www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
bliká vnitřní osvětlení
Autor: manli2 (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 18:31

čau potřeboval bych poradit (nečekaně)smiling smiley Za jízdy mi občas problikává vnitřní osvětlení-Kde hledat chybu? Napadlo mě že to delaj dveřní spínače ale ty se zdaj dobrý
je to astra G

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 22:53

Pravděpodobně se Ti někde porušila izolace a drát občas škrtne o kostru.Dveřní spínače spínaj právě kostru.Vyndej jeden spínač po druhým a zkontroluj ho i s vodičema.Hledat,nic jiného.

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2005 20:58

To máš jedno...já sem zase namontoval dopředu stropní světlo s dvěma bodovkama a když jsem to připojil na připravený (dříve nezapojený) a zapnul obě bodovky, tak začla pumpovat pumpa v nádrži a mžourat kontrolky...tak jsem si prostě vyved svojí zem...Taky bych řekl že máš někde prošoupanej mínus (šedej drát) A nebo prostě nějakou magickou elektriku jako já... Prostě si na starý kabely navaž nový a protáhni je.

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Tondach Astra F C16SE sedan (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2009 19:59

Volně navážu na humorné téma,ale ona to zase taková sranda není-v konečném důsledku.Šlápl jsem na brzdu a rozsvítilo se mi stropní světlo,od té chvíle pořád za jízdy i po vypnutí motoru žhavilo tak napůl výkonu,při otevření dveří zhaslo úplně.Vyhodil jsem žárovku a víc nebyl čas se s tím babrat.Cca po měsíci jsem vrátil zkusmo žárovku a ejhle všechno O.K.Ajta 2 dny na to,sednu do auta a Astra poprvé zklamala-baterka hyn,centrál to chudák sotva otevřel a zbytek stačil tak akorát na nažhavení kontrolek,ale o nějakém startu nemohla být ani řeč.No baterku jsem dobil(jen tak na okraj Varta Silver stará 9let!!)šupnul jsem ji ke známému na zátěžák-obstála se ctí.Zpátky do auta a pak jsem proměřoval samovybíjení či jak se to vlastně jmenuje.A ptám se povolaných-páč já jsem elektrická Lama-auto zamčené,bez čehokoliv zapnutého-ukazuje měřák 0,32 čehosi,v momentě kdy vrátím žárovku do stropního světla a měřím-ukazuje to 0,50-tedy více.Co z toho vyplývá???Probitý minus kabel ke stropnímu světlu???A je ten první údaj 0,30 v normě nebo ne,je jasné že auto bere něco i v klidu,ale kolik je ještě v normě???Další srandička je ještě ta,že když vrátím tu žárovku do světla a pojedu,začne blbnout ukazatel paliva,buď umře,nebo si ukazuje co chce a nebo taky ne.Teploměr vody je O.K.Kostra mezi přev. a kastlí je v pořádku.Je možné,že je jen v háji nějaké jiné ukostření??Děkuji za každou radu.

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2009 21:34

Máme v té Astře obyč světlo, nebo s bodovkama, se spožďovačem? Je tam alarm?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Tondach Astra F C16SE sedan (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2009 21:55

Ano,obyč. světlo a bez alarmu....

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 00:23

To bude nějakej špek. smiling smiley Zkus to světýlko jen vyndat, ale neodpojovat, nechat v něm žárovku a změřit při zavřených dveřích napětí mezi kostrou a hnědým a pak to samé při otevřených. Ještě zkus změřit napětí mezi něčím, co má zaručeně dobrej plus a druhým polem žárovky, než je ta kostra. Taky při zavřených i otevřených dveřích. To jen abysme se měli čeho chytit, co ti tam asi tak zlobí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Tondach Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 12:26

Večer na to vlítnu,zatím díkysmiling smiley

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Tondach Astra F C16SE (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 18:25

Tak jsem dorazil z práce a potmě tam něco zkusil-tak napětí s vloženou žárovkou,zavřené dveře(nežhavila)0,48V,otevřené,svítí 12,4V.Pak jsem vyndal žárovku a měřil odpor v šedém,tedy mínus-zavřeno-odpor je cca90,otevřeno 0,8

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 19:05

Jako úbytek na tom šedivém kabelu 0,48V a odpor v nezatíženém stavu 0,8ohm je docela dost. Ale to může dělat i dveřní spínač. Ale nejde mi do hlavy souvislost s tím palivoměrem. Je mi divný, že to tohle dělá i když je tam obyč světlo bez spožďovače. Dejme tomu, že brzdová světla a palivoměr jsou alespoň pověšená na sv.15. No, budu tu pátrat nad schematy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Tondach Astra F C16SE (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 19:59

Ale ten palivoměr může být náhoda-i když kdoví.A ten spínač-to vypadá nadějně.Totiž jak to světlo jen žhavilo,měl jsem ho venku,vyčistil jsem ho,kontakty taky a pak to přestalo dělat.Každopádně děkuji za ochotu a rady.Jak se venku udělá trochu vlídněji,musím to pořešit.Jenže čas mám jen o víkendech.Ten palivoměr jsem taky nejdřív považoval za k.o. v nádrži.Měl jsem ho venku,ale vypadal jako když ho včera vyrobili,pak dlouho ukazoval až zase teď.Ale vše je v pořádku do chvíle než se vrátí žárovka do světla-viz první příspěvekconfused smiley

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 06:36

Odběr 0,30 A v klidu je hodně, normální klidový odběr je tak 0,03 A. Proto Ti to vybilo baterku. Zkus postupně vytahovat pojistky - tím zjistíš, který obvod má největší odběr a tam hledej závadu. Kdysi jsem řešil úplně to samé (velký klidový odběr, vybíjení baterky) a nakonec jsem našel telefonní sadu šikovně ukrytou pod palubní deskou, která byla špatně zapojena. Co se týče toho blbnutí, řekl bych, že máš někde poškozené kabely. Na Tvém místě bych zkontrolovat dveřní přechodky, hlavně u dveří kufru, kde to bývá často vyzkratované.

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 06:37

Ta antispamová funkce je fakt super, předchozí příspěvek jsem psal tak půl hodiny než jsem zjistil, které slovo se mu nelíbí. :-(

Re: bliká vnitřní osvětlení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 09:50

Jo jo musí si na to člověk zvikonout ale je to pro nší ochranu

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********    ******   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **     **  **     ** 
 **     **  ********   **        **     **  ********* 
 **     **  **         **        **     **  **     ** 
 **     **  **         **    **  **     **  **     ** 
 ********   **          ******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.