www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Chyba 85
Autor: Martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2008 20:00

Ahoj, vyblikal jsem si chybový kód na mém Opelu Astra X16SZ, r.v. 96. Našlo mi to chybu č. 85, ale nevím co je to za závadu, protože Excel tabulka začíná kódem č. 0100, tak nevím jestli to může být třeba č. 0185, nebo 0285... atd. Forum jsem prohledal a pročetl,ale nic podobného jsem nenašel, tak mě prosím nemažte. Budu vděčný za radu...... díky.

Re: Chyba 85
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2008 20:22

A jede to auto? Měla by to totiž bát chyba imobilizéru. [www.topbuzz.co.uk]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Chyba 85
Autor: Martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2008 20:47

Auto nejede, nejdříve to zlobilo, když bylo vlhko (za děště to po startu jelo na 3 válce), ted´už nenaskočí vůbec. Nevím, že by tam imobilizér byl.....

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 07:06

imobilizer je origo od opla.. součástí kliče... přesně stouhle chybou sem se už setkal.... ale diagnostika psala chybu cívek...
doporučil bych pokusně výměnu řídící jednotky...
bohužel je to pracnější nebod se musí vyměnit jednotka ale k ní musí být i klíč protože imobilizer má CHIP v klíči!!

mě se to vyskytlo na ASTRA G motor byl X16XEL ale na diagu se mě snažil přesvědčit že je X16SZ :-)

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 07:13

Ted ještě koukám do manuálu OPEL TECH

tenhle motor je řízen ECU MULTEC-S a měl by blikat P0XXX kod jen pokud má 4řadou jednotku, u starší verze se muže vyskytnou 2řada jednotka a ta bliká čiselnou řadu XX

dle řady XX je 85 chyba špatný WFS signál což opravdu souvisí s detekcí IMO..
závada se dá odstranit ale potřeba složitější postup při hledání...

Re: Chyba 85
Autor: Martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 07:46

je to r. v. 1/96, myslím že je to zrovna nějaký mezityp, taky jsem koukal, že by tam měl být kód 0XXX, ale bliká mi to XX, takže tam bude asi stará jednotka. Ale s tím klíčem a imobilizérem si nejsem jistý, protože jsem jezdil i na náhradní klíč, který je docela plochý, na to aby tam byl imob. Navíc mám ´´socka´´ verzi, takže všechno manuál.

Re: Chyba 85
Autor: Martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 09:03

Ještě mě nadadla jedna věc. Je možné, že by to bylo tím, že používám ten náhradní klíč. Protože s orig. klíčem, se mi nikdy nestalo, že bych nenastartoval. A ty 3 válce mohli být třeba kabelama, nebo svíčkama? (ted´už jsou nové). Orig. klíč jsem totiž ted´neměl k dispozici z důvodu půjčování auta v rodině.....

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 10:10

zkus origo klíč..

Re: Chyba 85
Autor: Martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 11:28

jo zkusím, navečeru po práci. Dám vědět jak to dopadlo....

Re: Chyba 85
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 13:01

100% origo klic pofrci, taky jsem mel kopii originalu bez imob. a psalo to tutez chybu..

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 13:48

ta jízda na tři.. budou kabely ke svíčkám.. popřípadě svíčka

Re: Chyba 85
Autor: Martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 17:06

Ahoj, zdravím všechny. Tak sem zkusil origo klíč a hádejte...... První otočení a vše šlape jako hodinky smiling smiley. Já věděl, že to nebude autem. Astru mám 3 roky a ještě se mi nestalo, že bych nenastartoval, tohle byla moje blbost. Ale kdo by to čekal, co ??? :-). Díky všem za pomoc a ať vám Oplíci slouží.

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2008 04:36

a proto varování!!! vozy OPEL maj instalovanej imobilizer přímo do ECU!! takže i soc výbavy... :-)

Re: Chyba 85
Autor: martin X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2008 05:54

paráda, aspoň nějaká výbava smiling smiley

Re: Chyba 85
Autor: ASTERIX (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 16:51

Zdarte chlapi mam problemek dnes sem si to frcel astrickou r.v 95 1.6i8v pijanko a najednou se mi vypl motor a uz nesel natocit jak me kamos dotahl domu tak sem zjistil zavadu 85 zkusil sem oba dva klice a nevim si rady myslite ze je to mozne aby to bylo tez imb???

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2008 16:40

pro ASTERIX: no když ti bliká 85 tak se to rovná chyba okruhu imobilizéru /součástí řídící jednotky../ a nebo pokus o start bez kompatibilního klíče

Re: Chyba 85
Autor: m4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 20:22

ahoj mam tam taky chybu č 85 ale imobilizér nemam ma starej obyčejnej klíč. . . auto jde nastartovat . . .běhá na 3 válce.. . . ale je to tim že přisává zvduch . .

Re: Chyba 85
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2011 09:18

běh na 3 neni přisátí vzduchu.. pokud máš astru,tak 85 je immo asi máš blbej klíč..

na 3 pojede svíčka, kabel svíčky nebo bez komprese na válci

ale když nenapíšeš ani auto, ani typ motoru tak s rádou mužem spekulovat



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********    *******    ******    ********  
 ***   ***  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **** ****  **     **  **         **         **     ** 
 ** *** **  ********   ********   **   ****  ********  
 **     **  **         **     **  **    **   **        
 **     **  **         **     **  **    **   **        
 **     **  **          *******    ******    **        
Powered by Phorum.