www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
přestavba C18NZ na 18E
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 07:37

chci se zeptat, má někdo zkušenosti s předěláním c18nz která má 66kw na 18e která má 85kw, a má to cenu ? je to opravdu takovej rozdíl jako to vypadá na papíře ?


Re: přestavba C18NZ na 18E
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 07:55

Kdyz uz by jsi chtel prehazovat motory, tak rovnou na C20NE, coz je snad nejrozsirenejsi a velmi spolehlivy motor. Bez tak uz by te nesouhlasil typ motoru. Tech 18E bylo strasne malo, tak ze by byl docela problem s nahradnima dilama a taky ho nikdo moc nezna aby te v pripade potreby poradil.
O vymene na C20NE se tady toho napsalo uz more, hledej ve starsich prispevcich.

Re: přestavba C18NZ na 18E
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 10:42

myslel jsem to tak že bych nechal blok a přehodil jen hlavu, vstřiky, elektriku atd. mám možnost celé 18gsi na náhr. díly se špatnou kastlou a já mám kombi. myslíte že by to takhle nějak šlo ? nebo je to všechno jinak ? bylo by to jednodušší než měnit celej motor.


Re: přestavba C18NZ na 18E
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 06:36

To by šlo, ta hlava jde na všechny typy 18 a 20, ta 18E lítá taky slušně a má jednoduší elektroniku /tak zv vstřikovací relé/ nezbírá to tolik dat jako C20NE já to měl a fakt spokojenej /jen to je zastaralej typ /KADETT D GSE/
ale ta hlava jde přehodit to není problém

Re: přestavba C18NZ na 18E
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 06:38

ale levnější je přehodit celej motor ale to nebudou sedět čísla, když budeš hazet jen hlavu tak to máš broušení a těsnění a nové šrouby a buhví co ještě když to otevřeš



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **        **        **   ******   
 **     **  ***   ***        **        **  **    **  
 **     **  **** ****        **        **  **        
 ********   ** *** **        **        **  **   **** 
 **         **     **  **    **  **    **  **    **  
 **         **     **  **    **  **    **  **    **  
 **         **     **   ******    ******    ******   
Powered by Phorum.