www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Lambda - kod 0130
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2005 11:04

Zdravim,

vcera se mi pri provozu na benzin rozsvitila kontrolka zavad,
po vyblikani to byl kod 0130, kontrolka nesviti trvale.

Nasel jsem, ze by to melo byt:
Regulace mimo rozsah / nesprávný signál sondy

Je uz lambda po smrti nebo je to docasny jev?

Pokud doporucujete novou, poradte jakou znacku, orient. ceny atd..


Astra F Combi, rv.12/97, X16SZR, LPG, najeto 150tkm

Diky za rady,
Tom


Re: Lambda - kod 0130
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2005 12:37

Mam jinej motor, X16SZ, ale pro tvuj to mozna bude stejne: Nova lambda stoji u Opela cca 3000Kc, noname stoji asi 1100Kc a Bosch stoji 1300Kc a je to ta stejna co prodavaji v Opelu. Takze ja bych nevahal a na www.bosch.cz si zjistil kde ji koupit.

Re: Lambda - kod 0130
Autor: garut (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2007 21:37

Astra F 97, motor X16SZR
Dobry den, chtel bych poprosit o vysvetlení této zavady, o prazdninach, pred dovolenou jsem resil velkou spotrebu - 9,2-9,4l/100km. V techto forech jsem se docetl, ze nejpradepodobneji je v tahu lambda sonda - tak jsem ji vymenil a za dovolenou se mi na uspore benzinu zaplatila, ale ted zhruba najeto 3500-4500km po vymene dojde pri stabilnich otackach trvajicich delsi dobu 5-10minut pravidelne k rozsviceni kontrolky motoru. Po vyblikani - 0130. Spotreba tesne pod 7l/100km - kombinovaná mesto-mimo 50/50, coz se mi zda dobry.

Poradte prosim co dal. Vybaveni osciloskop a multimetr.

Astra F, rv.1997 , motor X16SZR

Re: Lambda - kod 0130
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2007 22:53

To Garut: Mněl jsem podobný problém jako ty ( dal sem novou lambda sondu a hlášení závady se opakovalo ), pak jsem musel dát nový zadní výfuk a od té doby kontrolka mot. nesvítí.smiling smiley Kontrolka mot. se také rozsvěcela při ustálené rychlosti.Po dvou letech je zad. díl výfuku většinou KO.thumbs up Jak máš starý ten zadní díl ?

Re: Lambda - kod 0130
Autor: garut (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2007 17:08

Zdravím, tak jsem dnes vzal auto do práce, udelal mezkus spoje mezi konektory a potvora lambda sonda se odporoucela, napeti se nechtelo menit, takze zkusim reklamovat. Zadni dil vyfuku tam budu mit urcite 2 roky, protoze rok uz auto mam. Vymenit jsem sondu za tu starou, ktera davala max. napeti do 0,8V a auto papalo a uz se mi kontrolka nerozsvitila, takze vyfukem to asi nebude. Uvidime jak dopadnu s reklamaci.

Re: Lambda - kod 0130
Autor: LLupen (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2007 17:56

To ADA:
chtel bych se zeptat, jaky vliv muze mit zadni dil na kontrolku motoru? nejak mi unika smysl vymeny..
dik za odpoved, astra f x14xe

Re: Lambda - kod 0130
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2007 19:39

To LLupen: Mněl sem chybu 0130, tak jsem dal novou lambda sondu ale chyba se stále opakovala.Kontrolka se rozsvěcovala JEN při ustalené rychlosti.Pak po nějakém čase ( x týdnů ) jsem musel měnit zad. díl výfuku a po jeho výměně se kontrolka přestala rozsvěcet.Ve výfukovém potrubí je určitej přetlak, pokud se ten přetlak změní směrem nahoru nebo dolu tak se asi lambda sonda dostane mimo rozsah své regulace a rozsvítí se kontrolka mot.To je můj názor, nic jiného mně nenapadá. Po výměně výf. a nastartování motoru otáčky lítaly nahoru a dolu, srovnalo se to až po pár minutách jízdy.Ten starej výf. byl uvnitř totálně rozpadlej a vývod ucpaný skelnou vatou.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (04.12.2007 19:43)

Re: Lambda - kod 0130
Autor: LLupen (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2007 21:09

To ADA:
dik za odpoved..

Re: Lambda - kod 0130
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2007 22:12

To LLupen: Nemáš zač. Popsal jsem Ti můj problém a co to u mně vyřešilo.Přišel jsem na to čistě náhodou, protože jsem musel měnit ten výfuk. Od té doby měním zadní díl výf.pravydelně po dvou letech.

Re: Lambda - kod 0130
Autor: garut (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2008 20:24

Konecne znam vysledek reklamace, byla uznana a vraceny penize. Pouze jsem si pockal mesic a pul (slovy 6 nedel) - uzasna rychlost Autokelly. Ted mi nezbyva nez schanet lepsi kvalitu - uvitam namety.

Re: Lambda - kod 0130
Autor: cervajs (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2008 21:28

ja byl na diagnostice a nic mi to neukazalo -.lamda je ok .motorove je to ok .a spotreba je furt na 9 litru na 100 -a to mam ecotec .ale proc ? myslim si ze je vse ok .ale v com je chyba .

Re: Lambda - kod 0130
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2008 22:45

Pokud se při té diagnostice nikdo nepodíval na napěťový průběh té lambdasondy, neznamená to, že je dobrá. Klidně může být seklá někde na napětí, které není mimo meze závady pro ECU. Takže ECU závadu nehlásí, ale v háji klidně být může.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Lambda - kod 0130
Autor: cervajs (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2008 12:24

no to nevim .rikal ze vsechno slape ok .a lamda je ok .ted jsem natank´koval plnou a cekam .az to vyjezdim tak to budu vedet .pojkud to bude pres 10 je to jasny a kupuju lamdu a pokud ne tak uz nevim ...uz si nevim rady

Re: Lambda - kod 0130
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2010 17:24

Mohu potvrdit, že chyba 0130 souvisí se zadním dílem výfuku. Ulomilo se mi koleno těsně u zadní bandasky a při 120 na dálnici se asi na 5 sekund rozsvítila kontrolka motoru. Poprvý jsem myslel na všechny svatý. Vyměním bombardón a uvidím. Hlavně taky uslyším.

Astra F 1.2 12V; X16XEL; 51 kW; 1998; 229 Mm (Megametrů);
Tak po 23 tisících ujetých se třemi válci to navždy vzdala :-(
Na D1 mezi 34. a 49. kilometrem je nějaká špatná zóna yawning smiley)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **    **  ********  **     **  **     ** 
 **  **  **  ***   **  **        ***   ***  **     ** 
 **  **  **  ****  **  **        **** ****  **     ** 
 **  **  **  ** ** **  ******    ** *** **  **     ** 
 **  **  **  **  ****  **        **     **   **   **  
 **  **  **  **   ***  **        **     **    ** **   
  ***  ***   **    **  ********  **     **     ***    
Powered by Phorum.