www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 13:26

Mám poslední dobou problém u C20NE. Když dám plyn na podlahu, motor jde pomalu do otáček, poškubává a v nižších otáčkách tarokuje. Dělá to jen někdy. Prostě někdy jede a někdy se mu nechce. Lambda už tam není a kat je vztlučený. Poraďte. Má nové svíčky, kabey, víko rozdělovače, pal. filtr ...

Díky

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 14:14

To znam. Slapnes na to a je to jak kdyz te nekdo drzi za prdel a pak to najednou podvoli a jede to. No je to de facto nevyresitelne. Protoze ja sam nevim proc to dela. Me to dela jen za studena. Cca prvnich 5 minut. Skoro mi to prijde jako by ti ECU chtela rict - "hele hajzle, motor je studenej, tak do toho nehamtej, nebo ti to uskrtim!" smiling smiley) No jo, ECU je drsna! smiling smiley

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 15:58

Napada me vaha vzduchu, nebo potenciometr skrtici klapky. Bud jen nekde nejakej nahodne spatnej kontakt, nebo primo ta vec. V obou je potenciometr s nejakou (patrne uhlikovou) drahou a asi vis co tenhle potik dokaze po par letech ....

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 04:32

Dělá mě to samý u X16SZR. Navíc teď po výměně těsnění palivového čerpadla a ukazatele stavu paliva je to daleko citelnější. Někde tady někdo psal, že by to mohl být i zaolejovaný rozdělovač. Mám ho nějakej mastnej, takže ho zkusím vyprat v technickém benzínu a uvidí se.

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 18:09

Ja mam Daewo Racer a mne to robi tiež za studena apotom to povolí.

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2005 13:58

Jo a taky se mrkněte na zapalovací kabely...

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: kubas (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 18:55

CO takhle z toho udelat zpátky C20NE????

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 07:59

máš to špatně seřízené, díky tomu že to je 20Ne tak je to citlivější, musíš to poladit na váze

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 08:00

a nešlapej na studenej motor to ECU fakt brzdí

Re: Motor cuká a tarokuje při dupnutí na plyn.
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 11:43

Studený to jedzí jak ďábel. Vždycky se při vycouvávání z parkoviště málem vybourám. Pošteluju to. Podle mě to má moc benzínu. (i ta spotřeba by tomu odpovídala). Jakou máš voltáž na RCO ?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **          *******    *******   **     **   *******  
 **    **   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **   **     **         **  **     **  **     ** 
 **    **    ********   *******   *********   ******** 
 *********         **         **  **     **         ** 
       **   **     **  **     **  **     **  **     ** 
       **    *******    *******   **     **   *******  
Powered by Phorum.