www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
airbag čidla ?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2005 20:29

zdravim prosim vás mohl by mi někdo podrobněji popsat kde že se to nachází ty čidla pod sedačkami na aibag ? koukal jsem tam (ne teda moc podrobně) ale nějak jsem tam nic neviděl. Svítí mi kontrolka airbagu a než pojedu na diagnostiku tak bych chtěl projít nejčastější poruchy (baterku už jsem odpojoval.... dík

Re: airbag čidla ?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2005 20:46

ještě jsem zapomě Astra Caravan 97 X16SZR

Re: airbag čidla ?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2005 08:00

do airbagů se radši moc nedloubej, zkontroluj jestli je zapojen propojovací konektor na sedačku a to ostatní nech radši na diagnostiku, sice to stojí peníze, ale pořád to je levnější než vystřelený airbag (napínač pásů)

Re: airbag čidla ?
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2005 08:51

Jinak jednotka airbagu je pod středovým panelem (mezi ručkou a zadním popelníkem)

Re: airbag čidla ?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 17:29

tak mi to nedalo a než pojedu na diagnostiku tak jsem to celé prolezl - moje zjištění je to že můj vůz astra F caravan 97 X16SZR nemá pod sedačkama žádné kontakty
vim to jistě měl jsem obě sedačky venku jsou tam jen patrony na napnutí pásů a ty jsou mechanický
- jediné co jsem našel tak byl konektor předpřipravený na něco? pod sedačkou spolujezdce a pak ještě jeden pod plastem u řadící páky (jo a taky dva zapalovače, nějaké gumové medvídky, slané tičinky a tužku z ikei ) (
- pak jsem ještě zkontroloval ten airbag ve volantu tam jsou konektory v pohodě

no a zítra jedu na tu diagnostiku tak jsem zvědavej co zjistěj (autoprim Hradec Králové)

má li někdo k tomu co říct tak napiště s pozdravem

Re: airbag čidla ?
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 18:44

V sedackach jsou jenom patrony a to je mechanika cidlo na vaky je umisteno jak je popsano vyse....:-)

Re: airbag čidla ?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 19:47

no jo ale u té řídící jednotky mezi sedačkama za popelníkem jsem teda žádný kontakty neviděl (jen krabička a do ní konektor a uzemění)

Re: airbag čidla ?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 03:16

Tak jsem byl na té diagnostice a diagnoza zní špatný převodník k airbagu ve volantu.
Vymazali chybu ale jak se otočí volantem tak se to zase rozsvítí.
cena cca 2810,- za matroš

tak jsem se na to mrknul a moje zjištění je to že dát za čtyři smotané drátky do klubíčka takovou sumu , tak to radši zkusíme opravit (asi v pohodě) pokud to tím bude
akorát pak budu muset znova na vymazání 294,- kč

Re: airbag čidla ?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 06:39

Až to uděláš, tak odpoj baterku na cca10 minut a závada by se měla vymazat. A pak si jí zkus vyblikat. Ještě je někde (asi chytrá kniha), že když 30? nastartuješ a nic se ti nerozsvítí, tak se to vymaže taky.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********   **     **  ********  
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 *********  ******    **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  ********  ********    *******   ********  
Powered by Phorum.