www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
zapalovací svíčky
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2006 16:53

Prosím o radu, jaké jsou ideální svíčky pro motor C16NZ. V motoru jsou svíčky BOSCH FR7DC+. Je to to pravé? A ještě : na konektoru (vedle diagnostiky), kde se mění nastavení zapalování podle benzínu ,mám smazaná čísla a nevím ,jak má být konektor zasunut. Do části konektoru rozvodu přicházejí 2 dráty (hnědý a hnědá s modrým). Protějšek je otočný a má označení ABC. Auto jezdí pořád stejně ať ho otočím, jak ho otočím. Jaká je správná poloha na 95 NATURAL. Díky.

Re: zapalovací svíčky
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 06:52

jestli muzu doporucit dej si tam od firmy NGK BP5ER jsou paradno

Re: zapalovací svíčky
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2006 13:29

Jestli ti můžu doporučit, tak si je tam NGK nedávej. Koupil jsem si svíčky NGK pro moje fáro 1.6 SZR dle doporučení výrobce a příspěvků v diskuzi a jsou PĚKNĚ NA HOVNO, protože to při jízdě CUKÁ jak sviňa!!! Takže jsem zakoupil novou sadu od BOSHE, která tam byla původně a je po problému. Do německýho auta patří německý svíčky smiling smiley


Re: zapalovací svíčky
Autor: dědek (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2006 13:47

Mám tam již přes rok svíčky Champion absolutní spokojenost , X16SZR. Měli by vydržet 60000 tisíc, ale tomu moc nevěřím.

Re: zapalovací svíčky
Autor: jula (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2006 15:12

Tomas: ja tam dal taky ngk a cuka1.6 sz ale pořad jsem si myslel že to cukani je něčim jinym protože ty NGK tu všichni vychvalujou tak je asi teda vyměnim měl by byt klid?

Re: zapalovací svíčky
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2006 15:18

Ahoj julo, můžu mluvit jen za sebe, ale opravdu po výměně svíček cukání motoru přestalo, na starých svíčkách to taky nedělalo. Ještě jsem si všiml při detailním srovnání svíček od obou výrobců, že NGK má menší odstup "fajfky" od středové elektrody. BOSH má mezeru 1mm, takže nechápu, jak je možné, že by ty svíčky měly být zaměnitelné(dle výrobce). Tož tak.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Geri007 (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 15:00

tak ja mam momentalne Beru Ultra ( sice asi jen mesic) ale zatim maximalni spokojenost.. :-))

Re: zapalovací svíčky
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2006 16:07

Pokud zajdu do servisu OPEL a budu chtít svíčky na Kadetta l,6 kat., dají mi v originálním balení OPEL GM skutečně svíčky označené jako WR 7 DC, což jsou BOSCHKY. Cena - kolem 100 Kč za kus. Pozor - v MAKRU v Hradci Králové jsem je včera viděl za 178 Kč všechny čtyři ! Neváhejte a kupte.
Já na ně jezdím k max. spokojenosti.

Vladislav

Re: zapalovací svíčky
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2006 05:58

Už jsem to tady psal jednou, v jiné diskuzi, ale musím se přidat ke kritice svíček NGK. S těmito svíčkami mi auto cukalo, pořád jsem řešil čím to může být a výměnou za svíčky Brisk Extra se problém vyřešil. Výměna byla provedena před 2 roky, od té doby najezděno cca 35tis a svíčky pořád v pohodě. Zimní starty ve dvou zimách bez problému (nemám garáž a tento rok byla pořádná kosa). Příště je koupím zase, pokud ze zvědavosti nevyzkouším ty Boschky. Na ně jsem taky slyšel dosti chvály.
Abych nezapomněl motor X16SZR.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Marcus (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2006 13:14

Hmm,co doporucite za svicky do motoru c18xe(92KW),taky Boschky?ted tam mam NGK a abych pravdu rekl tak me cuka motor taky a ja myslel ze je to necim jinym.jine svicky jsem jeste nezkousel.asi jsou fakt naprd i kdyz hodne lidi je v jinych autech chvali.piste tipy,necham si poradit...;-)

Re: zapalovací svíčky
Autor: Jíra (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2006 11:43

NGK nebrat, potvrzuji. Dal jsem je tam současně s výměnou výfuku a od té doby jsem registroval nepříjemné vibrace hlavně při volnoběhu - do volantu, sedadel, i opěrka hlavy mi za uchem drnčela. Domníval jsem se že to je neoriginálním výfukem a holt jsem se s tím snažil smířit. Po dvou letech! jsem vyměnil svíčky a ejhle! běží to měkce, žádná vibrace, je to jiný auto... štve mě, jak dlouho mě ty blbý svíčky otravovaly a já myslel, že je to výfuk.. Nikdy bych neřek, že to má takový vliv. Teď tam mám Brisk a je to OK. (Mám Vectru A 1,8i 66KW) Jirka.

Re: zapalovací svíčky
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2006 13:52

už dva roky tam mam taky BRISK a zatim v pohodě najeto asi 22 000 km.zitra se jdu rozšoupnout a koupit nove (33kč kus)hot smiley jestli bude takova zima jako letos tak je na co se těšit.

Re: zapalovací svíčky
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2006 14:35

No ja teda neviem. Mám NGK, natočené majú už 22000km a motor s nimi ide rovnako dobre ako predtým s BOSCHkami. Avšak narozdiel od väčšiny nespokojných mám 16V. Tak žeby to bolo tým? eye rolling smiley

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: zapalovací svíčky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 05:26

já používám Brisk LGS, nebo Brisk Extra ev. Brisk Super Forte, na běžné Brisk Super to sice jezdilo ale nic moc

Re: zapalovací svíčky
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2006 17:18

Já jezdím už dvě výměny na NGK V-line a nevidím problém, měl jsem i Denso a taky v pohodě. Od doby co se mi BOSCHka rosypala do válce je nechci ani vidět!
Se Championkama jsem měl taky problém cukali a občas to nechtělo vůbec chytit.
Brisk LGS jsou taky v pohodě. BERU taky OK. Doporučuji střední typ svíček (např.Silver,Platinum) tak kolem 80-150kč/ks myslím, že se to vyplatí.
Denso Iridia je asi pro opravdu výkonné motory, i když jsem je viděl dávat i do Felicie 1.3i, ale 500kč/ks je opravdu dost.

Re: zapalovací svíčky
Autor: pk (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 20:28

Mám nasazeny NGK BKR5EK, 2 jiskřiště, po 5 tis. km bez problémů, byly tam i před výměnou, a taky jsem nepozoroval výše uváděné problémy. A-F Caravan 97, X16XEL, 137 tis. km

Re: zapalovací svíčky
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 11:58

Osobně můžu říct, že se mi na C16NZ nejvíce osvědčili klasické jednobodové svíčky, jak od NGK, Denso nebo Bosch.
Měl jsem tam teď 4bodové BERU Ultra-X a motor vůbec nejel tak jak měl, ve vysokých otáčkách to škubalo a nechtělo to moc jed, po výměně za NGK V-line zase v pohodě

Re: zapalovací svíčky
Autor: ADApos (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 07:12

Jakou svíčkou Brisk nahradím svíčku BONON E6TC.Díky.S pozdravem

Re: zapalovací svíčky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 11:54

Najdi si podle svého vozu správné svíčky ve vyhledávání v tomto odkazu: [www.brisk.cz] Bude to jednodušší.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zapalovací svíčky
Autor: Lucky (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2009 19:34

NGK a Denzo jsem zkusil samozřejmě neůspěch škubání nepravidelný chod děěs!!u obou sada zhruba 500 kč. A pak mi bylo řečeno že oplíky jsou na druh svíček houževnaté.A rada byla origo Opel GM myslel jsem, že to bude balík zašel jsem do opla a ejhle svíčka GM 70 kaček kus.Pak jsem zjistil že to jsou Boschkysmiling smileyMotor šlape skvěle.Takže při každé výměně je to pro mě jasná volba!!!!!

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********  ********  ******** 
 **     **  **     **  **    **  **    **  **       
 **     **  **     **      **        **    **       
 **     **  *********     **        **     ******   
 **     **  **     **    **        **      **       
 **     **  **     **    **        **      **       
 ********   **     **    **        **      **       
Powered by Phorum.