www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: holandan (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2008 21:13

prosim vas, doufam ze mne nikdo neserve ale ja jsem nic nenasel ohledne toho ze mne prestala fungovat, vnitřní cirkulace vzduchu.Kdyz zmacknu tlacitko tak vubec neklapne a jeste k tomu vubec nevim kde tu klapku mam hledat.Pomozte mi prosim.Dekuji za odpoved.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil holandan (18.07.2008 21:14)

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2008 23:57

Především u Astry F není ta klapka ovládána elektricky, nýbrž podtlakem. Klapku najdeš z pravého boku na tělese topení, na což je nejlepší vyndat kaslík.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: holandan (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2008 18:38

diky moc,za radu tak jsem to rozebral.Musel jsem vycistit filtry jak vzduchovy tak pylovi a pritom jsem nasel sterelou hadicku,vymenil jsem ji a funguje.diky moc za radu stim podtlakem.dik

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 19:54

mám 16Xel a když zmačknu tlačítko zavření cirkulace tak mi tam "bzučí čmeláci?" respektivě bručeli, přestalo to tak neví co se stalo? Klapka už se nezavírá.

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2011 10:52

Doporučuji sehnat nové čmeláky, ale to bude teď na zimu bída. Nebo zkontrolovat, jestli do toho tlačítka jde podtlak, jestli jde i z něj a jestli funguje ta ovládací membrána klapky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2011 19:46

jj díky,budu měnit žárovičku tak se kouknu na hadičky.

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2011 20:38

podle mě je ta klapka vnitřní cirkulace vidět po demontáži pylového filtru a ne po oddělání kastlíku, alespoň u mého X16SZR to tak je

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2011 21:50

Klapka možná, ale jestli si to dobře pamatuju (kdyžtak mě opravte) tak ovládací membrána je někde z boku topení za kaslíkem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: Maroslav (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2012 22:08

Zdar mám taky astřici r.v.97 motorX16SZR Mám taky problém s funěním oken po demontáži filtru jsem si všiml že na ventilátoru je nějaká umělohmotná klapka která je zavřená tak se chci zeptat to asi znamená že je zapnut vnitřní cirkulace? Nevím jak to poznat tlačítko nereaguje a ted si nemužu dovolit kuchat celou palubovku nýbrž denně dojíždím do práce.Jo ještě když pustím ofuk na nohy tak předek mi fouká ale vzdu nevíte co by to mohlo být? Děkuju

Re: vnitřní cirkulace vzduchu ( astra F 1997 )
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2012 11:26

Pokud to tedy není klapka vnitřní cirkulace, která je zavřená, aby si ventilátor nebral vzduch z kabiny. Tlačítko reaguje samozřejmě jen za chodu motoru, když ovládá podtlak a demontáž kaslíku je pár šroubků. Ono to dozadu možná fouká, ale nikdy to po všech těch zatáčkách co to má v cestě, nebude foukat jako vpředu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **        ********         **  **    ** 
 **     **  **        **     **        **  ***   ** 
 **     **  **        **     **        **  ****  ** 
 *********  **        ********         **  ** ** ** 
 **     **  **        **         **    **  **  **** 
 **     **  **        **         **    **  **   *** 
 **     **  ********  **          ******   **    ** 
Powered by Phorum.