www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Rozdelovac - dotaz
Autor: sanny (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 11:30

Ahoj,

nedavno jsem mel problem s nastartovanim. Mam Kadetta s motorem 13NB, r.v. 1988. V tom patecnim horku, jak jsem pozdeji zjitil, mi odesel tranzistorovy obvod v rozdelovaci. Nevim, jak se to presne jmenuje,ale myslim, ze to je TSZ.

Od kamarada jsem si sehnal TSZ ze starsiho motoru a auto v pohode nastartovalo. Jenomze tahle starsi soucastka ma jenom 4 vyvody, kdezto ta moje puvodni jich ma 7.

Nevite prosim nekdo, jestli to moc vadi a zda s tim muzu jezdit? Popripade, co by se mohlo stat? Prebyvajici konektor se dvema kabely vede zrejme do ridici jednotky.

Diky za radu

sanny

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 12:18

Muzes prosim te napsat jaky barvy dratu jsou v rozdelovaci a ktery si zapojil, popripade jestli jsou ty kontakty na TSZ nejak oznaceny?? Koukam do schematu a neni me jasny, jak si tohle dokazal..:-)
Co je to za rozdelovac?? je tam Halluv, nebo indukcni snimac??
Ale zase jestli to jezdi, tak bych to mozna neresil....

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 13:41

Tak tak, jestli ti to jede tak jezdi a jestli ti odešlo to co mě před týdnem(zapalovací modul - kovová "placka" s černým plastem a jeden vývod s 4 dráty a na druhé straně 3 dráty) a pokud přemýšlíš to kopupit nový, tak si připrav 1350 Kč. Je to ono, ne?

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: sanny (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 15:10

2 Tomas : jo to je presne ono smiling smiley Takze budu jezdit, dokud to nezdechne winking smiley

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 11:35

Dyžtak se ozvi na 777618447, mám doma díly z celyho kadetta s motorem 13NB (r.v. 89), všechno ještě mam (kromě kastle, ta už je na 3 kusy), takže se to tu určitě najde.

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: Petr 20ne (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 12:22

Mam malinko jiyn dotaz ale tyka se to take rozdelovace.
mam motor 20ne a na nem (rozdelovaci) je popsane zapalovani poradi ale jsem malinko mimo ze kzdyz dam jednicku (kratky kabel) dam ho nejbliz valcu co je hned u rozdelovace tak to ma divny chod.
Kdyz to dam naopak jednicku uplne na druhe strane je to ok...Tak nevim jestli to tak ma bejt.

Diky.

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 12:30

Poradi valcu se bere od rozvodovyho remene a motor pali v poradi 1-3-4-2.

Re: Rozdelovac - dotaz
Autor: Petr 20ne (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 12:40

Stando diiky!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ***   ***   **   **   ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **** ****    ** **    **** ****  **** ****  **     ** 
 ** *** **     ***     ** *** **  ** *** **  **     ** 
 **     **    ** **    **     **  **     **   **   **  
 **     **   **   **   **     **  **     **    ** **   
 **     **  **     **  **     **  **     **     ***    
Powered by Phorum.