www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 18:58

Prosim vsechny kdo by mi pomoh!

Mam vymenenej motor na 20ne ale nikdo mi neumi (nechce)zapojit elektriku aby mi to vrcelo...Ecu i cabl svazek mam...
Pred tim bylo pod kapotou 1.4ku...

Proto prosim vsechny kdo by mi pomoh nebo klidne i zapojil.
Rada zaplatim i pohostim jen aby mi to uz vrcelo.
Jsem kousek od Brna...

Dekuji Misa.

PS:Uz nevim kdo by mi jiny pomoh.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 19:46

Skoda ze nejsem od Brna,ale ze zap. Cech. Pokud bys nekoho nesehnala do 16.7. ,tak bych se mohl stavit a udelat to.Budu v Ostrave.kontakt na me je 777002931

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 20:56

Koubajzku...Das nejakej navodek jak mam postupovat? Bojim se abych tomu neco neudelala...

Ja bych ti to zaplatila! klidne prijed i driv!
Rada ti zaplatim benzinek + praci RADA! + te pohostim...
Moc bych chtela aby mi to uz vrcinkovalo...Tady mi na to vsici ....:-(

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 21:03

Míšo, příjde mi divný že Ti někdo vyměnil motor a pak nezapojil elektriku. Zas tak moc na zapojení tam toho není. Nevím jestli jsi koukala na techniku(elektrika), ale spíš si někde sežeň příručku "Jak na to", tam to zapojení je.:-) Roman

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 21:15

Miso, protahni si kabelovej svazek ze vnitrku do motorovyho prostoru a zacni zapojovat konektor po konektru. Jednotlivy konektory pasujou jen tam kam maji. Kdyz to vezmu poporade, tak by to melo byt zhruba takhle: Lambda sonda (plochy konektro, 3 PINy), cidlo otacek klikovyho hridele, vaha vzduchu, 2 hnedy zemnici draty prijdou na hlavu motoru, cidlo teploty chladici kapaliny (je z druhy strany termostatu), vstriky (lista se 4ma konektorama), potenciometr skrtici klapky a potom bude treba pripojit napeti pro samotnou ECU, ale to Te takhle asi tezko nekdo poradi.
Vyzkousej tohle co jsem psal a zbytek dratu treba nafot a muzem zkusit zase neco dohledat.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 21:18

2 Gallo : Tak to se docela obavam, ze podle prirucky "Jak na to" se da pozapojovat kabelovej svazek. Ano schemata tam jsou, ale v tech se asi Misa nevyzna a tim padem je ji cela knizka uplne na prd...
Delam elektroniku celej zivot a uprimne se priznavam ze me uz parkrat tyhle schemata docela dost zarazily.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 04:19

Standa: To je fakt, máš pravdu, nedošlo mi to..Míšo, držím palce, a ať Ti to brzo jezdí:-)

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 06:00

A hlavně ty schemata jsou uplně mimo pro nás starší vozy s jednotkou ML 4.1

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 06:08

Miso, zitra jedu na Slovensko a vratim se prave az 16 do Ostravy.Pak slouzim den a pak bych mohl prijet.Ale zkus co psal Standa.Fakt tam neni co zapojit spatne.Vsechny (skoro) konektory sedi jen do sebe.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 06:47

jediný uskalí je mezi motorem a zbytkem auta, to je na čidla a sepnutí čerpadla. Jinak zapojení konektorů je sranda. doufám, že když máš vyměněný motor, tak máš i vyměněné čerpadlo nebo celou nárž. Pokud ano tak k čerpadlu musíš přivézt proud. a to s původním vedením už moc splolečného nemá.... A pak tu sjou kontrolky na dobíjení a pod, ale to by mohlo pasovat na konektoru... Kdyby to nebylo u Brna, čas bych si možná našel. Ale "neni peniz, neni laska" :-(

Jinak pozor C20NE spíná čerpadlo až se startérem. Netlakuje dopředu jako 1,4!!!! Já to řešil týden , prohledal jsem všechna schémata a pak se i zeptal....

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 08:33

Ja to take nechapu proc mi to nezapojil ten kdo tam daval motor...:-((
Asi se toho take boji.
Jinak mate pravdu kluci...Jak ja (Zenska :-) ) umi cist ve schematu...To jesem opravdu mimo.:-(

Ale ty konektorky bych mohla....Ale jak psal Standa co to napeti pro ecu?
a pak s tou nadrzi ci cerpadlem.?

Jarade77 pisinkuju ze to nechci zadarmo ze zaplatim jak benzinek tak tvoji pracicku.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 08:44

Kluci mam jeste prozbu malinkou...Potrebovala bych koupit 2 dil svodu od motoru na 20ne nebo c20ne. a pak inducku ale to nevim jestli pasuje z c 20ne jestli 20ne nema jinou.

PRosim prosim pomuze mi nekdo?

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 15:23

POdle me jak svody, tak indukcni civka je stejna. Zkus nekde vrakarnu, tam by to nemel byt problem sehnat.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa... (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 17:41

Prave ze tady kolem brna nic neni :-( nebo aspon nic jsem nenasla

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 17:42

Je možné, že svody byly jiné. Teda byly jiné určitě - neměli závit na lambdu. Ale jestli byly jinak řešené, to nevím. Každopádně můžou být z C20NE. Indukčka je stejná.

Míšo, nejsi tak čistěnáhodou chlap ?

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 19:49

:-))) Nejsi sam kdo mi to rika...:-))) kamosky to rikaj taky :-))
Jen muj bejvalej mi to nejak moc vse vysvetlil...+ mam brachu.
To bys mel videt kdyz prijdu nekam na vrakac a toto se jich ptam a oni vidi holku.Jsou mimo...Proste se mi libi auta.

Pomuze mi teda nekdo? Tady to nikde nemaj.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 06:33

Miso zkus si dat inzerat tady na WEBu a potom nejake inzeraty projdi. Obcas se tu objevuje treba vauxhall z Plzne, kterej na nahradnich dilu dostatek. Urcite neco sezenes.

[www.kadett.cz]

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 10:07

Poradi mi nekdo k cemu je takova krabicka menci jak od cigaret za motorem po leve strane a vede s ni hadicka...(kdyz se divam na motor ze predu)

A dale jestli nekdo nevite kam vede ten velky kulaty konektor + jeho kabel co je kolem baterky a vede k ridicovy.Vede do pojistkovnice?
motor 20NE

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 11:06

Nevim co mas na myslis za krabicku s hadickou...:-(

Z toho kulatyho konektoru u baterky je vyvedeny napeti treba pro indukcni civku, jde tam spinac spatecky, vyvod pro otackomer atd atd. Na tohle je skutecne vhodny schema. Zkouset tam neco zapojovat naslepo je docela vrazda...

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 11:50

Stando divej jedna se mi o to...

Ze driv jsem mela 1.4i a tam je ten konektor jiny a ted i 20ne je kulaty a z kastle mam hranaty a s min samcama uvnitr.Tak se mi jedna o to ze bych ho nechala s celym tim kablem vymenit nebo zda se to da napojit i na tento stavajici konektor a jen to nejak upravit...Schemata mam ale nic moc tam neni...Knizka jak na to.

Tu krabicku myslim ze vypada jak mala id cigar a vede s ni hadicka jak kdyby na podtlak do motoru...

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   ******   ********   **     ** 
  **  **      **     **    **  **     **  **     ** 
   ****       **     **        **     **  **     ** 
    **        **     **        ********   ********* 
    **        **     **        **         **     ** 
    **        **     **    **  **         **     ** 
    **        **      ******   **         **     ** 
Powered by Phorum.