www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Praskání H4
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2006 05:45

Chlapci nehádejte se !!!! Praskání bude opravdu nejspíš zapříčiněno skutečností že 100w žárovky se více zahřívají a jsou tím pádem citlivější. (otřesy/stav našich vozovek,časté a stálé svícení atd.)

Re: Praskání H4
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2006 13:27

nevim jak vy, ale kdyz jsem koupil astru, zarovky dal novy..po tech sest let ani jedna nepraskla, asi mam nejaky zmetky...., takze jezdenim a svicenim to asi nebude....spinning smiley sticking its tongue out, a ze jezdim docela dost......



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Zdeněk (04.11.2006 13:27)

Re: Praskání H4
Autor: Márty (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2010 11:26

Prej pomůže odporovej kabel přrd žárovku. Ale ten se dá sehnat jen na H7 fabii. Já sháním na dacii H4 a ten je nesehnatelnej. První věc byla měření dobíjení,ale to nešlo přez 14,2, takže to je ok. Ted hledám problém jinde

Re: Praskání H4
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2010 15:34

Márty:
Kup si značkový žárovky a budeš mít po problému...

Re: Praskání H4
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2010 19:22

Jo jo 2 žárovky co prodávají v setu z interšpáru a běem měsíce odešly obě! koupil jsem 1 novou značkovou (3x tak ražší než ta v int.) a už drží cca 3 rokem!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Praskání H4
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2010 07:18

Kup si žárovky označené "Light@Day" nebo "Long life" ty mají zesílené vlákno pro delší životnost. Jinak co se týká odporu pro H7 [www.svetzarovek.prodejce.cz] tak nevidím důvod proč by nešel použít i na H4, zapojíš ho prostě jen na tlumené vlákno, na vyrobení "přechodky" stačí kousek drátu a pár konektorů ... A nebo si kup v gme odpor za 10,- a napájej si ho na drát. Na životnost žárovky má vliv i stav patice t.j. oxidace nebo špatně doléhající konektory a uložení žárovky v parabole (jestli nejsou utahané přídržné spony a žárovka se za jízdy neklepe).

Re: Praskání H4
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2011 20:07

Já mam na Kadettu žárovky Osram Allseason H4 4 roky a zatím dobry. Problém s patici mužu potvrdit, občas mi dělá že jedna žárvoka přestane svitit, když žarovku vyndám a zase vložim tak svítím dál smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (06.02.2011 20:07)

Re: Praskání H4
Autor: Vashk (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2011 19:28

Tak moje zkušenost, co opravuji tento problém s opakováním je drtivou většinou způsobeno přechodovým odporem konektoru žárovky, tak jak tady byl popsán ohmův zákon, máte jednoduché si z těch vztahů dopočítat ztrátový výkon na tom přechoďáku, který samozřejmě jde do tepla....

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **      **  ********   **        **      ** 
 **    **  **  **  **  **     **  **        **  **  ** 
     **    **  **  **  **     **  **        **  **  ** 
    **     **  **  **  **     **  **        **  **  ** 
   **      **  **  **  **     **  **        **  **  ** 
   **      **  **  **  **     **  **        **  **  ** 
   **       ***  ***   ********   ********   ***  ***  
Powered by Phorum.