www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 08:06

Zdravím všechny přítomné,trápí mě jedna věc.Mám kadetta GSi 8V z 91.rv a palubní počítač mi ukazuje nesmyslnou spotřebu.Při jízdě to nejde pod 20 L a při akceleraci 40L Jde mi o to že pak je z toho odvozen dojezd na palivo v nádrži a ten je zkreslený.Tak jsem si řekl,že pokud to jde tak s tím něco udělám... Děkuji za každou radu a zkušenost co kdo máte...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 08:47

A meni se pri rozjezdu udaj jednotek z litr/hodinu na litr/100km??
Ten BC je tam dodelavanej, nebo origo?
Kolik je okamzita spotreba na volnobeh?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 09:31

Ano hodnoty se mění,je tam origo myslim jelikož je to GSi v kůži a plný výbavě...Na volnoběh se mi tam ukazuje myslím 1,2 l/hod...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 09:38

Predpokladam ze mas digitalni pristrojovku, ta ukazuje dobre?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 09:57

Ano digi a v pořádku,no vlastně mi neukazuje jen tlak oleje,ale to je čidlo.A svítí el. motoru.Mohlo by to být tím?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 10:01

No, kontrolka ECU by nemela mit primo spojitost s BC, ale kazdopadne nic nezkazis, kdyz zjistis jaka zavada je v pameti.
Ten BC ukazuje spatne co to mas, nebo to zacalo po nejakym zasahu/poruse?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 10:16

No mám ho asi 2 měsíce a už to tak ukazovalo když jsem ho koupil... Tušíš čím by to mohlo být?Připadá mi to že ukazuje zkresleně mimo volnoběh... Ten litr na hodinu na volnoběh se mi zdá reálný na 2,0...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 12:32

Podle me to dostava spatny udaje z cidla rychlosti (drahovy vysilac frekvence) co je na prevodovce, ale to by musel kecat i tachometr.
Nebo tenhle snimac nekdo menil, tacho prepnul, ale BC neprekodoval (4 tusim cerny draty ktery se pripojujou na zem).

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 12:59

Tacho mi právě ukazuje dobře,podle těch radarů o 3 km víc... Takže co teď s tím?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 13:08

Tady je schema

[www.kadett.cz]

BC je oznaceno jako U3 a vyvody 11, 12, 13 jsou ty kodovaci.

POdle toho je treba zjistit jak je to nakodovany, na jakej typ toho impulzniho cidla (oznaceni je na nem napsane).

A podle tabulky (uloz si to a prejmenuj na .pdf, resp. umaz jen tu .jpg priponu) v priloze porovnat jestli je to tak spravne.

Přílohy: Tech.Daten.BC.Abgleich.Kadett.E.1.pdf.jpg (34.1KB)  
Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 14:36

Díky,jak bude chvilka tak to hned zkusím a dám zprávu jak to dopadlo... Vážně díky moc...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 14:50

Špatně nakódovaný snímač rychlosti zjistíš snadno. Jeď ustálenou rychlostí a na BC vynuluj průměrnou rychlost. V tu chvíli, kdy na něm rychlost naskočí, měla by se shodovat s tachometrem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 15:16

Vendys : Teď pojedu z práce takže zkusím....

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 06:38

Čau,takže včera jsem to zkusil a dopadlo to následovně.Na tachometru rychlost 90 km/hod a na BC mi to při vynulování ukázalo 32 km/hod.Navíc jsem dle schématu zjistil že mám vyhřívaná zrcátka yawning smiley) Takže mám ještě 2 otázky,to vyhřívání po zapnutí nejde vypnout,vypne se to samo po nějaké době?A druhá,ty kódovací kabely na BC jsou u něj?Nebo u snímače na rychlost?

To je zatím asi vše... yawning smiley)

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 06:50

Ty kodovaci kabely jsou nekde u BC, musis jit od konektoru po svazku, ale uz si nevzpominam jak je to tam reseny.
Podle schematu si zjistil ze mas vyhrivany zrcatka? A v prakticky to mas taky overeny? smiling smiley

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 07:28

Ano podle schématu jsem zjistil že ta svítící kontrolka znamená zapnuté vyhřívání zrcátek.Já furt nevěděl na co to je,že když to zmáčknu tak to svítí... Nenapadlo me chytat na zrcátka... Ale funguje to,jelikož venku - 3 a sklíčka byly teplý... A já to od té doby co mi namrzaly furt škrabal... No jo,udělalo mi to aspoň radost...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 11:36

Ještě jedna otázka,na kolik litrů paliva má nádrž GSi 8V chce to po mě ta tabulka na nakódování BC

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 11:46

42, nebo 50 litru, jak se to soudruhum povedlo.

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 11:59

To je právě to co bych od soudruhů potřeboval vědět... Vím že jsou tyto dvě,a jelikož 2,0 má větší spotřebu tak dejme tomu že tam bude spíš ta 50,že? Nebo to tam mrskali jak je to napadlo?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 12:32

Prave ze to mrskali jak jim to prislo pod ruku. Ale to uz snad poznas kolik beres benalu, ne?

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **    **  ******** 
 ***   ***  **        **     **  **   **   **       
 **** ****  **        **     **  **  **    **       
 ** *** **  ******    *********  *****     ******   
 **     **  **        **     **  **  **    **       
 **     **  **        **     **  **   **   **       
 **     **  ********  **     **  **    **  ******** 
Powered by Phorum.