www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
žárovky do hlavních světlometů
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 04:53

Zdravím všechny. Jelikož nám již začíná pravé podzimní počasí a ráno jezdím do práce za tmy a většinou v mlze chci se zeptat na vaše zkušenosti s jednotlivými typy žárovek. Na trhu existuje spousta výrobců a značek, ale nevím co zvolit. Pokud to shrnu bodově tak:
1. Žárovka musí mít odpovídající výkon 55W(silnější vypalují paraboly, nejsou schválené)
2. větší svítivost (mívají +30 - 50%)
3. vhodnost do mlhy a deště
4. cenová relace
5. barva světla
6. příměs plynu (mění jak barevné podání tak zabraňuje postupnému tmavnutí)

Jsem zvědavý jaké máte se žárovkama zkušenosti a co doporučujete.

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: čelda (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 15:03

Tak pokud můžu doporučit tak Osram H4 +50% nabo Osram coolblue H4 oboje jsem měl a jsem velice spokojen.
Osram +50% mají jasnější světlo než obyč.žárovka a coolblue svítí jasně bíle a nádech do modra.
Oba dva druhy používám celoročně a svítím celý den a vydrží v pohodě celý rok(najeto za rok 70000 km.)
Cena je 350-400 za pár.

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 22:48

Oba dva druhy používám celoročně a svítím celý den a vydrží v pohodě celý rok???

Možná blbý dotaz- a jak používáš oba druhy celoročně?

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: čelda (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 11:32

Jednoduše.Mám dvě auta,jedno služební a jedno osobní.

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 12:40

2čelda:teď jsi mne dostal,to mně nenapadlo,to je tím,že v noci se má spát a né být na netu

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 16:29

Tungsram +30% je to znát a drží již 2 zimy a cena HORNBACH 49kč!

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 11:33

Tak nakonec jsem dnes koupil německé žárovky NARVA RANGE POWER - o 50% vyšší svítivost. Vyzkouším a dám vědět. Měli je v akci a stály 98Kč/ks.

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: jirka.j (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2005 16:45

mam dotaz, mam obě žarovky H7 je lepsi dat to tlumenych obycejne H7 a do dalkovych nejake lepsi.Ma to nekdo vyzkoušene?Doporucte nejaky druh.Dik jirka

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2005 08:52

to jirka


dal bych ty lepčí do tlumených ty používáš víc než dálkové

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: doctor (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2005 16:48

zdravim. i po precteni nejsem moc moudrej. povite mi nekdo jakej je rozdil mezi H4 a H7? :-(
diky

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Tondach-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2005 19:47

Já bych řekl,že každá nová žárovka-ovšem ne nějaká akční z Hypernovy, je lepší než stará.Kup prostě nějakou známější značku za rozumný peníz.Já jsem dneska vzal Philips +30%,jedna stála stovku.Zimu vydrží a když se mi nebudou zdát tak zkusím jiný,zase tolik tratit nebudu.

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Vita (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 15:40

Jelikož mám už taky 18 let staré auto, rozhodl jsem se vyčistit paraboly. Byl na nich šedý povlak jemného prachu a po jejich očistění bylo v garáži poznat, že je světlo jasnější. Nevím, z čeho má paraboly Kadett, ale u Ascony jsou plechové (bez rzi) a nyní krásně lesklé. 30 nebo snad 50% světla navíc to nebude, ale každá svíčka navíc dobrá. ;o)))

Vita

Re: žárovky do hlavních světlometů
Autor: Václav (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 13:27

2 Vita: občas to chce (jednou za několik let) světlomet rozebrat a paraboly přeleštit (Vectra A). Vyplatí se to.
2 doctor: žárovka H4 je halogenová žárovka se dvěma vlákny - a to pro tlumené a pro dálkové světlo v jedné parabole. H7 je halogenová jednovláknová žárovka - automobily, pro které je předepsaná, mají zvlášť parabolu pro tlumené a zvlášť pro dálkové světlo.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **      **  **     **  **      ** 
 **     **     **     **  **  **  **     **  **  **  ** 
 **     **     **     **  **  **  **     **  **  **  ** 
 ********      **     **  **  **  **     **  **  **  ** 
 **            **     **  **  **   **   **   **  **  ** 
 **            **     **  **  **    ** **    **  **  ** 
 **            **      ***  ***      ***      ***  ***  
Powered by Phorum.