www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 10:31

C hlapi potřeboval bych poradit,a sice jak má být naplý rozvodák.Nechal jsem si ho vyměnit u jednoho mechanika,ale zdá se mi nějaký volný.Když sundám ten kryt a otáčím motorem,tak je v jednom místě napnutý a na druhé straně zase povolený.Druhou stranou myslím,když se postavím k motoru ze strany altíku,před sebou mam rozvodák z boku.Jedna strana je po pravé ruce a druhá po levé.Levá strana je jako by ta "tažná" na te druhé je napínací kladka.A právě ta strana s tou kladkou se mi zdá volná,moc to ta kladka nenapíná.Tak by mě zajímalo jak si to napnutí zkontrolovat,není na motoru nějaký bod v otáčení motoru ,kde se to dá nějak změřit? Třeba horní úvrat atd.??? No snad to pochopíte,celkem jsem s toho nervozní,protože mám jet do Chorvatska...:-( Jo a motor mam C14NZ

Re: ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 19:51

Rozvodovy remen bys mel prstama zkroutit MAXimalne !!! o 90 stupnu. Spis trochu min.

Re: ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 16:08

Ted jsem si přečetl navod,jak napnout rozvodák s nap.kladkou.Je tam psáno,že v tomto případě se napíná rozvodák tou kladkou automaticky a nehrozí tak jeho přeskočení.Platí to i pro výměnu nebo jen je tam ta kladka pro udržování napnutí po dobu životnosti řemenu? NEBO se má při výměně rozvodák nejprve našponovat na vodní pumpě a ta kladka je tam jen pro udržování napnutí??????

Re: ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 16:11

JO JEŠTĚ DOTAZ NA STANDU: V jaké poloze zkoušíš to napnutí rozvodáku??V horní úvrati???

Re: ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 17:10

V horni uvrati??? V horni uvrati kteryho pistu???? :-) Tos asi nemyslel vazne, co?? :-)
Napnuti zkousim v poloze v jake tam rozvodak prece nasadim.... A pro kontrolu v poloze v jaky zustane stat.....

Re: ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 17:45

Na autech s napínací kldakou se musí při výměně rozvodového řemenu provést základní nastavení, jinak šponovací kladka není schopna udržet řemen správně napnutý. Kromě toho je lepší dát novou šponovací kldaku, jelikož se časem unavý a už neudrží správně napnutý řemen i při správném nastavení (to je věc, kterou často "garážový mechanici" opomíjí) .

Re: ROZVODOVÝ ŘEMEN
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 17:53

Jo to jsem si myslel,ale jinak díky moc.Dost mě zarazilo,že to ten můj mechanik neví.ZMĚNÍM MECHANIKA.

rozvodový řemen
Autor: jarek (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 08:47

mám kadett C20NE na koli tam prijde rozvodový řemen + vodní pumpa??? předpoklaádám že napínací kladky tamnejsou, teda žádnou jsem tam nenašel!!


C20NE r.v. 1989 kadett caravan 2.0i

Re: rozvodový řemen
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 08:55

Proč zakládáš nový příspěvek,když ten samý máš o kousek níž?

Re: rozvodový řemen
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:05

pumpa cca 1100,- řemen cca 400,-

Re: rozvodový řemen
Autor: jarek (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:10

pro broučka: asi proto že jsem si toho nevšiml!!!

Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 12:13

Mám týden Astru r. 97 X16XEL najeto 166 tis.km a chtěl jsem hodně hodně poctivej a dát vyměnit rozvoďák, i když má natočeno 50 tis.km. V servisu mi řekli, že u Opla by také samozřejmě vyměnili i 3 kladky a vodní pumpu, protože to bude určitě potřeba a stáo by mě to cca 8000 Kč.
Vaše zkušenosti ???

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 12:22

Mám motor 16SZR, ale já se vešel napodzim do 5000 kč za kompletní výměnu ( rozvoďák, kladka , pumpa ) .
Ne tedy u OPEL service, ale ve velkém servisu, kde dělají vše a díly nakupují u Auto Štangl .

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Mascote (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 12:27

Zalezi odkud si, ale na mou X16XEL jsem kupoval rozvody tj. rozvodovy remen, kladky a vodni pumpu. Za material jsem se vesel do cca 4500,-. Kupoval jsem to v Aurodily Zraly.

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 12:45

Já byl v obyč autoopravně ve východních čechách. Akorát si nejsem jistej jestli kromě rozvoďáku jsou ty ostatní věci opravdu potřeba teď vyměnit, já myslel že bych je měnil až s kladkama nebo pumpou budou problémy.

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 13:03

Já myslím, že by ses měl vejít do 5000,-.....

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 13:10

na tom též motoru dělal Jarda také tenhle servis, včetně pumpy a stálo ho to 5500,-. Mě na X14XE to stálo bez pumpy 4500,-. Vzhledem k tomu že pumpa stojí litr, je to stejná cena. Jo, Jarda to dělal v jižních čechách, já na severní moravě...

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 13:49

Můžu se zeptat kde ve vých čechách???Já abych tam radši ani nelez ..díky

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 20:35

Mám taky x16xel a stálo to všechno kolem 5500, v Praze a žádné levnější díly nebo servis jsem nehledal.

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 12:15

8000 já ti to udělám za 7500 joj to si namastím kapsu běžně materiál vycháí kolem 5000Kč pokud netrváš aby byly kladky a řemen v krabičkách s nápisama opel

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******    *******   **     **  ********  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **         **  **     **  **     ** 
 *********   ********   *******   **     **  ********  
 **     **         **         **   **   **   **        
 **     **  **     **  **     **    ** **    **        
 **     **   *******    *******      ***     **        
Powered by Phorum.