www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Snímač zařazené rychlosti
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 14:42

Nevíte jestli je v Kadettu nějaký snímač zařazené rychlosti (elektronický)? Koukal jsem že u táhla řadící páky je nějaká elektronika, tak mě napadlo jestli to nějak nesnímá polohu táhla. Chtěl bych si totiž udělat display, který by zobrazoval zařazenou rychlost. Popřípadě prosím někdo poraďte jaký signál to dává (jak to funguje). Vím že je to zbytečný, stačí se kouknout na řadičku a řidič taky ví jakou rychlost tam má, ale jsem elektrikář a rád vymejšlím takovýhle hovadinky do auta.
Kadett Beauty 91, C16NZ



Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:01

Taky bych řekl,že vymejšlíš p....y.Pokud máš aspoň trochu hudební sluch a nebo občas jukneš na otáčkoměr,tak nic takového nepotřebuješ.Ale když už,tak bych asi umístil mikrospínače někam ke kulise řazení,tak aby to spínalo vždy ten správný.Tu elekroniku u táhla máš kde přímo?V motorovím prostoru?Není to ten snímač dráhové frekvence,co je namontovaný mezi převodovkou a bovdenem od tachometru?

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:48

Já ten motor slyšim...i cejtim jak to auto jede i když mám rádio naplno...o to nejde...jak jsem psal...rád si hraju s takovýma hovadinkama do auta...bylo by to pěkný. Řešit to mikrospínačema už mě napadlo, ale radši jsem se zeptal jestli to tam už není, abych zbytečně nepitval kulisu. Je to v motorovym prostoru, těsně u místa kde táhlo k převodovce vstupuje do kabiny. Nevim na co to je ani jak to funguje...proto se ptam...

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 16:12

Zadny snimac zarazene rychlosti v kadettu (a ani v jinych beznych autech) neni. To co je u tahel razeni, resp. mezi prevodovkou a nahonem na tachometr, je skutecne drahovy vysilac frekvence.

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 22:00

Jo, to mě nenapadlo...asi máš pravdu...snímač frekvence akorát zjišťuje jestli auto jede nebo stojí a podle toho řídí volnoběžné otáčky ne? Omlouvám se, to mě nenapadlo že by to mohl být snímač frekvence (v životě jsem tenhle díl neopravoval ani nekontroloval). Takže nakonec se asi budu muset navrtat do kulisy...
A už mi nikdo neříkejte že je to kravina...protože to dobře vím, chci to jen pro efekt... :-)

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 07:20

dej se do toho něco podobného jsem řešil na dálkový start potřeboval jsem elektricky zjistit aby byl v autě zařazen neutrál vyrobil jsem to z spínačů na brzdy ty ale potřebuješ opačný spínání kontaktů spínačů mikro spínače budou ok h¨rál jsem si stím celý den ale vyřešit to jde

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 13:15

To je celkem dobrej nápad...jaký konkrétní spínače brzd si používal (z jakýho auta) a popřípadě kolik stojí? Jo a ještě...jáký relátko jsi použil na ten dálkovej start? To muselo být na docela slušný ampéry ne? Jenom mě to teda zajímá, ne že bych chtěl stavět i dálkovej start...

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 09:41

spínače jsem použil z favorita a co se týče startu doporučuji profi výrobek už se tím dost dlouho živím a uvědom si že firma která toto vyrobila tak potom přebírá odpovědnost za případné škody nastartování auta v zaparkované v řadě aut atd už se to u nás Pardubkách stalo auto se natočilo zůstal tam kvalt a byl průs... jako svina. Tak opatrně s těmito věcmi

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 12:11

Jo, dík...tak já na to kouknu a až budu mít jasnou vizi a bude to realizovaný, tak sem dám fotky tý kravinky...

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2005 09:56

jeste si tam dej kontrolku, jestli bezi sterace, uzitecnost a smysluplnost uplne stejna smiling smiley

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 18:25

2Tairo: To bych tam moc nedával...to by moh kdekdo snadno okopírovat a pak by to nebylo unikátní... :-) Ale teď vážne, myslím to jen pro okrasu jako to je třeba u některých rally, nebo WRC aut. Užitečný to neni ale pěkně to vypadá...

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 20:09

Kyslík:Taky rad delam takove veci,jaky vyuzijes displej?

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 09:22

Ještě bych doporučil za zadní okno malý semafor,aby za tebou jedoucí vyděli kdy se rozjíždíš a kdy zpomaluješ:-)

Re: Snímač zařazené rychlosti
Autor: kubik (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2010 20:58

tak ho nechte me se to tky libi mam to v aute uz 3roky .....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******   **     **  **      ** 
 ***   **  **     **  **    **  **     **  **  **  ** 
 ****  **  **     **  **        **     **  **  **  ** 
 ** ** **  **     **  **        **     **  **  **  ** 
 **  ****  **     **  **        **     **  **  **  ** 
 **   ***  **     **  **    **  **     **  **  **  ** 
 **    **   *******    ******    *******    ***  ***  
Powered by Phorum.