www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
chyba ecu 0500
Autor: Bebe (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 15:14

Zdravim vás, chci požádat o radu. Vlastím astru F rv. duben 07, motor x16xel.
Pokud jsem podle zde (www.opelastra.cz) uvedených informací správně pochopil, tento typ má 4místné hlášení chybových kódů. Když tedy vyblikám chybu, opakovaně to hlásí 0500, což, jak jsem našel v tabulce excelu přeložené z polštiny, (mimochodem výborná věc, když už to člověk potřebuje:-) ), znamená "čidlo rychlosti vozidla",ale vůbec nevim kde ho mam hledat a jak se dál zachovat. dokonce jsem nic takového nenašel ani ve workshopu (určitě budete znát). Budu rád za každou poučující odpověď.

Astra F X16XEL

Re: chyba ecu 0500
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 17:20

cidlo rychlosti vozidla, nebo-li drahovy vysilac frekvence je umisteny primo v tachometru - cerna podlouhla krabicka v miste nahonu, vedou z ni 3 ploche vodice.
Tachometr ukazuje?

Re: chyba ecu 0500
Autor: Bebe (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 19:14

Tachometr ukazuje...zatim:-) Včera se mi nachvíli rozsvítila kontrolka, proto jsem se díval do paměti závad. Máš představu, jaký to muže mít další průběh? P.S. jsem si nemyslel, že ECU kontroluje i podobné závady jako tahle.

Re: chyba ecu 0500
Autor: Bebe (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 19:16

jo a mam dojem, že náhon rychloměru je mechanický, normálně k přístrojovce vede bowden.

Re: chyba ecu 0500
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 23:22

To ano. K tachometru je bowden. Ale jak píše Standa, snímač je na přístrojové desce zazadu nad vstupem bowdenu. Jinak je z toho snímače chycený i TID a lze jeho funkci vyzkoušet i při diagnostice TIDu. Ta je popsána zde: [www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: chyba ecu 0500
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 10:17

Měl jsem úplně ten samý problém jako Ty, dostal se do tachometru bordel z bovdenu (vazelína) a tím ten snímač přestal fungovat. A jelikož je tachometr nerozebíratelný (k tomu snímači se nedá dostat bez zničení), tak nezbývá než po překontrolování kabeláže pořídit nový tachometr (nebo nějaký z vrakoviště). Jsem tu o tom psal, i fotky toho tachometru tu jsou, tak pohledej.

Re: chyba ecu 0500
Autor: Bebe (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 16:59

Ok, tak ja na to mrknu, díky za informace a jak tu MetalKalic psal, zkusim se tu jeste podivat, hledal jsem pomocí vyhledávání a nenašel jsem nic, proto jsem zakládal nový přízpěvek, za což se se tedy omlouvám.

Astra F X16XEL

Re: chyba ecu 0500
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 21:16

Je to třeba tady: [www.opelastra.cz] .



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******    *******   **     ** 
 **        ***   ***  **    **  **     **  **     ** 
 **        **** ****  **               **  **     ** 
 ******    ** *** **  **         *******   ********* 
 **        **     **  **               **  **     ** 
 **        **     **  **    **  **     **  **     ** 
 ********  **     **   ******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.