www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 19:24

Ahoj, prosím Vás, má někdo schéma na motor C16NZ? (nebo scaner a chytrou knížku jak na to) Přestalo to házet a kdybych věděl zapojení, mohl bych ho podle plánu prozvonit a určit vadnou věc. Díky (PROSÍM sem nebo na meil tomseznam@seznam.cz). Hledal jsem ho tady v technice-elektrika-schémata, ale tam tento typ neni a když jsem to srovnával s mími kabely, nesedí to počtově a ni barevně. Díky

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 19:39

ale je!!!stačí se pořádně dívat.technice-elektrika-schémata schéma č.2

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 19:47

Jen opravim ze je to schema cislo I.

[www.kadett.cz]

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 20:04

Děkuji, moc, obě schéma jsem projel a skutečně jsem tam našel co pořebuju. Opravdu DÍKY DÍKY DÍKY Vám oboum.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 09:10

Spíš bych popsal co Ti to dělá a možná přijdem na závadu rychleji.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 15:25

ahoj, nehází to jiskru, měřil jsem zapalovací cívku a všechno porti všemu vstupní kontakty) maj 0.07 ohm. Tak z toho sodím že je špatná. je? zkusím to tu najít kolik má cívka mít vstupní odpory. Kdybyste to někdo věděl dřív než to najdu, písněte to sem, Díky
PS. Romane, už se sprovoznění blíží. smiling smiley Hlava je zbroušená a nasazená, rozvoďák jsem taky zvládl nasadit, pak jsem to chtěl nastartovat a nic. - asi ta cívka sad smiley

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 16:03

100 % je včudu protože jsem našel že má mít primár - řádově ohmy a sekundár - řádově K ohmů. Jdu obvolat pár lidí a kdyby jste někdo věděl z jakýho auta ta cívka lze nahradit, děkuji za radu.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 18:29

tak není, vyzkoušel jsem ho z jinýho funkčního auta a nic. Chyba je někde jinde sad smiley

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 06:53

S cívkou jsi něco dělal,jako měl jsi ji odpojenou? já jsem omylem přehodil dva kontakty a nechtělo to vůbec chytit, pak jsem to dal správně a běželo to jak má. Nezkoušel jsi tu svou v tom druhým autě?Chce to postavit dvě auta vedle sebe a podívat se na zapojení. můžete to být úplná blbost, když Ti to před Tím jelo.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:17

Nedělal jsem s ní nic, jen při sundavání hlavy jsem celý motor odpojil od elektriky, pak to hodilo tak 3* a nic. Vytiskl jsem si plánek elektriky a proměřoval jsem každého drátu potenciál. Vše v pořádku. Dal jsem to k údajně velice dobrému autoelektrikářovi, ten už u toho říkal že to bude asi snímač pod krytem rozdělovače. Já jsem elektrikář - silnopr., ale na tohle jsem vážně krátkej. (snímače, řídící jednotky, prostě elektronika je pro mě tabu). Uvidíme, snad zítra už to pofrčí

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:22

Pokud to bude ten halův senzor,tak si připrav pěkných pár korun, myslím že novej stojí asi 2000kč , je mi to ale divný, když to jelo.
Je správně nasazenej ten rozvodák?
Nejlepší by bylo pujčit si rozdělovač od někoho a zkusit to, jak jsem ale už psal, bude to nejspíš nějaké blbost, něco nezapojené.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 15:17

tak je to prej převodník v rozdělovači typ GN 82923e13 (placka s 4 a 3 vývodama). Nový stojí 1350 Kč u autokelly, tak kdyby jste ho někdo měl, koupím ho. Mám ho na pondělí objednaný s 200 Kč zálohou, ale starší by to vyšlo furt levnějc. Díky za pomoc a za rady. (tomseznam@seznam.cz nebo tel 608151963)

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 15:55

Nazev prevodnik jsem nikdy neslysel, beznejsi je termin - zapalovaci modul. Cena je rek bych primerena vzhledem k tomu, ze na vrakarne za nej chteji kolem 1000Kc.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 17:14

Tomáš : Už Ti to jezdí?

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 17:36

Čaues, jo jo, už jsem to byl projet a OK. Vše chodí jak má. Jsem šťastnej jak blecha :-) . asi bych s nim měl jezdit chvíli opatrnějc, co, když mám měněný těsnění pod hlavou, nebo ho mám pořádně zajet?
Zítra jdu na evidenčku a na dopravák, přepíšu to, nechám udělat předstih a vyřadím ERG ventil. Už jsem se na to chystal dlouho, ale ta porucha mi to trochu zkompikovala.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 19:24

Nejdřiv to přepiš a potom experimentuj.

Počítej tak 300 - 500km s volnější jízdou, není moc vhodné to hned vytáčet do omezovače yawning smiley)
Potom hlavu znovu kontrolně dotáhni a mělo by být vše OK.

Někdo EGR vyřazuje, někdo ne, nevím moc o nějakém znatelném přínosu na chod motoru. Máš EGR elektrický, nebo podtlakový? Pokud el. , tak se na vyřazování vyhašli, ale nejspíš máš ten podtlakový.

Předstih nastav spíš podle ucha, mě to podle strobostkopu udělali vždycky blbě a nelejo to nikdy tak jak by mělo.

Přijeď určitě na sraz, jsem na to tvé auto zvědavý.

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 20:11

Díky, jasně že přijedu, už jsem se zaregistroval. ERG je podtlakový, takže zítra vyrábím z plechu uzávěrku :-) . Kámoš mi říkal že jemu to pomohlo dost, tak dávám částečně na něj a částečně i na rady od tud. Dneska jsem ten předstih udělal podle ucha jak píšeš. Měl jsem uchycení rozvaděče povolený, nastartoval jsem to, a pomalu otáčel na jednu stranu. Když otáčky klesali, udělal jsem fixou tečku. To samý na druhou stranu a v půlce jsem to utáhl. Nevím jestli to je přesný, ale podle ucha mi to sedí :-).

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 20:18

Jo a taky chci vidět tvou káru, viděl jsem tu někde na fotkách zespodu a fakt nářez :-) . V mém předešlém kadetovi jsem ro měl podobný (dal jsem kaťík a střední tlumič pryč) A v astře to je taky tak jen katalizátor to tam trochu kazí :-) , ale půjde .....

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 20:30

Tomasi v ate zadnej rozvadec neni !!! To co si mel na mysli je ROZDELOVAC !!!

Boze nechce se me ani verit ze ses chlap...:-( Ja myslel ze tohle se vyucuje uz v autoskole...

Re: schéma elektriky C16NZ kdo ho má ? . . . PLS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 09:25

Tomáš : ten výfuk bohužel není na mém autě, ale z I.C.ho (má 2.0 16V 168koní), to jsem jen ukazoval jak se to dá taky dělat.
Já mám C16NZ a výfuk je seriový, i když mi v Boleslavi staví zadní nerez díl na přesný obsah a výkon

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **     **  ********   ******** 
 **   **   **     **   **   **   **     **     **    
 **  **    **     **    ** **    **     **     **    
 *****     ********      ***     ********      **    
 **  **    **           ** **    **     **     **    
 **   **   **          **   **   **     **     **    
 **    **  **         **     **  ********      **    
Powered by Phorum.