www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
bliká a bliká...
Autor: Rocky (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 09:39

zdar - mám podobnej problém. mám kadetta 1,6. kontrolka bliká a bliká. někdy nebliká, někdy bliká celou cestu, někdy bliká ještě než je nastartovaný motor - a to už nechápu vůbec.
zkoušel jsem vyblikat závadu - a hlásilo to furt kód 12, takže jako že nic není zapsáno do paměti - sice odpojuji baterku, ale po připojení baterky při jízdě auto blikalo výše popsaným způsobem, takže mám za to, že by se to mělo do paměti závad zapsat. ale nic to nehlásilo, i když kontrolka bliká.
stává se vám to taky? nejpravděpodobnější mi připadá to blikání ohledně bohatosti směsi, jak tu píše kolega výše? je možné, že kontrolka bliká kvůli té směsi aniž by něco zapsala do paměti závad?
a nebo je špatná celá řídící jednotka?


Re: bliká a bliká...
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 10:19

A co takhle někde nějaký špatný kontakt, jednotka nic nehlásí, protože to nezná. Projdi kontakty u čidel a u ŘJ, vyčisti, prostříkni kontaktolem a uvidíš .

Re: bliká a bliká...
Autor: Rocky (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 11:17

díky... to není špatnej nápad... jaký sou prosím tě všechny možný ty čidla? najdu to určitě v chytrý knize, ale takový ty základní:
teplotní
nějaký u oleje
lambda
pak je nějaký tuším u vzduchu jako před filtrem - to je takový ve všelijakým stavu (dělá to příšernej řev)
víc mě nenapadá? až to otevřu, tak určitě najdu další smiling smiley
díky!

Re: bliká a bliká...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 21:52

Tenhle problem jsem uz na jednom kadettu resil a pomohla az vymena ECU. Ale byla zdrava az na tu diskoteku za jizdy..
Myslim ze by to bylo rychlejsi zkusit si od nekoho ridici jednotku pujcit a vedel bys na cem ses...
Kdyby to byl problem jakehokoliv cidla, tak by se chyba zapsala a sla by vyblikat....

Re: bliká a bliká...
Autor: Rocky (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2005 09:18

což o to, diskotéka by nevadilo, ale ono to občas (řekněme jednou za sto kiláků) díky tomu blikání trochu škubne motorem - asi jak tam ty údaje z ECU lítaj podivný... těžko říct. ale asi bude fakt nejrozumnější někde sehnat jinou - nejdřív ji vyzkoušet a pak by se vidělo.
kolik tak ecu stoji? za kolik se tak da sehnat?
díky

Re: bliká a bliká...
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 10:01

na vrakovišti mi řekli 2000,- (nová, teda repas tuším 9 tis.)

Re: bliká a bliká...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 10:55

Lumpove 2000??? ..... Jednu ECU na C16NZ doma mam - volnou.

Re: bliká a bliká...
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 11:30

Ak to stále bliká je možné je je skratovaný kontakt AB na diagnostickom konektore potom to signalizuje bohatosť zmesi. Myslím že to tu niekto opisova ale neviem to nájsť.

Re: bliká a bliká...
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 11:39

predsa som nasiel ink
[www.kadett.cz]

Re: bliká a bliká...
Autor: Rocky (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 08:42

no kdyby se to dalo vyzkoušet - myslim zkusit tam dát tu tvojí volnou, tak by to bylo supr... ale asi je problém v místě? odkud jsi? já praha.... ale v pondělí jedu do jihlavy a ve středu do plzně. a nebo to pak třeba zkusit prohodit na srazu...

Re: bliká a bliká...
Autor: Rocky (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 08:44

díky! ale jak poznat, jestli jsou ty kontakty zkratovaný? prostě zkusit rozebrat... ale jak by se mohly zkratovat? vzdyt je to odizolovany?

Re: bliká a bliká...
Autor: Rocky (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 08:46

jeste me napada jedna vec - kdyz jsem to kupoval, tak jsem se dozvedel, ze ta puvodni ecu, co v kadettu byla, tak byla ukradena - normalne ji nekdo vyrval a rozstipal i ten plastovek kryt (kryt sem koupil pak na vrakaci). ten clovek tam daval jinou, kterou nekde sehnal - takze je tam dodavana pozdeji... tak mozna proto... ale tomu cloveku to nedelalo, aspon rikal.

Re: bliká a bliká...
Autor: Greg (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 08:21

Mam C20XE a začalo se mi stávat něco podobnýho.

Kontrolka ECU mi střídvě svítí a nesvítí (bliká), ale jenom za jízdy. Když zastavim, tak je zhaslá a neblikne ani za nic.

Když nastartuju a jedu do 46 km/h, tak si taky ani neblikne, až když překročim tu rychlost, tak se rozbliká. Ale vliv na chod motoru neni vůbec znát (jestli to nějakej má), necuká ani nechcípe, prostě nic.

Zkoušel jsem to vyblikat, ale nehlásí mi to nic zvláštního (12, 15, 31).
Nevíte někdo, co by to mohlo bejt nebo jak tu chybu zjistit ?

Doufam, že nebudu muset vyměnit ECU, jak píše Standa tady nahoře, na C20XE by asi za dvojku nebyla :-(

Díky

Re: bliká a bliká...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 12:43

No to vis ze by to bylo nejjednoduzsi ji zkusit s nekym prohodit a hned bys vedel na cem ses.
Nemyslim si ze by ECU na C20XE byla nejak extra drazsi. Do 2000 by ses mel vejit...

Re: bliká a bliká...
Autor: Greg (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 12:59

Je pravda, ze kamos ma Calibru a v ni taky C20XE, tak by jsme to mohli zkusit prohodit.

A kdyz to bude blikat dal, co by to mohlo delat, nevis ?

Re: bliká a bliká...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 13:12

No v prvni okamzik me napadla jedina vec popsana tady

[www.kadett.cz]

ale to je asi malo pravdepodobny ze bys pri diagnostice zapomnel rozpojit patricny vyvody a vratit konektor.

Jinak me krome K.O. ECU nenapada nic rozumnyho..:-(

Re: bliká a bliká...
Autor: Greg (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 07:09

Tak jsem zkoušel prohodit tu ECU s kámošem z Calibry.
Evidentně ji má taky v hajzlu, protože muj Káďa na ní nevydržel běžet dýl než 10 vteřin a chcípnul :-)

Moje jednotka v Calibře běhala dobře, nic nesvítilo ani neblikalo, takže ta by měla bejt v pohodě.

Chtěl jsem se zeptat, co je to přesně ten Hallův senzor ? Já jen, že když jsem to někdy v létě vyblikával, tak mi to ukázalo 93 (ten senzor).

Třeba by to mohlo bejt ono.

Díky

Re: bliká a bliká...
Autor: Greg (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 12:26

Ještě mě napadlo, jestli by ta ECU nemohla bejt třeba ovlivněná magnetickým polem kabelu pro napájení zesilovače, kterej vedu těsně vedle ní.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   *******   **     **        ** 
 **     **  **        **     **  **     **        ** 
 **     **  **               **  **     **        ** 
 **     **  ******     *******   *********        ** 
  **   **   **               **  **     **  **    ** 
   ** **    **        **     **  **     **  **    ** 
    ***     ********   *******   **     **   ******  
Powered by Phorum.