www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Ventilátor na pevno
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 08:38

Motor se mi hodně hřeje a ventilátor spíná pozdě, tak jsem ho proklemoval a je zaplej pořád (když je klíček v zapalování) může to mít nějaký negativní vliv? Třeba při jízdě se chladí motor oboustraně a vrtule se přetlačuje s tlakem vzduchu... Vadí to??

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 08:43

Proc myslis ze se vrtule pretlacuje s tlakem vzduchu??? Dyt ventilator zene vzduch z venku do motoru.
BTW, proc si na nej neudelas pridavnej vypinac??

Re: Ventilátor na pevno
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 09:03

jsem taky pro vypínač, stálé zapojení nesvědčí ventilátoru, žere to proud a dělá rámus. a nebo zkus sehnat termospínač co spíná při nižší teplotě, mělo by to na něm být napsaný.

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 09:06

Ventilátor mám mezi chladičem a motorem foto: [my.gsi.cz]
Tlačí vzduch z motoru na chladič, takže když jedu tak proti sobe tlací odpor vzduchu z jízdy a ventilátor. A jestli tim netrpí motor ventilárotu nebo tak něco...

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 09:14

Mam dojem ze spravne ma ventilator hnat vzduch opacnym smerem, t.j. smerem do motoru.....V opacnem pripade bych se docela i bal aby za jizdy nevyhorel....

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 09:18

Toho se taky bojim, že by mohl vyhořet, ale nejsem si tim jistej, raději teda vymyslim vypínač na palubku a bude klid. Díky za rady...

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 09:49

A jeste me rekni, to mas jako schvalne takhle obraceny otacky, nebo uz to tak bylo??

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 11:55

To už tak bylo a věřim tomu že to tak má být :-) Jinak by mě to naštvalo, že mám něco jinak než má být :-)
Jen nevim kudy ten drát protáhnu z motoru do palubky. Asi dírou kolem spojkového lanka?

gsi.zde.cz

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 12:06

Jeste kdyz Andrejovy fungovaly stranky tak na nich mel navod na elektronicky spinac, kde sis mohl nastavit pri jake teplote to ma sepnout a v jakem intervalu opakovat chlazeni a ...

Tak jsem to nasel jeste zde, je to z puvodnich Andrejovych stranek
[www.opelclub.sk]



Příspěvek upraven (02. 05. 2005 14:30)

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 12:09

Kolem spojkovyho lanka bych radsi nic necpa, ja tahal draty kolem hadicky pro zadni ostrikovac..

Re: Ventilátor na pevno
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 16:01

Tak to být nemá. Neznám JEDINOU Astru, kde by ventilátor foukal směrem dopředu. To opravovala ňáká lama a po*rala to.
Se spínačem taky souhlasím, ale správnou montáží nebo zapojením bych začal.

Re: Ventilátor na pevno
Autor: MichaI (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 16:05

Správně by měl ventilátor nasávat vzduch přes chladič k motoru protože za jízdy je proud vzduchu silnější než vzduch vytlačovaný ventilátorem,tak že by se vlastně nic nechladilo.Musel bys zastavit a počkat až vypne a asi by to trvalo protože bude nasávat horký vzduch od motoru.A ten spínač bych tam pro jistotu dal.Myslím že ventilátor připojenej na tvrdo dlouho nevydrží.To je jenom můj názor.


Re: Ventilátor na pevno
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 05:34

Nenechával bych Tebou zapojenej ventilátor přes klíček. Jednak odebírá docela dost proudu a nevim, jestli bys neměl za chvíli problém se spínačkou. A navíc pokud nemáš jo dobrý dobíjení, tak by se Ti taky nemusela stíhat dobíjet baterka.

Re: Ventilátor na pevno
Autor: lala (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 12:31

Možná že se pletu, ale já mam dojem že to má demure správně. Ventilátor je umístěnej mezi chladičem a motorem a fouká proti směru jízdy, když by foukal opačně, tak jak by ochlazoval chladič, podtlakem? Možná že se pletu, možná sem vás špatně pochopil.........?

Re: Ventilátor na pevno
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:12

Podle mýho by měl ventilátor foukat vzduch na motor, ne od motoru....to je přec nesmysl......ventilátor se spouští v 90% když jedeš (stojíš) v koloně a tím, že vzduch nasává přes chladič vlastně simuluje stejný režim, jako když jedeš a vítr fouká přes chladič......

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:15

...a cim myslis ze se ochlazuje treba pocitac??? Vetrak ve zdroji taky fouka vzduch zevnitr ven...A myslis ze je to kvuli tomu aby foukal na zed nebo do supliku??
Ventilator v aute vytahuje vzduch pres chladic a jeste tim ofukuje motor.

Re: Ventilátor na pevno
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:17

Dneska vyzkouším a dám zprávu......

Re: Ventilátor na pevno
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:20

...ale myslím, že přirovnání k počítači není úplně košer, protože u počítače potřebuješ teplej vzduch zevnitř vytáhnout ven, kdežto u auta chceš venkovním nzduchem ochlazovat chladič.....to jsou dva různý případy......

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:25

Dyt ted si to presne rek - venkovnim vzduchem ochlazovat chladic - A to lze pri stavajici konstrukci jen tak ze, pres ten chladic ten vzduch budes "protahovat"...:-)))

Re: Ventilátor na pevno
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:29

Jen mimochodem,ten motorek ventilátoru má nějaké uhlíky, takže pokud je chceš měnit každý měsíc, proč ne.

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **          ******   ********   ******** 
       **  **    **   **    **  **     **  **    ** 
       **  **    **   **        **     **      **   
       **  **    **   **        **     **     **    
 **    **  *********  **        **     **    **     
 **    **        **   **    **  **     **    **     
  ******         **    ******   ********     **     
Powered by Phorum.