www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Záhadnej 20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 07:53

Ahoj,
Našel jsem kadeta sedan 1988, s motorem 20NE /na 1000%/ má v útrobách klasickej 20NE, dekodér paliva bílej 98/95 na straně řidiče!! kabelovej svazek neprochází k místu kde má bejt ECU, ale ECU /uplně jiná s označením BOSCH CF/ je v motoru na přepážce, vše je originál a nevim co to je za ECU. Příjde mi jako by to pouze bylo nějaké vstřikovací relé bez zbytečnejch věcí okolo.

Re: Záhadnej 20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 08:46

Cece tohle je zajimavy, nic mene netusim vo co by mohlo jit. Neslo by udelat par fotecek??

Re: Záhadnej 20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 10:10

určitě pošlu fotku te ecu, auto už neni mezi auty, šlo do věčných závodišť :-),

Re: Záhadnej 20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 11:25

Slo me spis o kabelovej svazek od vstriku, podle toho by se nechalo zjistit co je to vubec za vstrikovani, resp. co a kde je ECU. U Vecter byla v motorovym prostoru cerna krabicka cca 100x100x120 na strane co je baterka a bylo v tom jen palivovy rele a par pojistek.

Re: Záhadnej 20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 12:37

No hlavní svazek jde u řidiče sloupkem k pojistkám, /u spolujezdce co bejva svazek k ecu nebyla ani díra. Tahle krabička je černá plastová, s piny nahoře, t krabička byla uchycena u proštřed v motoru na přepážce do kabiny, a zní vedl svazek, 4x vstřik /klasická konzole jako máme my/ váha /uplně normální 2litrová/, žadné pojistky zde nebyly. Zítra nějak nafotim tu jednotku a dám to sem. neměl katalyzátor a výbava byla GT akorát to byla limuzina 4dv. , právě mě překvapilo že byl i oktanovej kolíček hned u baterky, a má trochu jinou cívku /stranzistorem a piny zapojenými do té jednotky, ale zase rozdělovač uplně stejnej jako má moje 20NE

Re: Záhadnej 20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 12:58

A neni mozny ze by motor byl 20NE, ale elektrika z 18SE?? To byl taky 4bod, ale klasickou ECU to nemelo a zapalovaci modul byl taky pod civkou (neco jako ma 2.0 16V). A kolicek na prep. oktanu taky.
Ostatne jak si zjistil ze motor je skutecne 20NE?? Nemuze byt z 20NE jen blok??

Re: Záhadnej 20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 13:33

no to by nemělo plochej rozdělovač a tén reléovej blok vstřikování neni podobnej té 18SE, na bloku je už jen čitelné 20N a podle Wolo to měl bejt 2.0 a sání všechno je uplně 20.., 18SE má jiné sání a to nepasuje na dvoulitrovou hlavu, kdyby tam byla 18 hlava tak to chápu ale takhle, mě je jasný že to je jen nějaké vstřikovací relová soustava jako 18SE, mě spíš zajímá výkon.

Re: Záhadnej 20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 14:48

Mrkni na ten odkaz. Tam jsou motory co kdy Opel do aut daval. Bohuzel ne vzdycky s obrazkama.

[www.die-opel-tuner.de]

Re: Záhadnej 20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 08:16

člověče nechápu to, tam jsou všechny možný verze a dvoulitr teprv od 20NE je OHC, tam to vše jako S, E, EH jsou ještě staré CIH rozvody /měl jsem je v mantách/ prostě to zatim necháme a pošlu fotu.

Re: Záhadnej 20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2005 08:56

Tato záhada nese označení EZ61 12V je tam 15 pinů takže 20NE jako by to mělo 18SE jednotku už od výrobce,



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **        **  **     **  ********   *******  
 **  **  **        **  **     **  **    **  **     ** 
 **  **  **        **  **     **      **           ** 
 **  **  **        **  **     **     **      *******  
 **  **  **  **    **  **     **    **             ** 
 **  **  **  **    **  **     **    **      **     ** 
  ***  ***    ******    *******     **       *******  
Powered by Phorum.