www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: převodovka-typ
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 19:01

chci menit prevdovku ale v servise mi bylo receno ze mi tam chybi nejake L ko nebo ze to vypada ten drzak prevodovky jak hokejka ale v malem.

Je to mozne? Existuje neco takove? A nebo je to jine (ten drzak) na gsi?f16ku?

převodovky
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 09:08

mám motor c20ne a převodovku f16 a f20, která je lepší k tomuto motoru?

Re: převodovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 10:16

K C20NE patri F16, F20 je k 16V.....Nicmene ja mam 8v a prevodovku F20...:-) jezdit to jezdi a konecnej nazor si udelam az na sprintech v Milovicich....

Re: převodovky
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 10:39

a kdy to bude? kdyžtak dej vědět jak to dopadlo.... mám ještě 14 dní než se na to vrhnu....

Re: převodovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 10:51

Sraz je tuhle sobotu.... kdyz budu spokojenej, dam vedet...:-) :-)

Re: převodovky
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 12:05

F20 je kratší, mělo by to rychleji akcelerovat...

Re: převodovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 12:22

2 optimit - to si taky myslim, ale praxe byva mnohdy ponekud odlisna...:-) :-)

Re: převodovky
Autor: Milan GSI (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 17:08

Je mozne aby prevodovka f16 mela obracene razeni?

Převodovka,spojka _Kadett
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2005 12:03

Tahle poradna je fakt vychytaná věc.Ale k tématu:Měl jsem čest si sednout do Kadetta známýho a co jsem z hrůzou nezjistil .Že mi jde těžko jak řazení ,tak spojka.Co se s tím dá dělat?Pokud se tedy dá něco dělat?

Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2005 13:32

Ahojky.Ten tvůj známý je určitě po výměně spoky,proto mu chodí lechce.Je to tím,že lamely přítlačáku jsou kolměji k hrušce.A když měnil spojku lak musel vypustit i olej z převodovky a dal nový.Takže zkus vyměnit olej a určitě se to zlepší.Se spojkou bych se zatím nezaobíral pokuď neklouže,je to normální.Maximálně promaž lanko.

Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2005 15:39

S tím promazáváním lanka bych si nebyl zas až tak jistej, většinou bývá potažený silonem a když se namaže tak je to za chvilu ještě horší.
A u toho řazení se zkus napřed podívat u řadičky pod manžetou jestli tam máš aspoň trochu vazelíny, někdy to jde nasucho a víš jaký to potom je :-)
Ale jinak plně souhlasím s jirkou

Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2005 17:38

takžééééé říkáš nemazat???RAdši?

Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 06:58

No kdyz koupis nove spojkove lanko tak primo na tom sacku v kterem je to zabalene mas napsano ze se pred montazi ma lanko promazat. Aspon na tom mem baleni to bylo napsano. Bylo to origo Opel lanko.

Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 10:34

On si Kadett rád bere kostru přez spojkový lanko. Když se ti to párkrát stane, tak se to zapeče a jde to pak ztuha.


Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 12:12

Spis bych zacal premejslet jak dlouho je tam spojkovy lozisko, resp. cela spojka i s pritlacakem. Osobni zkusenost je takova, ze po vymene loziska sla spojka mackat daleko lip.

Re: Převodovka,spojka _Kadett
Autor: Srneček (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 12:15

Se spojkou nevím, ale u Kadetta a Astry se dá seřídit tuhost řazení také na převodovce. Jsou tam takový "kloboučky" pod kterýma je pružina a váleček, čím víc jsou ty "kloboučkyL" zaražený, tím tužší je řazení. Takže buď je povitáhout anebo vyměnit pružiny, ale NESMÍŠ je vytáhnout moc, pak by ti vyskakovali rychlosti. Nevím jak na tvým autě, ale na mým se blbě vytahovali, takže jsem dva zničil (měký plech a já jsem jej moc zmáčkl), proto doporučuji sehnat nějaký náhradní.

převodovka
Autor: Peťula (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2005 10:19

Ahoj, potřebovala bych vědět, jaká se dává převodovka do Kadettu GSi. Moc dík

Re: převodovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2005 10:24

Motory 1.8 a 2.0 8V - F16 a pro 2.0 16V - F20

Re: převodovka
Autor: BOBO (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2005 21:21

******* PLEASE kto by mi pomohol najst nejaku stranku kde je nieco o AUTOMATICKEJ PREVODOVKE na KADETT 1.6i DIK MOC**********

výměna převodovky
Autor: Mates (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2005 13:00

mám 1,4 i s 4 kvaltem a chěl bych 5 kvalt,tak se chci zeptat co jake věci sou zapotřebí k výměně a kolik by to tak mohlo stát?? díky

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********  **     **  **    ** 
 ***   ***     **     **        **     **  ***   ** 
 **** ****     **     **        **     **  ****  ** 
 ** *** **     **     ******    *********  ** ** ** 
 **     **     **     **        **     **  **  **** 
 **     **     **     **        **     **  **   *** 
 **     **     **     ********  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.