www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Lambda sonda
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 07:28

C 16 NZ
Zdravím všetkých a potrebujem poradiť. Mám problém z Lambda sondou. Po zahriatí motora na prevádzkovú teplotu a pri otáčkach cca 2000/m sa rozsvieti kontrolka RJ. Po vyblikaní je to kod 13 LS. ked som meral LS tak som nezistil žiadne odchylky. Motor však beží normálne ako keby nebol žiadny problém len svieti kontrolka. Sonda má pol roka. Je odpojeny EGR ventil.

Re: Lambda sonda
Autor: Rom@n (Kadett C16NZ) (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 05:30

Moje rada je: pujčit si LS od nějakého kámoše a vyzkoušet,třeba je opravdu špatná. Kupoval jsi LS novou nebo starší?

Re: Lambda sonda
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 05:42

kupoval som ju novú. Ale zaujímavé je to, že to nerobí žiadne problémy a dokonca ani spotreba nieje vysoká. Mimo mesto 5,5 litrov kombinovaná 7

Re: Lambda sonda
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 07:43

Tuto zkušenost mám také dokonce s tříměsíční sondou od Bosche. Když jsem jí chtěl reklamovat, tak ji mechanik vymontoval, a byla zasraná ze špatného spalování(do motoru se dostával olej ze špatných ventilových těsnění). Tu sondu očistil lehce hadrem a namontoval zpět. Po zahřátí motoru to roztočil do vysokých otáček a asi po 10 minutách byla čistá a už se od té doby nic nerozsvítilo(samozřejmě, že jsem vyměnil ty těsnění ventilů).



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   ********   **    **  **      ** 
 **     **  **     **  **     **  ***   **  **  **  ** 
 **     **  **         **     **  ****  **  **  **  ** 
 **     **  ********   **     **  ** ** **  **  **  ** 
 **     **  **     **  **     **  **  ****  **  **  ** 
 **     **  **     **  **     **  **   ***  **  **  ** 
  *******    *******   ********   **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.