www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Potkaný motor?
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2019 15:56

Ahoj opláci. Smutná věc se mi stala. Na moji střičce x16sr je to? 52kw caravan...
jedu po městě a najednou auto začalo brzdit, rozsvítili se všechny kontrolky a vůz nejede, nejde ani nastartovat. Bude motor v prdeli? Pískalo nějaké ložisko v motoru. Mám zkusit vyvolat pamě't závad? Chtěl bych vědět, zda bude na opravu, nebo na vyhazov. Moc děkuji za rady tipy sad smiley

Re: Potkaný motor?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2019 17:38

Teoreticky se to potkat nemuselo. Koukal si na rozvodak? Zkusil bych vyndat svicky a rucne to protocit, jestli to pujde.

Re: Potkaný motor?
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2019 06:43

Ahoj, protocit nejde. A i když chci nastratovat normálně, tak slyšíš jen plechy. No později jsme zjistili, že asi zatuhnul olej. Auto bylo v servisu, ale olej asi nezměnili. To auto není moje, já si olej měním sam, ale už to bude asi na...takže jsme se objednali na srotak :-)

Re: Potkaný motor?
Autor: mik (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2020 15:16

Zdravím,prasknul mi za jizdy na dálnici rozvodový řemen,rána žadna jen zhasl motor,mám Kadetta 1,4i, je možné že by se motor nepotkal,,u známého co má motor 1,6 to prý prošlo bez újmy...jestli někdo nemá zkušenosti..díky moc..

Re: Potkaný motor?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2020 05:16

Ja myslim, ze to prezil :-)

Re: Potkaný motor?
Autor: mik (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2020 11:41

Bohužel nepřežil ..rozvoďák vyměněný ale polovina válcu se jen veze,je mi ho líto ,ale šroťák volá...

Re: Potkaný motor?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2020 19:43

C14NZ se potká /vlastní zkušenost/. C16NZ a C20NE by se potkat neměl. Jestli to auto je ve slušném stavu, tak bych ho nerušil. Dát ten motor do pořádku je akce na jeden den a investice v řádech nízkých jednotek tisíc.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Potkaný motor?
Autor: mik (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2020 14:30

Už by na něm bylo potřeba udělat pár karosářských zásahu,prahy,podběhy,atd..se vším kolem něj to pro mě už ztrácí smysl..je mi ho líto,ale už do toho nejdu...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
       **  ***   ***  **     **  **   **   **     ** 
       **  **** ****  **     **  **  **    **     ** 
       **  ** *** **  **     **  *****     **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **  **     **   **  
 **    **  **     **  **     **  **   **     ** **   
  ******   **     **   *******   **    **     ***    
Powered by Phorum.