www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
RELATKO
Autor: DMITRY (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 13:06

Jake je znaceni relatka na opel kadett 2.0 l, 8V, podle ceho ho mam koupit, myslim relatko ktere ovlada benzinove cerpadlo a kam vedou draty od benzinoveho cerpadla a kde se to relatko nachazi .Dik.

Re: RELATKO
Autor: Kutas (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 17:31

To relátko je většinou na pravé straně vedle nádobky vody chladícího systému.A jak jsi přišel nato,že je v háji?
Jedno bych doma měl.

Kutas

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 18:16

A mimochodem je na něm i schéma zapojení, takže pokud jsi alespoň trošku zručný v elektronice, tak můžeš použít jakékoliv relátko se spínacim kontaktem, cívkou na 12V SS napětí a kontaktem pro hodnotu proudu jaký má ten originál (tušim 10 nebo 20 A). Normálně odřízneš vršek z toho starýho relátka, zapojíš to tak aby seděly piny (drátama) podle orogo zapojení a zaliješ to (asfaltem, tavnou pistolí...) a je po starostech. Ale jak si přišel na to že je v háji? Měřil si odpor sepnutýho kontaktu? Měl by mít téměř 0 ohmů.

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 18:22

Jinak relé se většinou nachází v motorovém prostoru u spolujezdce- je připevněný na tom kanálku...

Re: RELATKO
Autor: Kutas (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 18:29

to Kyslik

Já mám to relé na pravé straně v motorové části vedle nádobky.
Mám teda kadeta 2l.GSI 8v.Zatím jsem ho jinde ještě neviděl.

Kutas

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 19:53

A co tu asi popisuju? Nádobka je v motorovym prostoru před spolujezdcem... :-)

Re: RELATKO
Autor: Kutas (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 17:23

Já ji mám před řidičem-)-)

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 18:04

Acha...tak tam jsem ho zas pro změnu neviděl já... :-))

Re: RELATKO
Autor: Kutas (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 18:09

Tak to necháme bejt a někdy si to ukážem ju?

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 19:13

OK...na srazu v létě třeba... :-)

Re: RELATKO
Autor: Kutas (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 19:25

A kde nějakej bude?Jsem z Milovic.

Re: RELATKO
Autor: Lucinka (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 09:44

tAK DIKY ZA POMOC,MY (JA A DMITRY) JSME NA TO PRISLI TAK ZE NAM TO REKL JEDEN ZNAMY ZE TO MUZE BYT TIM RELATKEM.TAK JSME HO CHTELI VYMENIT. VCERA JSME TAM DAVALI BENZINOVE CERPADLO A NOVY BENZ.FILTR(VZADU) A CHTELI JSME TO ZKUSIT NASTARTOVAT A NIC,JEN SE ROZSVITIL DISPLEJ A NIC...ANI TO NESKRTLO... A BATERKOU TO NENI TU JSME MENILI A DAVALI NABITOU,TAKZE VUBEC NEVIM A SEM Z TOHO CELA SPATNA PROTOZE SE NEOZVAL ANI ZVUK. STALO TO MESIC VENKU TAKZE JE TO MOZNA ZMRZLY... ZNAMEJ RIKAL ZE BY TO MOHLA BYT RIDICI JEDNOTKA NEBO TO RELATKO,ALE JA ZAS NEVIM KDE SE RIDICI JEDNOTKA NACHAZI A JAK VYPADA.DNES ZKUSIM NAJIT TO RELATKO A VYZKOUSET JESTLI JE OK.jINAK VUBEC NEVIM CO S TIM JE ;-( fňuk...

Re: RELATKO
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 11:24

a to jsou dvě temata. pokud je to to relatko tak jednoduchý test je ten že to relatko je rozebiratelný, sundam znej ten černej kryt, je tam jen nacvaknutej a pak mechanicky " ručne" sepneš tam ty kontakty a mělo by začit bzučet vzadu benzinové čerpadlo. Nejednoduší je začit startovat a zaroven sepnout ty kontakty, jelikož to rele je i na vstřikovací trysky.

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 11:41

2 Aligator: Tak ty co se dostaly zatím mě pod ruku byly nerozebíratelný...takže sem je zkoušel propojením dole na konektoru. A když byly špatný, tak jsem je šikovně rozříz a nacpal do nich úpně jiný relé (podrobnosti výše)...oprava tzv. ze šuplíku...

Re: RELATKO
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 12:12

počkej jestli se ti jen rozsvítí palubka a neotočí se startér tak je chyba někde jinde...

Re: RELATKO
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 13:07

to kyslik:
to neni možný většina relatek je rozebyratelna, nekoukal si na to blbě vetšinou to je jen zality nejakou kejdou, to odškrabeš a ten vrchni kryt šroubovakem sundaš, i na fiatu uno to znamý nejelo, pak sem koukl že to ma zapalovani jetronic, v motoru uplně jiny relatko než u opla, ke všemu tam bylo zdvojený, vrtal se v tom předemnou typek a ja na nej at ho rozebere relatko a on co blbnu, že to nejde, hi musel sem mu tlemit, protože po 10 min hadani najednou šlo a uno najednou naskočilo. Když odchazel tak mě ješte podával ruku.

Re: RELATKO
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 13:13

jo a ešte, neřek bych na nejakým novým aute tak možna, ale na kadetoj stary auto a aby dělali jadan typ nerozebiratelný a druhej natvrdo. To je hovadina.

Re: RELATKO
Autor: LUCINKA (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2006 18:08

Dikzy za rady ale nebudete tomu verit ale nakonec to byla spatna baterka.Ja jsem tam mela starou a i kdyz byla nabyta tak byla na h...o.Tak jsme tam zkusily dat jinou baterku a najednou to nastartovalo...

Re: RELATKO
Autor: LUCINKA (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2006 18:09

jo a neni tadz naaaahodou nekdo z Mohelnice u Olomouce???ZE bz mi na to kouknul :-]

Re: RELATKO
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2006 18:46

2 Aligator: Neboj, na to jsem taky koukal...holt to už taky nebyly originální a rozhodně nešly rozebrat...Byly lepený a to fakt nechtělo povolit...tak jsem to rozříz, dal tam nový a zalepil...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  ********   **      **  ******** 
       **  **     **  **     **  **  **  **  **       
       **  **     **  **     **  **  **  **  **       
       **  *********  **     **  **  **  **  ******   
 **    **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **    **  **     **  **     **  **  **  **  **       
  ******   **     **  ********    ***  ***   ******** 
Powered by Phorum.