www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
TID
Autor: Uf&s (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2005 23:53

Mám dotaz ohledne TIDu. Menil sem radio (ted mam na mp3), a zajímalo by me jestli jde neak nastavit nebo treba odpojit neakej kabel aby pri zapnutym radiu byly zobrazovany hodiny na TIDu? Páč radio ma svuj displej.

Astra F

Re: TID
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 10:43

Tak hodiny by měli bejt zobrazený pořád. Na to nemůže mít výměna autorádia vliv. Stejně tak na teplotu. :-)

Re: TID
Autor: Uf&s (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 11:02

Sorry spatne sem to napsal, myslel sem samozrejme datum...

Re: TID
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 11:12

Přeruš drát napájení z rádia do TIDU. Potom ti bude svítit datum pořád.:-)

Re: TID
Autor: Marek65 (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 14:37

No mne to tiez robi to iste tak skusim ten kabel.
Ale druhy problem je ten ze po zapnuti svetiel TID zhasne cely a nech nastavujem na radiu cokolvek tak nesvieti. Da sa aj toto nejak vyriesit?

Re: TID
Autor: Marek65 (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2005 12:16

No na ten datum treba odpojit PIN 6 a ked zapnete svetla a chcete aby to svietilo tak odpojte aj PIN 8. Dnes som to spravil a funguje paradne.

Re: TID
Autor: Michal86 (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2005 11:35

Mam taky problem s displayem, mam orig radio je to nejakej ten car 300 na kazety. Display funguje ale kdyz pustim radio tak by misto datumu meli bejt info z radia ne? a me to tam nic neukazuje ale vubec nic ani zadny code nebo neco takovyho proste to nesviti(ukazuje to jen teplotu a cas). Myslite ze je v haji radio nebo je neco spatne zapojene..

Re: TID
Autor: Michal86 (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2005 11:56

Tak uz vim co to je presne za radio je to Philips Car 400

Re: TID
Autor: Michal86 (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2005 13:06

tak uz to mam, podrzel sem 4 a 6 pri zapnuti a prepnul na 8 digit a slape to.

Re: TID
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2007 18:12

Tak jsem vyřešil moji záhadu s displejem.
Zhruba před měsícem mi z ničeho nic začal blbě ukazovat teploměr, občas se vynulovaly hodiny a datum. Teploměr ukazoval třeba -33°C, i když bylo +40°C. Bylo to v době, kdy jsem se vracel z jihu, tak jsem si myslel, že se něco zbláznilo. Doma se už čas ani hodiny nenulovaly, ale teploměr blbnul pořád. Tak jsem ho vyměnil, nepomohlo. Při testu to házelo chybu 171(čidlo vnější teploty, spojení s + nebo přerušený obvod). Několikrát jsem čidlo vytahoval, prostříkával a nic. Dneska jsem vytáhl TID a zjistil jsem, že je konektor povytažený z tištěného spoje. Nechal jsem ho zapájet a je po problému.
Tak píšu jen, kdyby vám to někomu pomohlo.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: TID
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2007 20:17

Tak to máme stejnou sérii auta nebo je to nějaká erupce na slunci, protože já mám zhruba měsíc úplně stejný problém.

Já jsem konektor jen prostříkl. Tak na to mrknu.

thumbs downthumbs downthumbs downDíkythumbs downthumbs downthumbs downsmileys with beer

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: TID
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2007 20:57

Kdybych ten konektor nevytáhl ze spoje, tak na to ani nepřijdu.

Re: TID
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 06:01

To nebude stejná série auta, spíš stejná značka grinning smiley už několik týdnů jezdím do práce v mínus 5°C - čidlo jsem taky vyměnil, takže o víkendu vlítnu na TID smoking smiley

Re: TID
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 15:43

Je to přesně jak píše Luboš, po přepájení konektoru je z -32°C 23°C. thumbs down
To jsem rád, že nemusím sundávat nárazník kvůli čidlu.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: TID
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 19:07

to m.king: Ale ten nárazník jsi mohl sundat, když se nemůžeš vohnout.grinning smileygrinning smileygrinning smiley
"Jak to jede?"
"Jede to dobře, ale neseje."
"Bodejť, máte to zalepený barvou, jenže to by jste se museli vohnout."grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Čidlo je v levém rohu nárazníku zasazené zhora dolů. Zespoda je kousek vidět.

Re: TID
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2007 07:11

to Tonda: Já nevím, jak u vás, ale u nás je ještě léto.smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

Re: TID
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2007 11:02

to Luboš: Já mám léto jen po zapnutí zapalování,ale pak to frčí šupem dolů, že se bojím, aby mi nepřimrzly dveře grinning smiley

Re: TID
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2007 11:15

Přesně tak se to chovalo i mně. Po zapnutí klíčku a nastartování to bylo v poho a po rozjezdu hned mínusová teplota. Takže všichni s X17DTL honem, honem opravovat. Nebo že bysme to uhráli u Adama na hromadnou návštěvu servisu?grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Re: TID
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2007 15:22

to Luboš: proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. spinning smiley sticking its tongue out

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: TID
Autor: luciano (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2007 09:33

tak me teplota trebas neukazuje vubec ze.... ale asi sem se dojebal kamos rikal prostriknou kontakty a nic, tak jsem si myslel ze to je v haji a tet se doctu ze tio bude asik mozna u tidu , no dojebal sem se malonko protoze jsem cidlo vyhodil ! nemate nekdo na prodej funkcni?????

Astricka ,1.6 , 55kw ale mohlo byt hůře.a pro studentsky život to stačí

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********   **     **   ******   
 **     **  **     **  **     **  **     **  **    **  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **        
  ********  **     **  ********   *********  **   **** 
        **   **   **   **     **  **     **  **    **  
 **     **    ** **    **     **  **     **  **    **  
  *******      ***     ********   **     **   ******   
Powered by Phorum.