www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Impulzní čidlo rychlosti
Autor: pavel.vojta (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 22:33

Na Astře Classic 1.6 /X16SZR/ se mě při zahřátem motoru a brzdění motorem rozvítí kontrolka poruchy elektriniky motoru a řídící jednotka přejde do "nouzového" řežimu. V servisu zjištěno, že elektronika nedostává informaci z impulzního čidla rychlosti. Mohu nějak diagnostikovat jestli je závada v čidle /u mé Astry je součástí rychloměru a nejde vyměnit samostně/ nebo někde dál?
TID opravdu při testu ukazuje 00km, po rozebrání kompletní desky v servisu to jeden den ukazovalo OK a pak zase nic. Předpokládám že nemusí být nutně vadný rychloměr.

Re: Impulzní čidlo rychlosti
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2005 23:50

Ja nevim, co je problemem, ale muj TID taky ukazuje 00km kdyz jedu. Mam Astru C14NZ.....ECU mi zadne chyby nehlasi. Rychlomer ma mechanicky nahon a impulzni cidlo jsem nikdy nevidel yawning smiley(. Kdo vi, at poradi popr. hodi foto.

Re: Impulzní čidlo rychlosti
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 13:03

Ja mam impulzni cidlo primo v tachometru a TID mi rychlost ukazuje.

Mam X16SZ

Re: Impulzní čidlo rychlosti
Autor: vlado (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 18:50

naprostý souhlas s Rogerem !!!

Re: Impulzní čidlo rychlosti
Autor: pavel.vojta (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 06:32

Samozřejmě by to mělo ukazovat. Mě to ale ukazuje jen občas. Jak mám zjistit kde je chyba? Jak a kde změřím jestli něco beží z čidla? Osciloskopem nějaké impulzy? Kam to jde dále? Co impulzy z čidla zpracovává ...
Dík za rady



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  **     **  ********   **    ** 
       **  ***   **   **   **   **     **   **  **  
       **  ****  **    ** **    **     **    ****   
       **  ** ** **     ***     ********      **    
 **    **  **  ****    ** **    **            **    
 **    **  **   ***   **   **   **            **    
  ******   **    **  **     **  **            **    
Powered by Phorum.