www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
potenciometr vol. otáček C20NE
Autor: Zdeněk Otrusiník (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2006 10:33

může mi prosím někdo poradit? mám kadeta r.v. 1989 2,0 Gsi motor C20NE a z paměti závad jsem vyblikal poruchu 66- příliš vysoké napětí-potenciometr volnoběžných otáček (asi přerušený drát). kde se prosím nachází a jak vypadá? dík moc za pomoc

Re: potenciometr vol. otáček C20NE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2006 11:37

Tak chyba 66 nikde popsana pro motor C20NE neni, spis ses prekouk.
Potenciometr volnobeznych otacek taky neexistuje.
Jediny potenciometr je Potenciometr skrtici klapky, kterej se nachasi na sani a je ovladanej prave skrtici klapkou.
A co se tyka volnobeznych otacek, tak k tomu zese slouzi krokovy motorek volnobehu, kterej je popsanej treba tady
[www.kadett.cz]

Re: potenciometr vol. otáček C20NE
Autor: Zdenál O. (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2006 19:57

Tak s určením co znamená kód 66 jsem se překouk do kódů pro šestnáctiventil M2.5, to je fakt, ale to nic nemění na tom, že mi to signalizuje 66 (ověřeno dvěma nezávislými pozorovateli). Já už opravdu nevim.

Re: potenciometr vol. otáček C20NE
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2006 13:46

Můžeš vyfotit sání z levé strany motoru ?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  **     **  **    **  **     ** 
 **              **  **     **   **  **    **   **  
 **              **  **     **    ****      ** **   
 ******          **  *********     **        ***    
 **        **    **  **     **     **       ** **   
 **        **    **  **     **     **      **   **  
 ********   ******   **     **     **     **     ** 
Powered by Phorum.