www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Ukazatel paliva a teploty
Autor: jiras (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 05:29

Zdravím, koupil sem si Opel Astra 1.6 a neukazuje mi ani teplota motoru, ani stav benzínu v nádrži. Díval jsem se tady do FAQ a našel, že by mohla být příčina v stabilizátoru napětí v přístrojové desce. Kde ten stabilizátor napětí přesně je? Jak ho poznám a jak ho proměřit? Předem díky za odpověd.

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 06:24

Stabilizátor napěti je umístěný na přístrojové desce zezadu, je zasunut v úchytu a vodivě spojen s plošnými spoji. Je takový černý, určitě ho tam najdeš. Jak se měři to přesně nevím, to Ti spíše řekne někdo, kdo se zabývá drobnou elektronikou.

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 06:25

Je zezadu na pristrojovce
[www.opelastra.cz]
Promerit to promeris dost spatne vzhledem k tomu ze je to stabilizator napeti.
Jedine ze bys dokazal na vyndanou pristrojovku pripojit napeti, potom bys zmeril napeti na jeho vystupu (10V).
Ale vzhledem k tomu ze tenhle broucek (7810) stoji par korun, tak bych nic nevymejslel a rovnou ho vymenil. Ale POZOR, 7810 ma zapojeny nozicky zrcadlove.

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: jiras (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 13:23

Díky. Kde se ten brouček kupuje? Normálně v elektru?

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 13:28

No v elektru ne, v prodejnach s radio soucastkama.

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 13:43


Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: jiras (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2008 12:09

Tak ten stabilizátor byl ok. Problém byl v plováku - byl spadlej z toho drátu v nádrži. Teď už to ukazuje ok. Akorát zůstává problém s ukazatelem teploty, ale to pro to už sem založil nové téma. Všem děkuji za pomoc.

Ukazatel teploty - divně ukazuje
Autor: jiras (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2008 12:07

Zdarvím, koupil sem Astru (motor C16NZ) a myslel sem že vůbec neukazuje ukazatel teploty, ale pak sem jednou nechal nastartovanej motor na volnoběh asi 15 minut a teplota pomalu vylezla kousek nad půlku, pak se sepnul ventilátor a padla zase kousek pod půlku. Auto normálně po nastartování behěm tak dvou minut topí, ale prostě nikdy (když normálně jedu) se ta rafička teploty vůbec nezvedne. Jen takhle když to nechám hodně (min. těch 10 minut) dlouho na ten volnoběh, tak začne pomalu stoupat. V čem by mohl být problém? Jo a stav v nádrži ukazuje normálně a předchozí majitel říkal že měnil obě ty tepelný čidla před prodejem - jak pro ř.j. tak i tady to pro palubovku.

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2008 17:33

Já měl povolenej přímo ten měřak. Jsou tam 2 M4(?) matky.

Re: Ukazatel paliva a teploty
Autor: pilcker (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2009 17:00

Mám stejný problém s ukazatelem teploty motoru.Mám kadet c16nz přístrojovka s otáčkoměrem.Dal jsem nové čidlo a termostat a teploměr ukazuje pořád málo i když je motor ohřatý na provozní teplotu.Vyleze pouze do modrého políčka.Zkoušel jsem odpojit konektor od čidla,dát na kostru.Teploměr normálně vylezl nahoru.Po nasunutí zpět na čidlo teploměr normálně začal ukazovat.Druhý den opět ukazuje málo.Může někdo poradit jaké dva šroubky je třeba dotáhnout,nebo co s tím??Děkuji za radu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **    **  **     **  **     **  **      ** 
 **  **  **   **  **    **   **   ***   ***  **  **  ** 
 **  **  **    ****      ** **    **** ****  **  **  ** 
 **  **  **     **        ***     ** *** **  **  **  ** 
 **  **  **     **       ** **    **     **  **  **  ** 
 **  **  **     **      **   **   **     **  **  **  ** 
  ***  ***      **     **     **  **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.