www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
TID
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 13:18

Omlouvám se, že zakládám nové téma, ale rád bych se svým dotazem nezapadl do historie.
Mám problém s autorádiem CAR 400 u mé Astry F (X16SZR 07/96) resp. s TIDem. Jakmile zapnu rádio, zhasne mi střední část panelu a zastaví se hodiny. Nezhasnou, ale zastaví se na nich čas. Teploměr ukazuje normálně. Někdy to udělá, někdy ne. Pokud TID vytáhnu a přitlačím zezadu na konektor, tak to naskočí. Zkoušel jsem opatrně ohýbat ty kontakty, jestli někde není studený spoj, ale po několika "zapnutích" a "vypnutích" je to zase zpátky. Takže na studený spoj to nevypadá, tím zatlačením se možná někde uvnitř TIDu něco přimáčkne.

Podle návodu v sekci Technika jsem si zobrazil kódy závad. Vypsal mi čísla:
12 - to beru jako start diagnostiky)
83 - signál MRQ - spojení se zemí
95 - timeout chyba sběrnice SDA/SCL/MRQ

Prosím Vás, mohli byste mi někdo popsat "vo co go", co znamenají ty zkratky SDA, SCL a MRQ a jestli je to v domácích podmínkách opravitelné?
Předpokládám, že když je TID v pořádku, vybliká se jen 12.

Moc díky

Re: TID
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 13:54

Koukni na www.eelkevisser.nl/display.htm a nastuduj.

Re: TID
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 07:47

Takže jsem na to mrk. Už jsem se dověděl, co znamenaj ty zkratky, jak si na display napsat "Banik pičo", ale "eto vsjo".
Nestudoval jsem elektrotechniku, takže vůbec nevím, co se tím vším v tom článku myslí. Zkoušel jsem i ty různé odkazy tam uvedené, ale nechyt jsem se.
Prosím Vás tedy ještě jednou, je to v domácích podmínkách opravitelné nebo je nutná výměna? Nebo je to špatný výstup z rádia? Nebo je špatná kostra (chyba 83), a pak to hlásí i tu chybu 95?

Jinak moc díky alespoň za ten odkaz.

Re: TID
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 08:15

Podle toho co pises bych to tipoval na spatnou komunikaci - spojeni s radiem zkus projit spoje a propojovaci kablik. Ale vic ti neporadim az tak jsem to nestudoval, zatim jsem to nepotreboval. Zkus napsat problem autorovi toho webu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **     **   ******    **     ** 
 **     **  **     **  ***   ***  **    **   **     ** 
 **     **  **     **  **** ****  **         **     ** 
 **     **  ********   ** *** **  **   ****  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 ********   ********   **     **   ******     *******  
Powered by Phorum.