www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Ohledne pristrojovky...
Autor: Butch (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 00:44

Nazdar lidi! V autech se nevyznam,takze muj dotaz bude asi trapný, ale jde prece o to poradit, takze:
Nesvítilo mi osvětlení tachometru, tak jsem se v tom rejpal a ted mi nefunguje osvetleni tachometru, ale i otackomer, hladove voko, ukazatel blinkru ... no proste nefunguje nic, krom tachometru,ten jsem znicit nestihl. Nevim co jsem posral, ale (a ted budu mit problem s pojmoslovim, jedna se o vodice zality v plastu,vede to proud k pristrojovce, doufam ze vite co myslim, budu to nazyvat "vodivá folie"smiling smiley vodiva folie byla poskozena. Obavam se, ze tim ten muj problem nevznikl, nicmene chtel jsem se zeptat, jestli to jde jeste koupit treba nekde v mototechne, jde totiz o to,ze se jednä o 18 let stareho kadetta. A taky jak se to vlastne jmenujesmiling smiley. No proste jde o to abych se az pujdu nakupovat neztrapnil zbytecne mocsmiling smiley, stacilo, kdyz jsem chtel jednou koupit pro naseho kadettka olej do sekacky...Dik Butch

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 05:06

Termínem "vodivá folie" jistě nic nezkazíš, v "Jak na to?" tomu říkají "vodivá deska", což mi přijde méně trefné než folie. K poškození může dojít při demontáži nebo montáži přístrojovky, ale jestli ji koupíš samotnou ...? Nepíšeš, co máš za auto - já mám navíc celou přístrojovku na F-ko benzín, s otáčkoměrem, vodivou folií i stabilizátorem napětí (tacho W1102). Jestli chceš, ozvi se na mail.

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 05:18

Mozna ten problem neni tak horkej jak vypada. Tahle folie necastejc odchazi na krajich, pres ktery mirne precuhuje a pri demontazi, se muze roztrhnout, nebo jinak porusit. Poradne si ty vodivy cesty projdi, treba lupou, nebo rovnou ohmetrem (staci jakakoliv prosvicovacka - zarovka s baterkou) a uvidis ze najdes nekde nejakou prerusenou. Kdyt se ta folie opatrne oskrabe, tak se to necha bez problemu proletovat. Jeste byvaji studenaky pod sroubkama a nebo v samotnych paticich u zarovek.
Tuhle folii bohuzel samotnou nikde nesezenes. Musis celou pristrojovku, treba na vrakarne, nebo co Te tonda nabizel.

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Butch (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 10:02

Ahoj, dik moc za ohlasy. Co mam za auto?No ja nevim, v technicaku u kolonky typ je napsano opel kadett 1.3 GL ...tak ze bych mel G-cko? A co to L? No rok vyroby je 1987, je to sedan...jinac uz nevim co o tom napsat. Sla by na to ta Fkova pristrojovka? Jinak ta folie poskozena je, to vim, v jednom miste na kraji, no ale to by nemelo zpusobyt nefukcnost cele pristrojovky,nebo jo? No ja se jeste poohlednu a pak se Standovi kdyztak ozvu(kolik to tak muze stat?). A da se nekde zjistit v jakych typech jeste byla pouzita stejna vodiva deska? Zatim dik.

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 10:38

To Butch : Pravdepodobne mas Kadett E 1.3, karburator, to GL uz je jen vybava.
Samotna pristrojovky z Astry F Te tam asi nepujde, jedine celou palubovku, coz je mraky prace.
Schanet samotnou vodivou folii a potom to cely prekuchavat je docela zoufalstvi, navic Te ji z funkcniho tachometru nikdo nevymontuje.
Jestli si s timhle nedokazes poradit, tak kup na vrakarne rovnou celej novej tachometr za cca 500Kc a mas po starostech...
Ostatne to uz jsme Te tady doporucili.:-)

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 11:41

Z roku 1987 G-čko zaručeně nemáš... :-), jedině, že by došlo k prolomení časoprostoru... ;-)
Pro orientaci:
Kadett E - od 1984
Astra F - od 1992
Astra G - od 1998

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 05:58

to Butch: Jedna přístrojovka bez otáčkoměru se mi válí doma, pokud je to ona tak se ozvi, nějak se domluvíme.
Gallo

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: BUtch (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 09:48

Dekuju za nabidku, dost pozdesmiling smiley,sorry. Ale bez otackomeru prave nechci.
Ale to hlavni, problem jsem tak nejak vyresil, trefil to Standa a preruseni ve vodive desce jsem ani nemusel hledat lupou, normalne tam bylo uskvarenejch nekolik centimetru ...viz.me prispevky vyse. Tak jsem na to pripajel normalne drat a k memu velkemu prekvapeni to slape. Bohuzel, puvodni problem, nesvitici zarovky co osvetlujou tachak stale nesviti, tam sou naky spatny kontakty. Zarovicky jsou funkcni no koneckoncu Standa to sam psal, ze byvaji studenaky pod sroubkama a nebo v samotnych paticich u zarovek.Tak co s tim, sem to zkousel ruzne brousit a pucovat...No ale to je problem kterej snad zvladnu, jen jestli na to neni treba naka finta.

Pak jeste jeden dotas, chcu se dostat k pocitadlum kilometru (nefungujou, prekvapivesmiling smiley ), budik jde odsroubovat, ale jak sundam raficku.Nasilim?

Dik za rady, mejte se. Vas Butch

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 10:16

Finta na zarovky asi zadna neni, je treba holt porad merit a merit az dojdes k bodu kde napeti neni a ma bejt..:-)

S pocitadlem kilometru asi moc neudelas. Myslim ze kdyz tam praskne nejaky kolecko, resp. ty posouvaci jazycky, tak je to cely K.O. nekdo uz to tady tusim taky resil. Raficka by mela jit normalne z osicky stahnout. POtom si ale dej pozor at ji tam vratis spravne, jinak by Te promeroval tachometr...

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 13:06

Jestli máš štelování jasu tak bude problém tam!

Re: Ohledne pristrojovky...
Autor: Tondach-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 17:23

Po prohledání příspěvků zadávám dotaz sem.Dnes jsem s hrůzou zjistil,že se mi odlupuje ta černá folie okolo ručičky tachometru.Dá se to nějak rozdělat a přilepit?Nebo je to na výměnu budíku?Fakt ze dne na den a to dost.Možná se to tu už řešilo,ale já to nenašel.Dík za odpovědi.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   *******   ********  ******** 
 **    **     **     **     **  **           **    
     **       **     **         **           **    
    **        **     ********   ******       **    
   **         **     **     **  **           **    
   **         **     **     **  **           **    
   **         **      *******   ********     **    
Powered by Phorum.