www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Sršení v pojistkách
Autor: Jirka W (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 07:16

Zdravím jsem tu dnes novej a tak snad neopakuju něco již řešeného. Včera mi klekla baterka. Nastartoval jsem z jiného auta a jezdil. Baterka se oživila. Tím pádem dobíjení funguje. Po cca 30 km jse začal slyšet nepravidelné sršení z pojistkové skříňky - jen za jízdy. Dneska se tam kouknu. Dotaz zní, co bych mohl očekávat. Vím, že je to blbej dotaz před tím než tam kouknu. Třeba ale někdo má podobnou zkušenost a navede mě. Jo a je problém vyndat tu skříňku a dostat se na relátka. Snad jsou na druhé straně ? Díky J.


Re: Sršení v pojistkách
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 07:21

Takovou zkušenost naštěstí nemám, ale pokud srší v pojistkách, tak bych očekával nejspíš asi tak požár :-(

Re: Sršení v pojistkách
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 07:40

Hm, Jirko tohle je vazne blbej dotaz. Vzhledem k tomu ze je tam asi ta 25 pojistek a cca 6 relatek, tak to muze srset kdekoliv. Spis se podivej jestli nejsou nejaky pojistkovy luzky opaleny - roztekly. Nevim co mas za auto, ale u Kadetta jde cela pojistkova skrinka povysunout.

Re: Sršení v pojistkách
Autor: Jirka W (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 09:46

Stando, sorry, motor je C14NZ. Vím, že je to blbej dotaz. Spíš mi šlo o to jak se to vyndavá a jestli tam není něco co je náchylnější a mohlo by to dělat. Včera už byla tma a tak to rozeberu dneska. Jsou ty relátka prusvitné- je vidět na kontakty. Musím se na to vybavit radama. Dík Jirka

Jinak k foru. Je fakt dobrý. Čtu ho každý den, asi rok a pomůže to. Dnes ho poprve využívám.

Re: Sršení v pojistkách
Autor: Jirka W (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 09:48

Astra 1,4 i. motor c14 nz. Ať je to komplet, jo a rok 92. Zatím super auto.

Re: Sršení v pojistkách
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 15:41

Havně to udělej co nejdřív. Jinak v lepším případě přijdeš o pár součastek a baterii, v horším se už nebudeš mít o čem radit.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **      **  **      **  **    **        ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **   **         ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **  **          ** 
 ********   **  **  **  **  **  **  *****           ** 
 **         **  **  **  **  **  **  **  **    **    ** 
 **         **  **  **  **  **  **  **   **   **    ** 
 **          ***  ***    ***  ***   **    **   ******  
Powered by Phorum.