www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
topeni Kadett
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2007 21:58

Hoši mam amaterský dotaz, potřebuju poradit, topeni na Kadetech jde jen když auto jede nebo ikdyž stoji? V lete sem to neřešil ale ted na zimu bych rad aby topeni šlo... Opel Kadett cabrio C16NZ model 1992!Jsem mel auto v servisu a opravovali topeni a prej byl praskle lanko co meni teply nebo studeny vzduch že jim to prej topi jenže jak chci tak mě to teda netopi... sad smiley

Re: topeni Kadett
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2007 03:54

Bobousi topeni u kadete je resene tak, ža topi i ked stoji pretoze tepla voda jde stale cez radiator a tim lankom sa prepina len klapka, ktora prepušta vzduch bud cez ten radiator alebo okolo neho. Upozornujem ta na to, ze zo strednych vyduchov nad radiom ide stale studeny vzduch.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil palorep (20.10.2007 03:56)

Re: topeni Kadett
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2007 04:19

to bobous: máš zataženou střechu? drinking smiley

Re: topeni Kadett
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2007 16:35

jo jo střecha je zatažena smiling smiley jen se mi zda že to prostě furt fouka studeny vzduch ikdyž teplotamotoru je už jak ma bejt a kapota je tepla...Tak nevim dza to mam blbě nastaveny nebo nevim...přiručka zde je jen v Němčině...

Re: topeni Kadett
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2007 17:46

bobous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jo jo střecha je zatažena smiling smiley jen se mi zda že to
> prostě furt fouka studeny vzduch ikdyž
> teplotamotoru je už jak ma bejt a kapota je
> tepla...Tak nevim dza to mam blbě nastaveny nebo
> nevim...přiručka zde je jen v Němčině...


A když tě opravovaly to lanko(strunu) neobrátily ovládání topení? Zkusil jsi dát páčku topení na druhou stranu,jestly to náhodou nebude topit při páčce na studeno?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: topeni Kadett
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 21:39

A nezkoušíš náhodou prostřední výdechy ? Tam je pořád studený vzduch, teplý jde jen z krajních.

Re: topeni Kadett
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2007 09:08

ne nezkoušim, ale už to topi sice až na 3stupen ale topi to smiling smiley

Re: topeni Kadett
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 16:36

Tak o tom je toho v poradně spousta - budeš mít v háji předřadný odpor u ventilátoru. Třetí rychlost jde napřímo, takže ho nevyužívá. Pokud se nepletu, tak někdo psal i to, že tam nabastlil odpor z Favorita.

Re: topeni Kadett
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2007 09:50

Mno ja to neřešim, hlavně když to topi na 3stupen... smiling smiley Nechce se mi davat tisicovku za ten odpor

Re: topeni Kadett
Autor: spikule (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2007 09:50

Mně větrák vyhazuje pojistku, ale větrák jako takovej je v poho, takže problém bude asi někde jinde.

Re: topeni Kadett
Autor: Lukas Marecek-palucko (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 19:39

Čítam čítam

ja mam zase iny problem , vetrak mi vyhadzuje poistku a stale tak škripe a nefuka nejak extra a tym je aj v lete neprijemne teplo v aute a zase otvorene okno je na spotrebu po dialnici , no chcel som sa spytat ze ako sa da vybrat onen motor vetraku , niekde som cital ze treba rozobrat celu palubovku co sa mi moc nechce a inde som nasiel ze sa to da zvonku pod strieracmi najst , jak je to teda stym motorcekom ? , jeho repas si spravim aj sam , len sa k nemu dostat

mam opel kadett caravan 1.7D

Re: topeni Kadett
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 09:31

A podíval jsi se pod plast co je pod stěračema? Je tam motůrek, žádná palubovka se nevyndavá.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: topeni Kadett
Autor: majkýý (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2009 17:12

to:Lukas Marecek-palucko

ty.. ten motorek ventilátoru má kluzná ložiska. Na mým stroji se mi stalo, že jedno ložisko "vyskočilo" ven a tak rotor dřel o magnety a kupodivu pořád jel, se na to zkus mrknout:-)

Re: topeni Kadett
Autor: palucko (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2009 16:08

mrknu se na to az se mi auto vrati ze servisu , (2 tydny mozna , nemam prachy na opravu a spojka ja na padrť , ted jen cekam na prachy s jedny nemenovany pojistovny kde sem si vybral prachy a ono ze 4-6 tydnu trva prevod na muj ucet )
a ten motorek moc tezce toci a piska , a vyhazuje pojistku
doufam ze to bude jen naka volovina ,treba to lozisko , diki moc =)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **   ******   **        **    ** 
 **     **  **  **  **  **    **  **        ***   ** 
 **     **  **  **  **  **        **        ****  ** 
 **     **  **  **  **  **        **        ** ** ** 
  **   **   **  **  **  **        **        **  **** 
   ** **    **  **  **  **    **  **        **   *** 
    ***      ***  ***    ******   ********  **    ** 
Powered by Phorum.