www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Napětí na baterce
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 05:34

Dobrý den. Předem píšu, že jsem se snažil projít starší příspěvky, ale nepodařilo se najít odpověť.

1) Prosím, jaké je minimální napětí na baterce, aby se roztočil startér. Když jsem měl 13,5V tak v pohodě, teď už se neroztočí při 12V.

2) Nenastartoval jsem, čerpadlo při (asi 10x) pokusu nastartovat seplo. Co mám po nabití baterie udělat, není to přechlastané?

Předem děkuji za odpověď, jsem u Kadetta teprve krátkou dobu. Jiří V.

Re: Napětí na baterce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 06:28

Nejde az tak o napeti na baterce, jako o jeji kapacitu. Spis by to chtelo zmerit hustotu, popripade zkontrolovat dobijeni, kostreni starteru, resp. baterky, pokud jsou nejaky problemy.

Opet v tomhle prispevku chybi typ motoru !!!!!! Strikacky vetsinou nemaji problem nastartovat pokud je to trosku ulity, ale to ze bezi cerpadlo neznamena, ze jde benzin do valcu, jen se tlakuje palivova soustava.

btw, pokud v tomhle obdobi zacinate mit problemy se startovanim, ma uz s nejvetsi pravdepodobnosti baterka svy nejlepsi leta za sebou.

Re: Napětí na baterce
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 06:35

Omlouvám se, mám Opel Kadett, C16NZ, rok výroby 1991. Jinak jednobodové vstřikování.
Tedy podle tvé odpovědi, napětí na baterce, které nyní změřím, tak mi až tak moc neřekne.
Snad máš pravdu, a bude to baterkou. Chtěl bych jít postupně, tedy nejdříve dobiji baterku, a pokud se něco zlepší, tak budu vědět, že baterka je v háji. Při startu jsem slyšel cvakání (předpokládám v startéru-tedy spíná).
Ještě mě podle starých příspěvků napadly uhlíky ve startéru. Lze startér sundat na parkovišti? Děkuji Jiří V.

Re: Napětí na baterce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 06:45

Ale jo, starter se necha v pohode vymontovat i na parkovisti.
Zkontroluj hladinu elektrolitu, baterku poradne dobij a uvidis.
Cvakani pri (pred) startem muze delat silovej kontakt pro starter a pokud ten cvakne a starter se presto neroztoci, muze bejt chyba prave v nem, jak si rikal treba uhliky.
Jeste neni od veci zkontrolovat kontakty na strateru (dve matky M8 a jedna M6).

Re: Napětí na baterce
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 06:50

Děkuji za pomoc. Budu doufat, že je to baterkou, až pak začnu něco řešit se startérem. Obecně u mě platí pravidlo "nešťourej do toho, co funguje" :-)

btw, dají se sehnat v Mototechně jenom ty uhlíky? Jsou speciální na Kadetta,nebo se dají použít z jiného vozu. Jaká je tak asi cena?

Re: Napětí na baterce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 07:00

Cece to netusim....:-( Pockej jestli se jeste k tematu nekdo ozve.

Re: Napětí na baterce
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 07:02

No už teď si mě dost pomohl. Zatím velmi děkuji, Jiří V.

Re: Napětí na baterce
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 07:03

Jestli ti pohasnou kontrolky při startu, tak je to na 99% baterka.

Re: Napětí na baterce
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 16:21

Myslím si taky že to je baterka, a sice že se Ti zbortil článek(y). Napětí tam sice je ale startér potřebuje startovací proud až 200A a to jim zborcená baterka už nedá. Nebo vyschlá.

Uhlíky ze startéru vymontuj zkontroluj zda nejsou ošmajdané po kontrolní rysky, vyčisti komutátor benzínem, vyčisti kontakty(šroubení) pro dráty od baterky. Jinak by uhlíky měly sedět i z jiných aut, ale musíš je vzít ssebou do obchodu.



Astra F X16SZ LPG

Re: Napětí na baterce
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2005 05:07

Ok hoši. Dneska jdu do obchůdku s baterkama, oni mi to za 20 Kč nabijí, ale hlavně mi to přeměří a pak řeknou, jak na tom baterka je. Moc Vám děkuju za odpovědi.

Re: Napětí na baterce
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2005 08:04

Výsledek návštěvy u borca, co dělá s baterkama. Baterie má špatnou hustotu, nízké napětí a zátěžovým Voltmetrem nenaměřil skoro nic, protože je baterka úplně v háji. Chce to novou baterii.... 1100,- Díky za pomoc, pěkné Vánoce. Jiří V.

Re: Napětí na baterce
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 11:25

Ahoj kamarádi
tak já se taky přidám k tématu o baterce.Kluk si půjčil auto,najel pár km,vypnul motor a už nenastartoval.Baterka úplně prázdná. Po nabití maj dva články pouze 50% kapacity,ostatní maj 100%.
Dotaz zní-půjde ty dva články srovnat doplněním né destilkou,ale kyselinou?A nebo baterku koupit novou?

Re: Napětí na baterce
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 11:44

Mám obavy,že tím si moc nepomůžeš......páč při překlopení baterky se ti zvíří kal a naopak ublížíš zbylým článkům.....

Re: Napětí na baterce
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 12:20

2Oťas. ale já bych ji nepřevracel,jen bych odsál a doplnil,ale jak si i já myslím,tak baterka to má zasebou

Re: Napětí na baterce
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 12:44

Ono jestli je kolem 5ti let stará, tak to má zasebou a nemá cenu s ní dělat jakýkoli pokusy.....tyhle zalitý baterky kleknou najednou a je s nima "Amen", dřív se vyměnily vadný články za pár kaček a zase nějakou dobu vydržela....

Re: Napětí na baterce
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 12:57

No právě,ž moc stará není,nedavno jí skončila záruka:-(

Re: Napětí na baterce
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 13:02

No tak zkusit to můžeš a vyhodit vždycky taky...:-)))



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **        **              **   ******  
 ***   **  **        **              **  **    ** 
 ****  **  **        **              **  **       
 ** ** **  **        **              **  **       
 **  ****  **        **        **    **  **       
 **   ***  **        **        **    **  **    ** 
 **    **  ********  ********   ******    ******  
Powered by Phorum.