www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 18:01


ahoj, mám astru a nesvítí mi nic na středovém panelu, návod jak to udělat už mám, ale prý u vnitřního okruhu a vyhřívání zadního okna se musí vyměnit celý spínač???? Nový stojí: ventilace cca 550,- a výhřev 800,-
má někdo jiný nápad????????????????? dík zdeněk

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 21:26

Ja teda nevim, jak ses dozvedel tyto informace, ale ja jsem menil osvetleni v tlacitku vnitrniho okruhu tak, ze jsem asi ve stredu spodni strany tlacitka zatlacil uzkym sroubovakem a tlacitko vysunul. U vypinace vyhrivani zadniho okna spolecneho s ovladanim vetraku se meni zarovka tak, ze se musi rozdelat stredovy panel dle navodu a vysunout ten cernej panel s 3 zarovkami a vymenit. Urcite, pokud jsou tlacitka funkcni, tak se meni pouze zarovka....

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 21:34

řekli mi to u zralýho, šel jsem koupit žárovky do středového panelu, prý jsou tam 3 a podle nich se ty tlačítka musí měnit celá. Ale to by teda podle tebe tam mělo těch žárovek být 5???

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 06:46

A co tak kouknout sem ? [www.opelastra.cz] mas tam vse krome tlacitka ventilace. To tlacitko ventilace opatrne vyloupni sroubovackem ven a uvidis zarovicku.

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 07:44

Jak rika Petr, ja jsem to delal asi pred mesicem taky poprve a celkem se to dalo vse provest. Pro me byly nejhorsi odtahnout 2 sroubky co se demontuji pri odstraneni krytu (ramecku)pristrojovky, jinak to chce pozorne cist navod a do 15 minut je to rozdelane. Zarovky tam jsou 3, ten cerny drzak zarovek mi sel spatne vysunout, protoze to je spojene s patici ovladace vetrani a je tam v tom bilem sasi zajistenej zobacky ze vsech 4 stran. Pacil jsem to sroubovak a protoze jsem vytrval, podarilo se mi to rozdelat. Zarovky se pouzivaji 1.2W 12V patice T5. Zarovka v osvetleni vnitrniho okruhu je doopravdy v tom tlacitku a je treba ze spodu uprostred tlacitka zmacknout pojistku a pomalu to tlacitko (to co mackas yawning smiley)) vytahnout ven. Je tam stredovej kolik, co ma na sobe pruzinku a kdyz se podivas dovnitr, je tam utopena zarovka. Nejde moc ven, ale uzkymi klestemi a citlivym stiskem se mi ji podarilo vydelat. Tady je zarovka jedna. Kdyby ti nesvitilo podsviceni TIDu, tak je treba zase dle navodu vyjmout panel ven a podivat se ze zadu, jake tam jsou patice. Ja jsem tu zarovku z te zelene patice vydoloval nuzkama, vytahl bocni plisky, zarovku pod kontakty omotal izolackou a vlozil zpet vse dohromady. A sviti.....

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 13:42

díky za rady, nejak se s tím o víkendu poperu.

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2005 15:42

Tak jsem se s tím dneska popral a šlo to. Návod jak na to je v technice popsaný naprosto špičkově. Ty žárovky jsou tam opravdu 3 /1,2W bez patice, u zralýho 6,- kus/ a tím se vyřeší i osvětlení spínače vyhřívání zadního okna. Osvětlení vnitřního okruhu má stejnou žárovku, jen po rozebrání se na ni musí opatrně a s kleštěmi. Když už jsem byl u toho vyměňování, stojí za to vyměnit i 2 žárovky v TIDU, byly už beztak pěkně černé/2W s paticí, u zralýho 15,- kus/ stejné jsou i v osvětlení přístrojové desky/tam jsou 4 kousky/. Toť asi zatím vše. Celé toto počínání trvalo v klidu asi hoďku a půl. Díky za rady. Zdeněk astra f



Příspěvek upraven (15. 05. 2005 18:53)

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 06:02

Zdravim.
Potreboval bych poradit jake ty zarovky koupit.
Chci se taky pustit do vymeny a nekde jsem nasel ze pro osvetleni toho stredoveho panelu je potreba zarovky s patici T5 (coz tedy skoro zadna patice neni,asi jen dva dratky ohle proti sobe).
Pak pises ze k osvetleni TIDu jsou potreba 2 zarovky 2W s patici.Jakou?
Chci rovnou vymenit vsechny kdyz uz to budu rozmontovavat.
A taky premejslim dat tam misto zarovek ty LEDky.
Nezkousel to tu nekdo jak to pak vypada?A jakou barvu LEDek koupit?

Dik moc

Re: Osvětlení vnitřní ventilace a vyhřívání zadního okna
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 15:56

Michale, moc tomu nerozumím, ale ta patice má zelenou barvu, stejné jsou v osvětlení palubky a tam jsou 4 kusy. a v popelníku je jedna T5, návody najdeš na stránkách



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **  ********   **     ** 
    **     **     **  **     **  **     **  ***   *** 
    **     **     **  **     **  **     **  **** **** 
    **     **     **  *********  ********   ** *** ** 
    **      **   **   **     **  **     **  **     ** 
    **       ** **    **     **  **     **  **     ** 
    **        ***     **     **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.