www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: zapalovací svíčky
Autor: miky (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 05:13

Přidávám taky zkušenost se svíčkama NGK 2-bod. Motor X16SZR, musely jít hned pryč- vibrace, cukání, někdy jsem ani nenastartoval. Ted jsou tam předepsané Bosche a dobrý.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 07:57

Již sedmý rok používám svíčky Brisk LR15YPP (platinum),na kterých mám najeto
přes 50tis.km,motor běží tiše,bez problémů.Motor X16SZ r.v.5/93.Předepsané
pro tento motor do r.v.4/94 jsou: Opel 12 14 807 / Bosch WR7DC / Beru R-7DU.

Re: zapalovací svíčky
Autor: valda (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 09:21

Dík, ty vole, to jsi mi poradil! Zbytečně vyhozených 700 Kč. Dal jsem na tvé řeči, jak dobře ti jede auto na těchto svíčkách a ani jsem je tam nedostal. Takže ti věřím ahoj Valda

Re: zapalovací svíčky
Autor: _MH (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 09:56

Jasne, protoze do X16SZ patri LR17YP.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 10:03

a) Na c16nz sem jezdil NGK BPR5EK případně stejný model ale s V-line a super! Výměna co 15tkm - provoz na LPG.
b) Na x16szr jezdim NGK BKR5EK a taktéž super. Najedu ročně 60tkm! Denně nejdu pod 150km. A nemám s tím sebemenší problém. Jsou tam zatím 30tkm provoz na LPG a stále drží.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2011 20:20

můžu se zeptat jaké svíčky by jste mě doporučily na x20xev smiling smiley nevím jakej typ smiling smiley a co jsem našel ty NGK tak dávat 170kč za svíčku se mě moc nechce

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: zapalovací svíčky
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2011 23:12

Python:
Já bych doporučoval buď BOSCH 4 SUPER - FR91X v ceně cca á 120,- nebo
BERU ULTRA X UXF 79 v ceně kolem á 110,- - já osobně jezdím ty BERU a jsem s nimi naprosto spokojen.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2011 06:27

[www.autokelly.cz] pánové jsou ve slevě za 202kč 4ks smiling smiley

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Python (11.03.2011 06:27)

Re: zapalovací svíčky
Autor: ROKO (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2011 12:22

Přidávám taky zkušenost se svíčkama.Mám X16SZR na LPG podtlak.Začínal jsem na Bosh FLR8LDCU a nic moc. Starty se postupně zhoršovaly a o cukání ani nemluvě.Po 5 tis. šly.Pak jsem dal na radu z diskuzí a dal NGK BKR5EK a celkem bez problémů tam byly asi 35 tis.Zmiňované záškuby jsem ani nepozoroval.Jo ještě jsem zkoušel jednobody NGK BCPR6EK, ale na ty to škubalo a nestatrovalo.Vloni jsem koupil DENSO K20TXR asi za 120 Kč/kus a paráda.Ani jedno zaváhání,naprosto spolehlivé.Najedu tak 15tis. ročně.Najeto 180tis.Jinak svíčky neměním dle intervalu,ale až se mě už nezdají.

Re: zapalovací svíčky
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2011 13:01

NGK BKR5EK vydržely 35tkm výhradně na LPG provoz.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  ********  **       
  **  **   **     **  **     **     **     **       
   ****    **     **  **     **     **     **       
    **     **     **  **     **     **     **       
    **      **   **   **     **     **     **       
    **       ** **    **     **     **     **       
    **        ***      *******      **     ******** 
Powered by Phorum.