www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
neukazuje teplotu
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 18:01

zdravím,mám menší problemek na kadettu 1,4i rv 91...přístrojovka mě přestala ukazovat teplotu motoru,resp vody...asi to bude nějaké čidlo či tak něco,nevíte kde se něco takového nachází?popř uvítám další možnosti proč neukazuje...přístrojovka je ok...díky moc

Re: neukazuje teplotu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 18:09

Podivej se na saci potrubi bliz k prvnimu valci, kde je jednodratovy cidlo pro ukazatel teploty. Je pripojeny plochym konektorem. Bud je ten konektor zaoxidovanej, nebo upadlej.

Re: neukazuje teplotu
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 18:13

ooo supersmiling smileytak rychlá odpověd.díky moc Stando,mrknu na to

Re: neukazuje teplotu
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 18:15

Stando když tej elektrice asi tolika rozumíš,chtěl sem se zeptat ještě na jednu věc...dal sem si do auta místo přístrojovky bez otáčkoměru tu s otáčkoměrem.ale nastal problemek.otáčkoměr s ukazatelem paliva nereagují dokud neprotočím motor na cca 3 tis otáček,pak hned začnou fungovat v poho.a ještě když zatáhnu ručku,tak palivo i otáčkoměr zase spadne na 0

Re: neukazuje teplotu
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 19:04

Když jsi do auta dával tu s otáčkoměrem, přidal jsi i drát vedoucí na indukční cívku? Já osobně jsem to taky měnil u motoru C14NZ (1,4i r.v. 91) a musel jsem ten drát přidat, jelikož tam nebyl a valí to na sto procent.
Jinak vzhledem k tomu, že ti blbnou palivoměr, teploměr a otáčkomě, tak by jsem zkusil vyměnit i stabilizátor napětí na palubovce, tan je tam danej zezadu. Je takovej černej, má tři vývody a je chycenej jedním šroubkem. Zkus ho tam dát z tý starý palubovky bez otáčkoměru. Pokuď blbne, tak nefungují řádně žádné ukazatele.


P. S.
Všechny tři budíky z něj berou napěťový signál, tím se zabraňuje chbám měření při poklesu napětí, jako tomu je například u š120, kde ti "stoupne" teplota při rozsvícení světel.

Re: neukazuje teplotu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 19:16

To max : To bych skoro rek, ze ta pristrojovka je K.O., muze mit nekde prepaleny, resp. vyslusovany to medeny vedeni.

Re: neukazuje teplotu
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 19:18

ještě otázečka k té teplotě.tak sem to čidlo vyčistil a všechno...už funguje,jen sem se chtěl zeptat...je normální že v tejhle zimě po ujetí 20km se motor zahřeje jen ani ne na první dílek?to je blbost což?

to srneček

díky,nějak to zkusím.ten otáčkoměr by měl být v pohodě,z auta co sem ho vyndal fungoval bez sebemenšího problemku.jak a kam si přidával ten drát na indučku?v el.se vubec nevyznam,tak sorrysmiling smiley

Re: neukazuje teplotu
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2006 19:51

termostat

Re: neukazuje teplotu
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2006 09:21

max - ten drát z indukčky tam mít budeš, protože jinak by ti nechodil otáčkoměr vůbec. Stejně ale zkontroluj konektory a něčím je prostříkni. Počítám že jsi asi udělal chybu v zapojení drátů - píšeš že když zatahneš ručku tak spadne otáčkoměr i palivoměr. Koukni jak je zapojená kontrolka ruční brzdy, to je jediné co má společné ručka a palubka. Nejlíp jestli to máš popsaný, tak to rozeber a zkus zapojit znova.
Nejdřív ale zkus vyměnit ten stabilizátor jak radí srneček - mohlo by to být tím, že kontrolku od ručky už stabec neutahne a lehne všechno.

Re: neukazuje teplotu
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2006 11:13

tak termostat je v pohodě a ten kabel od indučky tam je,jak řikáš nešel by ot. jinak

Re: teplota motoru
Autor: vavraripec (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2015 18:58

Dobrý den chtěl jsem se zeptat nevíte někdo kde bych mněl hledat čidlo teploty motoru na opel astra 1,4i r.v 1998

Re: neukazuje teplotu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2015 19:19

Cidlo teploty ktere? Pro budik, nebo pro ECU?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  ********  **    ** 
  **   **   **     **  **     **  **        ***   ** 
   ** **    **     **  **     **  **        ****  ** 
    ***     **     **  *********  ******    ** ** ** 
   ** **     **   **   **     **  **        **  **** 
  **   **     ** **    **     **  **        **   *** 
 **     **     ***     **     **  **        **    ** 
Powered by Phorum.