www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
C16NZ za C20NE
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 10:34

Ahoj lidi, chystám se do Opela Astry Caravan r.v.92 s motorem C16NZ ř.j. Multec narvat dvoulitra C20NE ř.j. Motronic. Ale nevím jak je to s konektorama na řídících jednotkách, zda jsou stejné, nebo jiné. Nemáte někdo nějaký podrobnější popis řídících jednotek včetně vyobrazení konektorů, zapojení atd.? ..nechce se mi předělávat komplet celá elektroinstalace, tak bych rád věděl, než to koupim.

Dále uvítám jakoukoliv radu někoho, kdo s přestavou motoru má zkušenost, čeho se vyvarovat atd.

Díky Mára

Re: C16NZ za C20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 11:28

Kdybys nejdriv prosel temata v poradne, nemusel by ses ptat.... Psal jsem tady o tom (a nejen ja) uz spoustu....

Re: C16NZ za C20NE
Autor: kubas (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 19:29

No problem. az to rozeberes tak uvidis. Musis ale vymenit celou přední napravu kuli poloosám. Jinak el. je kompatibilní. Kdyby jsi potřeboval info nebo pomoc tak napis.

Re: C16NZ za C20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 20:35

Kabelovy svazek od cidel na motoru k ECU kompatibilni NENI...!!!.....Ostatni kabelaz samozrejmne ano... Je treba jeste doresit propojeni ECU s kontrolkou na pristrojovce, samotny napajeni a diagnosticky konektor.

Re: C16NZ za C20NE
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 21:08

To Standa: Sorry sorry já si přečetl vše i to co mě momentálně moc nezajímalo, ale na nic co by vyřešilo můj problém a dotazy jsem nenašel, asi jsem nečetl dost pozorně, pročtu tedy ještě jednou

To Kubas: Mno hele poloosy vyměňuju taky, mám to bouraný a v plným pravým rejdu mi to poskakuje ze strany na stranu. Dalo fušku to narafičit tak, aby to alespoň nešlo tolik do volantu. Ale dřív ty astry se moc po vrakáčích neváleli, teď jsem to naboural o srnu, tak se to konečně pohne z místa

Díky vám za rady, určitě vás tu budu o rady ještě žádat, pokud mi to nějak nepůjdeyawning smiley)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ********  ********   ******    **        
 **    **      **     **        **    **   **    **  
 **            **     **        **         **    **  
 **   ****     **     ******    **   ****  **    **  
 **    **      **     **        **    **   ********* 
 **    **      **     **        **    **         **  
  ******       **     ********   ******          **  
Powered by Phorum.