www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Tomik (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 20:50

Ahoj.chtěl bych vědět jestli jde vyměnit žárovka v tlačítku klimatizace a vnitřního okruhu.V opelu mi řekli že by museli vyměnit celá tlačítka...No a když už bych to měl rozebrané tak bych chtěl změnit podsvícení tachometru a možná i displeje s hodinama.Dají se sehnat jinak barevné žárovky nebo je musím obarvit?Máte někdo nějakou zkušenost?

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 21:01

A zkoušel si třeba hledat? Vyměnit žárovky jde, kupovat tlačítka se nemusí, v Opelu Tě asi chtěli natáhnout nebo se jim nechtělo se s tím zdržovat. Co se týče podsvětlení přístrojové desky, tak tu toho bylo taky napsáno mraky, já měnil barvu například gumičkama, které seženeš za pár Kč, takže není problém. To samé se dá udělat i s displejem.

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Tomik (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 21:21

Hledat jsem zkoušel ale asi blbě,no.Když jsem to měl rozebraný tak sem se do těch ovladačů nemohl dostat.Gumičkama to si nějak neumim představit,nechceš být trošku konkrétnější?Mě by zajímalo kdybych si dal jako pdklad tachometru bílý povrch tak čím nabarvit ručičky ukazatelů aby byly kontrastní?

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 21:27

Mrkni sem na ty návleky, sice to trochu tlumí intenzitu, ale večer je to super a ve dne to vidíš i tak.
[www.opelastra.cz]

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 22:28

Podívej se na tohle [uni.autodoplnky.cz] na přístroje stačí 4ks. Jen potom nejde tlumit intenzita osvětlení.

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 02:49

Milan.st: A Ty máš namontované ty LEDky z toho odkazu v autě? Mohl bys prosím Tě napsat, jak to svítí, jestli je to světlo rovnoměrně rozptýlené po přístrojovce nebo je "bodové" jak to u LEDek bývá? Díky.

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 11:23

Původně jsem tam měl ty gumky, ale nebylo to úplně ono co jsem chtěl. Svítí to skvěle, žádné prosvícené body. Večer udělám foto a dám sem. Mám je i na displeji, ale tam jsem je musel zbrousit. Jinak je to otázka 30 min. a je hotovo.

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 15:08

MetalKalic: takhle to vypadá. Ještě chci vyměnit LEDky v rádiu.

Přílohy: DSC00482.JPG (375.7KB)   DSC00483.JPG (393.5KB)  
Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 16:36

V té přístrojové desce to nevypadá vůbec špatně. A navíc pokud se to do té přístrojovky nemusí brousit a svítí to takhle rovnoměrně, asi o tom začnu uvažovat, mám tam ty gumky a svítí to takhle: [ZdenekSoska.Net] . Díky za fotky a omlouvám se za odbočení od tématu.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MetalKalic (22.12.2007 16:37)

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 20:32

Vyměnit žárovky jde, ale v těch dvou tlačítkách jsou žárovky s drátovým vývody, které jsou připájené, já jsem tam místo nich dával modré LED, takže mám symboly na tlačítkách podsvětleny modře (ten žlutý pruh na tlačítku v zapnuté poloze svítí i s těmi LED normálně žlutě)

AstraF
X16SZR

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Rad3c3k (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2010 07:22

Celkem mě štvalo, že ten proužek nesvítí modře, a tak sem si dal tu práci, a z nějakýho modrýho kusu plastu (myslím že to bylo nejaký víčko od nějaké krabičky) vyřezal ten díl.....Myslel sem že to bude celkem piplačka, ale měl sem to hotový asi za 10 min.....Stačí řezák, hrubej a slabej šmirgl a je to na pohodu.....Výsledek můžete posoudit sami......



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rad3c3k (19.01.2010 07:23)

Přílohy: P1140862.JPG (100.2KB)   P1140863.JPG (98.2KB)   P1140864.JPG (54.3KB)  
Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2010 15:47

Konecne nekdo sikovnej, kdo se nebal experimentovat smiling smiley

Re: nesvítí tlačítko klimatizace
Autor: Rad3c3k (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2010 05:59

Díky :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  ********  **     **  **      ** 
 **        **           **     ***   ***  **  **  ** 
 **        **           **     **** ****  **  **  ** 
 ******    ******       **     ** *** **  **  **  ** 
 **        **           **     **     **  **  **  ** 
 **        **           **     **     **  **  **  ** 
 ********  ********     **     **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.