www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nesvítí mi osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2006 09:52

Muze mi nekdo poradit?Mam problem s osvetlenim interieru a zavazadloveho prostoru mam Astru F(kratka) rok vyroby 1995.Prestalo mi z niceho nic svitit a to najednou.Zkousel jsem pojistky,zarovky,kontakty,zmereni napeti,spinac jak ve vnitr tak i ten co je v kufru vsechno negativni a nevim si uz rady.
Predem diky za odpoved.

Re: Nesvítí mi osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2006 12:28

A když demontuješ stropni světlo,tak tam jde el, nebo ne?Měla by tám jít pořád,dveřní spínače spínaj kostru.A nejde rozsvítit ani spínačem ?

Re: Nesvítí mi osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2006 12:44

Nejde rozsvitit vubec nicim....A napeti tam taky vubec neni....

Re: Nesvítí mi osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2006 12:59

No pokud je pojistka v pořádku(zkusil jsi jinou?),tak zkus tu pojistku vyndat a změřit,jestly jde vůbec napětí na konektor pojistky.Pokud ano,tak jít po kabelu,který jde od pojistky,jestly někde neupadl kontakt ve svorkovnici,nebo pokud nejde napětí ani k pojistce,tak uvolnit celou desku s pojistkama a podívat se na zadní stranu,jestly tam není uvolněný drát.Já měl něco podobného a měl jsem tam spečenou svorkovnici od nějakého přechoďáku.
Teď jsem ještě juknul na schéma, měla by to být pojistka č.24 a je na ní toto vše:
Vnitřní osvětlení, osvětlení zavazadlového prostoru,
varovné osvětlení, hodiny, rádio, palubní počítač

Takže pokud ostatní funguje,tak jít po kabelu od pojistky a najít kde začíná větev pro osvětlení a jit po ní.



Příspěvek upraven (06. 01. 2006 14:04)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  ********   **    **  **     ** 
       **   **  **   **     **  ***   **  **     ** 
       **    ****    **     **  ****  **  **     ** 
       **     **     ********   ** ** **  ********* 
 **    **     **     **     **  **  ****  **     ** 
 **    **     **     **     **  **   ***  **     ** 
  ******      **     ********   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.