www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Startování
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2008 20:34

Mám problém s motorem X16XEL. Při startování jdou ručičky všech budíků do minusu (cpou se pod spodní rysku). Po nastartování se již chovají normálně. Baterie i po dobití má s tímhle novým jevem problém. Autu se moc nastartovat nechce. Vše se stalo až teď, když celou zimu Astra stála v garáži a cca měsíc byla úplně bez baterie. Před odstavením byla bez problémů. Nenapadá vás někoho v čem by mohl být problém ???

Re: Startování
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2008 20:48

A co tak trochu tuhle poradnu prohledat? Je tu na to i bezva funkce "Hledat". Osobně bych kouknul po ukostření motoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Startování
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2008 20:12

Díky za radu. Poznámku o hledání jsem čekal - já hledal podle slov co mě napadly, ale musíš vědět co zadat a když se dostaneš k netu denně na cca 20 minut, tak to je práce odhadem na měsíc. Proto se většinou radši na nic neptám, ale tohle bylo fakt akutní, takže ještě jednou díky. Zítra to uzemnění zkusím projít.

Re: Startování
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2008 21:01

Dobrá. smiling smiley Je lepší to říci rovnou. Nikdo se tu přece nesnaží nikomu utrhnout hlavu. smiling smiley A beru, že žádný učený z nebe nespadl. Kdyby se zdálo být vše v pořádku, stejně většinou doporučuju nechat si někde v dílně udělat, nebo koupit, kabel (alespoň 16mm čtverečných průřez) s oky a zapojit ho karoserie-motor, nebo lépe minus pól aku-motor.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Startování
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2008 10:21

Stejně jsem na to zvědavej. Vypadá to, že někde upadla kostra, nejspíš k motoru. Jen je divný, že padají všechny budíky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Startování
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2008 11:58

O víkendu na to kouknu a dám vědět. Mě je divný že po nastartování je vše O.K. Ale startuje těžko a nerad bych někde zůstal, takže jsem musel vzít za vděk 1.9D Felinou a to je fakt otřesný.

Re: Startování
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 16:24

Tak Astra už funguje - nebylo to ukostření motoru, ale problém byl se zadní levou bliknou. Nějakým způsobem zůstala sepnutá i když palubka nic nehlásila. Blikna neblikala ale jen svítila (na což jsem přišel až v garáži když jsem zajel zpátky). Po prostříknutí kontaktů a další projížďce bylo slyšet jak cvaklo nějaké relé a od té doby šlape jak má, budíky se chovají normálně a chytá napoprvé. Ještě jednou dík za radu.

Re: Startování
Autor: petaneek (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2008 15:34

Ahoj lidi mam takovej problém kvůůli kterému jsem na tomto chatu.Vůbec se mému autu nechce startovat koupil jsem už novej rozdělovač a i ten prostřední kabel co k němu vede i nový relátko a nový palivový filtr!Vůbec netušim čim už by to mohlo být?Prosííím Vás o radu...díky moc Petan

Re: Startování
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2008 17:08

Co pamet zavad?
Davaji svicky jiskru?
Jde na klapku palivo?

Re: Startování
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2013 04:55

Ahoj lidi, chystám se koupit Opel Zafira A, rok výroby 2005, motor Z16XE. Povšiml jsem si, že při startování motoru skáčou ručičky na palubovce jakoby do rytmu startéru od nuly cca do první třetiny rozsahu, poté už se chovají normálně. Nevíte, čím by to mohlo být? Udělal jsem si diagnostiku, byly tam nějaké chyby, ale po smazání se už žádné ani po jízdě neobjevily, všechny systémy v autě se jeví jako funkční. Taky mě napadlo ukostření motoru, ale raději se ještě ptám tady, jestli už to někdo neřešil. Díky za odpovědi.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******   **     **  **    **  **     ** 
  **  **   **     **  **     **  **   **    **   **  
   ****    **         **     **  **  **      ** **   
    **     ********   **     **  *****        ***    
    **     **     **   **   **   **  **      ** **   
    **     **     **    ** **    **   **    **   **  
    **      *******      ***     **    **  **     ** 
Powered by Phorum.