www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Který platí?
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2005 11:33

Tak jsem prolézal různý poradny ohledně vyblikání historie závad a sehnal jsem dva stejný návody, ale s rozlišným proklemováním PINů. Siece se tam někde psalo, že pokud se proklemuje něco jinýho, že by se nemělo nic stát, ale za prvý tomu moc nevěřím a za druhý - který postup je opravdu správný? Please.

Přílohy: DiagnostKlema.gif (7.2KB)   DiagnostKlema2.gif (7KB)  
Re: Který platí?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2005 11:51

Technika-motor-pamět závad.
Co jiného k tomu říct?

Re: Který platí?
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2005 12:23

Já nevím taky, co k tomu říct. To co uvádíš, jsem taky pročetl, jenom - co potom znamená ten první obrázek v příloze, se spojenými PINy A a K? Není to jen na kontrolu brzdového systému?

Re: Který platí?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2005 09:17

Jak ti pise Broucek, vzdyt v tom navodu to mas naspane co je na co (uplne nakonci - to jen pro upresneni). A pokud si jen obrazkovej tak na jednom obrazku mas napsano ECU a na druhem ABS a pokud ani nevis co znamenaji tyto zkratky tak to radsi nedelej. A ber mou radu s usmevem. Je prece nedele a krasne nasnezeno.

Re: Který platí?
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2005 11:44

To Petr A-C C14NZ
díky za upozornění opravdu jsem to tam přehlídnul, jsem to ale vůl. Ale co se týče zkratek, tak ABS u nich znamená Anti - lock Braking System což v překladu znamená doslovně: proti zamykací brzdová soustava. Píšou to i v tom návodu, z kterýho mám ten zmíněný obrázek. Doslovně tam píšou, že je to na kontrolu, aby se nezablokovala brzdová kola - viz příloha. Vím že jinak to je Air Bag System, ale tady je to snad myšleno na ty brzdy. No, snad mám pravdu. Stejně - ještě jednou dík, za upozornění na moji slepotu.

Přílohy: Clip.jpg (76.4KB)  
Re: Který platí?
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2005 14:24

proc ja teda blbec, kdyz se mi rozsviti kontrolka abs lezu kontrolovat cidla na kolech, kdyz to jsou airbagy??? Kde jsi videl ABS jako oznaceni airbagu? Vic cti a min premyslej.

Re: Který platí?
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2005 21:30

Anti lock.......system?.....Neni to Anti block sys......?Tzv.proti blokovací system?

A neni airbag oznacen SRS?

Re: Který platí?
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 16:59

Není to Anti block, mrkni do mojí přílohy. A ten airbag jsem si teda pěkně poplet. To víš, auto je pro mě španělská vesnice, tak se učím..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********  **    **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **         **  **    **   **    **   **  
 **  **  **  **          ****      ** **      ** **   
 **  **  **  ******       **        ***        ***    
 **  **  **  **           **       ** **      ** **   
 **  **  **  **           **      **   **    **   **  
  ***  ***   ********     **     **     **  **     ** 
Powered by Phorum.