadí když ten bordel spadne tou trubkou zpět do oleje? Teoreticky by se ten karbon měl v tom oleji zase rozpustit ne? Jde o to, že tyhle motory narozdíl třeba od C20XE mají tu trubku zezadu a za prase ji z toho bloku neodšroubuju abych ji protáhl venku... Mezi těma parohama je prd přístup a na to nemám vhodný vercajk sad smiley

Napadlo mě, že když je to bordel co se normálně usazuje ve vačkové skříni kam ta hadice ústí a odkud by ho ten motor stejně měl zase zpětně stahovat dolů do vany tak to asi je relativně jedno ne?

Díky smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **   *******    *******   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
        **  **     **         **         **  **     ** 
  *******   **     **   *******    *******   ********* 
        **  **     **         **         **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  *******    *******    *******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.