www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nejde Tachometr
Autor: Kaspi (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 19:47

Čau. Potřeboval bych radu. Mám ASTRU 1.8. 16V, a nejde mi tachometr. V servisu mi řekli že mám špatnej snímač (nic víc) a cenu - 2800Kč ! Je možné že si tachometr bere data z ABS? A že je špatnej snímač na kole? Protože mi také svítí kontrolka ABS a ASR (ABS se zdá být funkční). A také nejde TC (pořád svití kontrolka). Má s tímto problémem někdo zkušenosti? Děkuji za jakoukoliv odpověď

Re: Nejde Tachometr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 20:30

Odpověď je jednoduchá. Stačí číst ten rámeček nahoře.
[www.opelastra.cz]

Re: Nejde Tachometr
Autor: Kaspi (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2006 21:26

Díky. Asi to je teda snimač ABS.

Re: Nejde Tachometr
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 04:28

Kaspi: Tim ABS to opravdu nebude........smoking smiley

Re: Nejde Tachometr
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 05:33

1) jakou Astru máš? (F,G)
2) Když ti odejde snímač na ABS,tak by ti vše ostatní mělo funkovat,
spíš odešel snímač tachometru, vše je ale odvislé jaký typ astry a motoru máš,smoking smiley

Re: Nejde Tachometr
Autor: Kaspi (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 18:59

Mám Astru G, 1.8. 16V. Jen mě trošku trápí že tachometr, ABS a TC přestal jít naráz. Teda ABS asi jde (při brzdění "kope"), TC teť asi nezkusím.

Re: Nejde Tachometr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 21:05

Každopádně TC a ABS jdou ze stejných snímačů a TC určitě zkusíš. Třeba tak, že za to vezmeš a pokud začne hrabat, pak TC nejde.

Re: Nejde Tachometr
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 06:43

Skontroluj čidlo na ľavom prednom kolese, jeho konektor, prípadne "ozubené" koliesko. Možno je len znečistené, alebo prípojný konektor čidla nemá kontakt.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Nejde Tachometr
Autor: Kašpi (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 18:17

Zkoušel jsem TC. Nejde. Kamarád mi zkusil proměřit snímač na kolech. Zdálo se nám že na Pravém kole nejde (propípnuto multimetrem). Takže ABS a TC je vyřešeno (Nevíte někdo o cenově přijatelném novém čidle?). Ale co z tachometrem. Na převodovce jsme žádný snímač nenašly.

Re: Nejde Tachometr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 18:23

Také to jde docela dobře změřit voltmetrem s malým rozsahem. Připojíš ho na čidlo a když zatočíš s kolem, musí dávat napětí. Zkus nejdřív vyměnit ten snímač. Třeba bude překvápko a tacho začne ukazovat.

Re: Nejde Tachometr
Autor: Kašpi (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2006 10:02

OK. Zkusím to. Cena?

Re: Nejde Tachometr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2006 13:32

Cenu netuším, ale pokud bys kupoval starší, jde vyzkoušet zrovna tak. Připojíš voltmetr, nastavíš malý rozsah a něčím kovovým kmitneš kolem snímače.

Re: Nejde Tachometr ani tempomat
Autor: HONZA ČÁSLAVA (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2015 09:42

ahoj,mam opel astra g 2L. Nejde mi tachometr a ani tempomat,poradi někdo co je za příčinu?

Re: Nejde Tachometr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2015 10:18

Napada me cidlo ABS na prednim levem kole..
To ze nejde tempomat je tim, ze nema info o rychlosti.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    *******   **     **  **    **        ** 
 **    **  **     **  **     **  ***   **        ** 
 **               **  **     **  ****  **        ** 
 **         *******   **     **  ** ** **        ** 
 **               **  **     **  **  ****  **    ** 
 **    **  **     **  **     **  **   ***  **    ** 
  ******    *******    *******   **    **   ******  
Powered by Phorum.