www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Palubní počítač
Autor: Dalibor (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 09:35

Tak uz jsem si sehnal BC do Kadetta GSi, ale ukazuje to spatne hodnoty jak okamzite, tak nasledne i prumerne spotreby. Auto ve skutecnosti zere kolem 9litru a BC ukazuje prumery kolem 20litru. Na pridani plynu - zvyseni spotreby a ubrani plynu - brzdeni motorem BC reaguje normalne.

Cim to je? Je nutne kalibrovat BC? Kde, za kolik?

Je mozne, ze mam spatne to cidlo na prevodovce, ktere dava impulsy o rychlosti? Teoreticky by pak BC pocital i spatnou spotrebu, ne? Usuzuju tak podle toho, ze k prepnuti z hodnoty litru/hodinu na litry/100km dochazi az pri rychlosti cca 36kmh, podle knizky by to melo byt pri 10kmh.

Jinak LCD mi ukazuje priblizne spravne hodnoty rychlosti, kdyz jsem to kontroloval podle tech policejnich ceduli, ktere ukazuji rychlost, tak LCD psalo o neco malo mene, odchylka cca do 8%. Ale to funguje pouze pri prepnuti prepinace na LCD do polohy 185/60/14, kdyz je to v te druhe poloze, tak LCD ukazuje kraviny.
Kde najdu to cidlo na prevodovce?

Diky za pomoc.


Re: Palubní počítač
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 10:14

to Dalibor: Nejjednoduchší bude zase nacvaknout zpátky analogové hodiny a bude to OK:-):-).-)

Re: Palubní počítač
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 12:22

to Dalibor: nakalibrovat BC stoji v Opel 250,- prace na 10 min, jinak samo ze muzes vymenit impulsni cidlo ale je otazkou zda to pomuze, nevim jak u Kadi ale u nekterych BC musis zadat i rozmer kol tak nevim jestli si pomuzes pohou vymenou impulsniho cidla. U Astry F se musi zadat spravny typ motoru a pocet impulsu z cidla a zda mas radio s nebo bez displeje, u G uz i romer kol, dalsi parametry jako jazyk, km, mile atd. jsou volitelne. Ale jak jsem psal nevim jak u Kadi snad ti nekdo poradi. Je otazka co je lacinejsi zda kalibrace nebo cidlo. Ale za 250,- mas jistotu.

Re: Palubní počítač
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 13:40

Když jste u těch počítačů, dá se změnit jazyk u astry f, ta francoužtina nic moc.

Re: Palubní počítač
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 14:59

To Petr A-C : A tak to me teda rekni, kde me ho za 250, resp kde vubec me ho nakalibrujou??? Volal jsem do 3 zastoupeni a vsude se me vysmali co vlastne chci....
Buzici sou liny vytahnout starej TIS, kde je porgramovani starsich aut. V novym TIS2000 uz to neni...
Tak radsi reknou ze to neumi...:-(

Re: Palubní počítač
Autor: Dalibor (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 21:37

Tak mi dneska v Opel ADOP Car v OV rekli, ze to naprogramujou, ale chteji za to 500kc a bude to trvat pry hodinu. Jsou to zlodeji...

Pokud se nepletu, tak I.C. si BC nechaval kalibrovat, musime zjistit kde a za kolik.

Nejhorsi varianta bude ta, kterou tady dneska navrhoval Gallo - hodim tam zpatky ty analogove hodiny a bude pokoj... :-)


Re: Palubní počítač
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 07:44

to Beruna : mam taky F-ko jazyk jde menit v pohode, mel jsem tam nemcinu i anglictinu, opet meneno v Opel UH za 250,-

to Dalibor : no asi tak, borec napichnul diag. konektor, namackal kod, ktery jsem potreboval asi 3 min. to prepisovalo pamet v BC, opravdu prace celkem na 10min, musis tam dojit rict presne co chces popsat jak to delat a rict ze je to prace na 10min a oni maji nejmensi limit myslim pul hodiny a to je tech 250,- pak nebudou protestovat, delal jsem to v UH


to Standa: mam pocit ze TIS ani nepotrebovali, proste jen napichl Tech do diag.konektoru neco tam navolil pak zadal kod ktery jsem ja osobne chtel podle tabulky a bylo to



Jinak mam tabulku tech kodu pro F-ko ale musim mizet, pozdeji ji sem vlozim.



Příspěvek upraven (16. 03. 2006 08:46)

Re: Palubní počítač
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 10:11

Tak jak jsem slibil, zde je link na tabulku kodu [www.astrasite.de]

Re: Palubní počítač
Autor: bizon (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2006 18:14

Díky moc za informace.(GSI 16V)
Ještě se chci zeptat , kde se zapíná vepředu to teplotní čidlo. Kam ho zapojim?
Ukazuje mi to, že mám najet ještě 86 km a přitom mám sucho v nádrži. Neni možný, je špatně nastavený plovák v nádrži a PC to ještě přepočítává s momentákní spotřebou. Píše to, že mám průměrnou spotřebu 6,2 , ale ve skutečnosti jsem jezdil za 8,5 l. Nevíš včem by mohl být problém? Díky.

Re: Palubní počítač
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2006 20:59

To bizon : Zajed si do Opela a oni Te to tam nakalibrujou.

Re: Palubní počítač
Autor: Danny (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 10:05

Ahoj oplisti! Chci se zeptat jestli na MIDu funguje propojení s radiem.Mam org. co se daval do aster atd. ale vubec to nekomunikuje s midem, tak musím vsechno dělat naslepo....

Re: Palubní počítač
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 10:12

Hledej ve foru Hi-Fi...:-)

Re: Palubní počítač
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 10:15

to Danny: sorry, ze to tak pisu ale kdybys nebyl linej tak se to v tomto vlaknu doctes ? Predpokladam, ze kdyz umis psat tak i snad cist.

Opravdu obdivuji Standu, ze jeste pri dohledem nad timto diskuznim forem neztratil nervy.

Re: Palubní počítač
Autor: Dalibor (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 14:15

to Standa: Prosim Te, jses si jisty, ze opravdu v Opelu umi naprogramovat BC do Kadetta? Ja jsem stravil dlouhou dobu telefonovanim a diskutovanim se servisaky autorizovanych zastoupeni Opelu u nas na severni Morave a vysledek je ten, ze "slibit neni hrich", ale nikdo nezaruci, ze ten BC bude po kalibraci opravdu ukazovat spravne.
Nejuprimnejsi nakonec byl jeden servisak, ktery mi po delsi diskuzi priznal, ze BC na Kadetta jeste nikdy nedelali (!!!), pouze novejsi auta (Astry, atd.).

Takze mi z toho vyplyva, ze samozrejme Ti slibi cokoliv, ale skutecnost uz potom muze byt jina - "vite pane, vyskytly se neocekavane potize, domnivame se, ze je nutne vymenit snimac na prevodovce, ktery dava signaly pro vas BC, zrejme ho mate vadny..." A platis, platis a nic...

Kdyz uz mam zaplatit min. 500kc, tak chci mit provedenu pozadovanou praci kvalitne a ne zpusobem pokus-omyl. S tim urcite souhlasis.

Co mi poradis?


Re: Palubní počítač
Autor: Ferda (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 15:17

Zdravim. Měl bych jeden dotaz, nějspíš jsem někde ztratil (na dnešních silnicích je to možmý) snímač teploty. Můžete mi někdo poradit kde a za kolik by se dal sehnat? Popřípadě, z čeho by se dal použít.

Díky za odpověď.

Re: Palubní počítač
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 16:31

V Opelu za cca 350Kc.

Re: Palubní počítač
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 18:21

Dá se i nahradit, někde tady bylo napsný jaký součástky použít. (jeden termistor a trimr) Cena vyjde asi na 30Kč.
Musíš Hledat

Re: Palubní počítač
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2006 09:39

Ahoj potreboval by som poradiť kam mam pripojiť toto
21 signál délky vstřiku z ECU černo-hnědá ECU konektor pin B4 (konektor X9 pin 5)
resp. ktorý konektor to je pretože na ECU sú dva
Astra F c16nz

Re: Palubní počítač
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2006 10:32

Konektory na ECU jsou ocislovane A1....Ax, B1....Bx.......atd atd...

Re: Palubní počítač
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2006 10:55

Dakujem a vedel by si mi povedať ked mam teraz zapojený DID či je tam kablovanie na TID? Ide o to, že je potrebné pripojiť 5 kablov na TID takže teraz neviem či ich mam tahat alebo už sú zapojené.
hlavne
20
čidlo ujeté vzdálenosti
modro-rudá
TID konektor X19 pin 12

22
čidlo vnější teploty
modrá
TID konektor X19 pin 2

23
čidlo vnější teploty
modro-bílá
TID konektor X19 pin 4

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********  **      **  ********        ** 
       **     **     **  **  **     **           ** 
       **     **     **  **  **     **           ** 
       **     **     **  **  **     **           ** 
 **    **     **     **  **  **     **     **    ** 
 **    **     **     **  **  **     **     **    ** 
  ******      **      ***  ***      **      ******  
Powered by Phorum.