www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: žárovky
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 06:18

2 kyslík : Přijeď příští týden ve čtvrtek na plzeňský srázek. Bude asi zase v Tescu na parkovišti, od 19,00 hod.
Uvidíme jestli tě necháme se Standou naživu, ale nad interierem asi přivřem oko yawning smiley))))))))))

Re: žárovky
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 07:20

2 vaurien: Ok. Beru to jako pozvání... Ale jsem ještě mladší než Geri (19)...takže nejmladší člen Plzeňskejch kadeťáků...

Re: žárovky
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 18:55

To max:ja ich mám a som snimi velmi spokojný :lepšia svietivosť dobre to vyzerá a celkovo sú super už aj cena je v pohode oproti pravím Xenonom.

Re: žárovky
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2006 18:44

V diskusi jste položil,dotaz jestli jsme viděli světla pro denní svícení na jiných než severských autech. Takže jednou cestou z Čech jsem potkal takto vybavený tahač. Potom když jdu na besedu ke kamarádovi je vidím na jeho renaultu,no a potom kdykoliv obcházím svoji felicii zepředu,tak je vidím taky :-))


Re: žárovky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2006 20:37

Ivoš: no tak nám pověz kde jsi je sehnal, za kolik atd atd, ať je můžem taky vidět až budeme obcházet svoje autíčka smiling smiley

Re: žárovky
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 05:05

Chtěl bych jen potvrdit to, že životnost žárovek s vyšší svítivosti (+30%, +50%) je nižší. Je to dáno tím, že zvýšení světelného toku při stejné vatáži je dosaženo menším průměrem vlákna. Je pak pochopitelné že životnost tohoto tenčího vlákna při průchodu stejného proudu klesá. Osobně to řeším tak že od podzimu do jara používám žárovky s vyšší svítivosti a přes léto je vyměňuji za obyčejné žárovky.

Re: žárovky
Autor: On-line (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 11:58

Zatím jsem to viděl jenom na Německých autech, ale třeba už to má i někdo u nás v Čechách. Jedná se o žárovky, které svítí vícebarevně. Když se podíváte přímo do nich, zjistíte, že je to jak barevná hudba(modrá, červená, žlutá). Jaký na to máte názor?

denní světla
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 17:06

Takže pro zájemce o světla pro denní svícení. (SPDS) Vyrábí a dodává to HELLA (nemám s nima nic společnýho),ta obyčejnější sada 2x6W, co mám já,stojí asi 1800,- Prý je nějaký novější provedení,kulaté pouzdro,ty jsou dražší,něco přes tři tisíce. Já jsem to měl na felicii namontovaný za pár hodin. Použil jsem volnou šachtu na mlhovky,protože tak hustou mlhu,která nejde jet tlumenýma,vídám jednou za pár let. Zapojení jsem ale provedl podle civilizovaných zemí,tj. že mi to svítí s klíčkem zapalování,a zhasíná s rozsvícením původního osvětlení. Takže každé léto,a dokonce od 1. 7. 2006 už jezdím legálně. Nevýhody rozsvícených obrysovek ve dne většina z nás zná. Problém tlumené světlo s integrovaným blinkrem,většinou známe taky. Někteří policajti to celkem chápali,někteří hůř,ale v Olomouci jsem narazil na naprostýho dementa. Prý ať ty mlhovky zhasnu,žádný světla pro denní svícení neexistujou,protože on nikdy nic takovýho neviděl,ámen.... Jo průkopníci to měli vždycky těžký,vzpomeňme třeba na Járu Cimrmana. Mám to asi dva roky,nejsou s tím problémy,nezapomenu rozsvítit,protože to za mě dělá stroj. A mimochodem,v tom nárazníku na té felicii to vypadá docela pěkně. Foto zašlu na požádání. kutil@opatnet.cz

Re: žárovky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 17:18

Ivoš: díky, přesně tohle jsem měl na mysli v tom mailu.. foto pošli, rád mrknu pokud budeš tak hodnej. smiling smiley

Re: žárovky
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 19:38

Netušíte někdo "montážní rozměry" světel pro denní svícení. Jak daleko, vysoko.....?

Re: žárovky
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 19:53

Pokud jde o umístění tak ten návod zkusím nascanovat a na dotaz rád zašlu ,nebo to přefotím :-)) Min. výška činné svítící plochy 250 mm ,max. výška činné sv. pl. 1500 mm,max vzdálenost čin. sv. pl. od obrysu vozidla 400 mm (to je standard),min. vzájemná vzdálenost čin. sv. pl. 600 mm. Návod u toho není v češtině,věřím,že ZATÍM :-))

Re: žárovky
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 19:59

Bombardujte dotazy prodejce auto příslušenství,hlavně tam kde je logo HELLA,nebuďte zklamaní,ne všude mají ten potřebný přehled :-((

Re: žárovky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 09:16

Ivoš: se nediv, ty prostě ty světla máš, tak se lidi ptají radši tebe, kdo s tím už má nějakou zkušenost a něco ví winking smiley

Re: žárovky
Autor: Venca (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2006 14:54

Ivoš, Celerak má pravdu, ty jsi jedinná naše studnice poznání, v obchodě ti nakecaj co chceš slyšet, jenom aby to prodali a měli kšeft. Tak nám odpusť, že tě tak všichni otravujem a měj s námi slitování. Díky

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **   ******   **      **        ** 
       **   **   **   **    **  **  **  **        ** 
       **    ** **    **        **  **  **        ** 
       **     ***     **        **  **  **        ** 
 **    **    ** **    **        **  **  **  **    ** 
 **    **   **   **   **    **  **  **  **  **    ** 
  ******   **     **   ******    ***  ***    ******  
Powered by Phorum.