www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Jaká baterie?
Autor: atos (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 20:12

Chlapíci,jaká vlastne patří baterie do Astra 1,6?Koupil jsem ted Astřičku a je tam VartaSilver44Ah.Trochu málo,ne?To jsem měl ve Škůdce!Zatím teda no problem,startuje to trochu líp než česká legenda.Ale šacoval bych to nejmíń na 55Ah.Tak kde je skutečnost?

Re: Jaká?
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 20:20

ja měl v 1.6i baner 66ah a vydržela 8 let teď tam mam už rok 55ah a v pohodě stači.



astra F 1,6 c16nz 1992 + xsara 1,6 16v 2001

Re: Jaká?
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 05:54

Na benzíňák podle mě stačí i ta 44ka. Na diesel je to horší - aspoň 60Ah. Ale samozřejmě čím víc, tím líp.

Re: Jaká?
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 08:04

No ona stačí i 44ka, ale nevydrží tak dlouho jako 55ka.

Re: Jaká?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 16:46

jak kupuju vždycky tu největší co se tam vejde smiling smiley takže teď tam mám vartu 66
a mám jistotu

Re: Jaká baterie?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 17:18

Stačí ti 55Ah

Re: Jaká baterie?
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2005 07:27

Napadlo vás taky někoho kouknout se čím tu baterii pak krmíte??? Samozřejmě, že 55 vydrží vic než 44 , ale pokud k tomu dáš alternátor co má být na 55 možná vydržíi víc. Myslíte si že hned jak nastartujete motor tak se baterka dobíjí?? Bohužel ne baterka se začne dobíjet zhruba po dvaceti kilometrech jízdy, tedy u slebšího alternátoru ještě později. Při slabším alternátoru se pak baterka může jevit že už nedobíjí a že je v tahu dřív než u baterie která tam má být. K dobíjeni musí mít baterka taky provozní teplotu, která tam vznikne podle velikosti protákajícího proudu... Proto čím slabší alternátor a silnější baterie, tím horší dobíjení....
Základy elektro!!

Re: Jaká baterie?
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2005 19:36

1,6 má být 55Ah doporučuje výrobce a já také

Re: Jaká baterie?
Autor: Rabbit (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 07:21

Astra 1.6 ma od vyrobce baterii pouze 44Ah (viz soft Vivid Workshop i Autodata). Mam Astru 1.6 16V dovezenou ze Svycarska a je tam taky pouze 44Ah.

Re: Jaká baterie?
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 10:46

v německém předpise je 55AH

Re: Jaká baterie?
Autor: david (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 05:53

ja mam v naftakovyz nemecka 74Ah!

Re: Jaká baterie?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 07:27

Nechci se hádat, ale kdyby byla pravda to, co píše jarad77, tak by moje baterka nepřežila ani jednu zimu ;-)
Mám 80Ah a přes zimu hlavně popojíždím po nákupech - takže jízdy po městě do 10 km :-)
Typicky: nastartuju promrzlé auto, dojedu 5 km do hypermarketu a ještě se třeba po cestě zpátky pro něco zastavím - takže troje nastartování studeného diesela (=docela slušný zkrat baterie ;-) ) za 10 km jízdy...
Podotýkám, že baterku pouze jednou před zimou pořádně venku dobiju, ošetřím svorky a pak si jí celou zimu nevšímám...

Re: Jaká baterie?
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 05:13

Cis. abych nezakladal nové téma, tak to hodim sem.
Pročítal jsem to tu, jelikož se rozhoduji o baterce a hlavně o jake jelikož mě baterka, tak zhruba vydrží 3 až 4 roky a končí a to sem měl novou 44Ah.
Mam benzina 1.8 a altik z 1.6 ted nevim jakej to je vim, že se liší silou vykonu dobíjeni.
No jde mě o to, že občas hodně tu baterku štavim a už nekolikrat se mě stalo, že sem ji skoro totalně vybil a pak musel roztlačet. Jak psal jarda, tak by tam měla být baterka taková jaka tam má byt, aby se dopbíjela.
A proto se ptam jestli to je fakt takhle, podle mě stači když ten altik dobíji, tak se ta baterka musí dobít a je jedno jaká tam je.
Uvažuji o Vartě blue dynamik 75Ah 720A. Pořádná kapacita a to ja potřebuji.

Auto startuje vyborně, takže ji moc nevybiji, občas jezdim dost a hlavně nechávam i auto nastarovaný. Jen je spiš horší že když nekde zastavim a pošteluju muziku, tak to pravě vydží třeba 4 hodiny a konec, roztlačím auto což ja moc nerad. A necham běžet motor, pak když přijedu dom, tak už zas není čas na to vzit nabiječku a dobit ji, takže se jezdí vesele dal jelikož to už chytá. no je to těžky.

Re: Jaká baterie?
Autor: RBr (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 18:56

Trošku bych toto téma nasměroval jinam, ať hned nezákládám nové vlákno:

- po zkušenostech z nedávných mrazů se pomalu chystám koupit novou baterku
- znáte někdo slušný odkazy na prodejce baterek?
- a klidně i na stránky, kde si člověk přečte nějakou tu "teorii" k baterkám - dnes se kdejaký výrobce chlubí, že jeho technologie je ta nejlepší a kdo se v tom pak má vyznat?

Re: Jaká baterie?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 07:35

já jsem měl v trabantu v kufru baterku z tatry 125 Ah a jezdil jsem takhle 5 let :-), dle mého názoru z baterky při startu vyčerpám stále stejnou energii nezávisle na tom jakou má kapacitu, no a tu energii tam pak musím altíkem nacpat, pokud je ta baterka a altík v pořádku tak je úplně jedno že má větší kapacitu, jediný rozdíl bude v délce nabíjení nabíječkou pokud se ti takto velkou baterku povede vymlátit, co se týká výrobců tak používám naše akumy k dlouhodobé spokojenosti, co se týká zázračných technologiií (+50% startovacího proudu a podobně) tak startér si stejně vezme jen tolik proudu kolik potřebuje, na www.akuma.cz máte tabulku doporučených osazení pro jednotlivé typy a obsahy aut

Re: Jaká baterie?
Autor: RBr (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 10:09

Pánové, jakou máte zkušenost s bateriemi Varta, konkrétrně Varta Blue?
Uvažuji do O-B 2.0 16V koupit novou baterku a zdá se mi u těchto bateriií příznivý poměr kvalita/cena.

Ceník je třeba tady: [www.mulac.cz] a popis tady: [www.varta-automotive.cz]

Re: Jaká baterie?
Autor: kolsa (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 17:42

trošku mimo otázky. Ale chtěl jsem vám jenom říct a upozornit na tzv. bezúdržbové baterky. Nevím jak na to výrobci přišli(nebo lidi), ale nic na světě není bezúdržbové. Např. můj kámoš má v Laguně rok baterku Akuma(bezúdržbová). Ovšem uhodili mrazy a on nenastartoval. Nebudu vás napínat, nalili jsme do ni 3/4 litru destilované vody. Prostě je občas dobré ty špunty pětikorunou povolit a kouknout, jestli jsou články potopené. Očistit kontakty a myslím, že se vám za to baterka odvděčí.
X17DTL - bez problému.

Re: Jaká baterie?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 18:07

To Kolsa : Nechci se Te do toho motat, ale bezudrzbovy baterky zadny spunty nemaji, maximalne pojistku proti vybuchu..:-)

Re: Jaká baterie?
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 19:44

jo bezudrzbové baterky.Vetší ku*vu sem nezazil v te tlamě chyběla elektrolit tekuty elektrody byli na vzduchu a vodu tam nejde dolét tak sem s ní buchl o zem a dal tam klasiku.

Re: Jaká baterie?
Autor: kolsa (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2006 06:30

to Standa: V pátek se chystám svoji bezúdržbovou měnit, tak já ti ji k tomu vyfotim. Je to ještě německá(asi) značka mammut. Nikdy jsem o tom neslysel, ale skutečně má špunta na dolévání a je na ni napáno bezúdržbová. Jinak v klidu do mě šij, jsem zvyký a jen tak se mě něco nedotkne. ;-)

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********  **     **  ********  
 **     **  **   **   **        **     **  **     ** 
 **     **  **  **    **        **     **  **     ** 
 *********  *****     ******    *********  **     ** 
 **     **  **  **    **        **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **        **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **        **     **  ********  
Powered by Phorum.