www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
LEDky k podsvetleni
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 11:09

Zdravim
Chci vymenit zarovky v podsviceni palubni desky a toho stredoveho panelu. Nekde jsem cetl ze se tam z uspechem daji dat LEDky.Ma to tu nekdo?
A jestli jo tak jake ledky koupit a v jakych paticich.Vim ze do toho stredoveho panelu jsou patice T5,ale nevim jak je to u podsviceni TIDu a palubovky.

Diky
Michal

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 11:15

Mrkni primo sem....

[www.blauertacho.de]

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 11:20

LEDky na 12V koupis nejlevneji zde www.flajzar.cz/soucastky1.htm Nemusis se pachtit s odporama pokud nejsi silny v elektro.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 11:29

doporučuju zelený ledky, docela dost totiž svítěj. viděl jsem i modrý ale proti zeleným svítěj o 30% míň. do tidu se snad z těch flajzarových musí odpreparovat ta patice a do středového panelu pasujou rovnou.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 12:14

Ja daval modre diody s patici T5 od Flajzara do TIDu, pasovaly tam. Jen byla pakarna to vymenit, protoze v TIDu jsem mel ty origos zarovky v takovych zelenych objimkach ve kterych byly vlozene 2 plisky a k nim priletovane konce zarovek. Stacilo ty objimky se zarovkama vytahnout, jemne vypacit ty dva plisky i se zarovkou ven, pak odtrhnout nebo odletovat zarovku a pak opacny postup s diodama zpet. Jen se to celkem spatne skladalo zpet ale slo to, trochu trpelivosti.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 12:25

já mám červené podsvícení je to tak na hodku práce a co se týče síly světla svítí mne to víc než žárovky ledky stojí 10kč kus jsou super svítivé mají 4000mcd

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 08:18

tak ja bych se pochlubil s modrym podsviceni u moji Astry F Caravan, stejne LEDky jak od flajzara vožene do orig patice ale koupil sem je v praze, ve vaclavske pasazi na karlaku, maj je i malicko levnejsi a nemusel sem cekat na poštu.. ve skutecnosti sviti malinko mene nez na fotce, nechtelo se mi laborovat s delkou expozice aby to odpovidalo ;-) ale nemuzu s stezovat,vnoci je to prijemne na oko .. jeste prihodim fotky MIDui

Přílohy: P5230678.JPG (471.6KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 08:21

MID a palubka dohromady + osvetleni vetraku mam cervenymi LED , ale dam asi zase zpatky bíle, cervene sviti na tohle moc málo a nevypada to celkove tak dobre ...

Přílohy: P5230686.JPG (460.6KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 08:23

a jeste modre podsvetleny MID ve dne, viditelnost perfektni i pres slunecni bryle ;-)

Přílohy: P5230593.JPG (416.6KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Zdeněk T. (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 11:22

Chci si vyměnit žárovky pod tlačítky na klimatizaci a recirkulace vzduchu.
Krytky z tlačítek se mi podařilo sundat, ale tím jsem skončil. Žárovky nejdou vytáhnout. Jdou tlačítka nějak dále rozebrat? Díky za radu, případně foto.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: f (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 11:38

ja to zkoušel, mel sem ale rozebranou celou palubku a vyndal sem to zezadu, celkove ti to nedoporucuju pokud chces menit barvu, jakakoliv jina žárovka / ledka než bílá, vypada divne a svítí to málo, vzhledem ktomu ze svetlo jde pres ten svetlovodivy plast a pak hlavne pres ten zlute zabarveny plast.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Zdeněk T. (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 11:50

Celou balubku, nebo jen středový panel včetně autorádia? Žárovky mi nesvítí vůbec. Chci dát bíle ledky od Flazjara.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2005 18:53

Zkoušel to ty ledky-žárovky dát i do kadetta? (bez otáčkoměru) Jak to vypadá ta palubka a jak středový panel? Děkuju

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2005 19:45

Zdeněk T- vše najdeš v technice, návody. Já to delal nedávno a musel jsem vše rozebrat.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 05:04

Prosím Vás, může mi někdo napsat, kolik je žárovek v palubovce na podsvícení displeje?
(mám Kadetta, ale zajímalo by mě i jak je to u Astry).

Předem děkuji

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: f (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 06:03

pokud se dobre pamatuji tak v mé Astře F byly jen 4 zarovicky, a je to rozvedeno bilym svetlovodivým plastem

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 06:07

Z jakého je roku, ta tvoje astřička? Nejsem si jistý, jestli u kadetta není podsvícení jen bodově těma žárovkama (měl sem to dřív na stodváce). Nevím, jak by to mohlo vypadat.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: f (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 06:23

je to rok 1997

Přílohy: P1010782.JPG (411KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 10:09

No ja z letkama zkušenost nemám,ale zato s červenýma žárovkama jo.Svítilo to červeně asi měsíc a pak to postupně sláblo až to ted svítí oranžově.Nakonec se ty žárovky opálí asi úplně a bude to svítit klasicky bíle.TAK ŽE,OBARVENÉ ŽÁROVKY NEBRAT...

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 16:48

A nakolik peněz taková sranda příjde? Jestli počítám správně tak 4 ledky?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **   *******   ********   ******** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **       
 **         **  **    **         **     **  **       
 ********   *****     ********   **     **  ******   
 **     **  **  **    **     **  **     **  **       
 **     **  **   **   **     **  **     **  **       
  *******   **    **   *******   ********   ******** 
Powered by Phorum.