www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Bliká mi na palubce žhavení
Autor: Leddy (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2008 09:36

Čau chlapi, hledám hledám a nikdo mi neporadí. Píšu jsem o radu jelikož jsem býval majitelem oplika. Nyní mám vvw golf 3 Tdi r.v.97. Včera jsem na to šlapal a auto mi ulítlo do druheho směru jízdy na štěstí se nic nestalo (vážného) ale začala mi blikat po tomhle aktu žhavící cívka na tachometru. Nastartuju auto, chvíli nic a za dvě minuty mi to začne blikat. Co s tím je? Děkuji za odpověď....

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2008 09:57

blikající kontrolka žhavení signalizuje u některých aut závadu v řídícím okruhu motoru (elektronika), ale jestli trojkový golf nějaký řídící okruh má netuším.

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2008 10:55

Taky bych hádal, že tím hlásí nějakou chybu.
Jakousi primitivní autodiagnostiku měl i naftovej kadet 17D, kterej žádnou elektroniku motoru neměl. Tam ta kontrolka podle chytrý knihy měla blikat, když odešla žhavící svíčka. Jak jim to fungovalo v praxi je otázkou, protože když mi svíčka opravdu odešla, nic neblikalo...

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: lipo (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2008 08:52

u vsech koncernoévejch aut znaci blikajici kontrolka zhaveni nefunkcni brzdovy svetla

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2008 11:43

Golf kontrolkou zhavení hlásí poruchu na motoru kterou může být i nefunkční spínač brzdových světel stačí nazobnout na VAG diagnostiku a budeš vědět hned co se dějě

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2008 12:10

jelikož se tazatel již neozval a navíc se toto téma vůbec netýká vozů opel, tak si myslí, že je o ničem se zde dále k tomuto vyjadřovat ...

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: Patrik Kopecký (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2008 21:34

Dobrý den,zdravim vás všechny...Již nějakou dobu my svítí,někdy jen problikne,někdy také delší dobu během jízdy svítí žhavení,hrozně mi to vybíjí baterku a nestačí se dobíjet...mám kadetta 1.6D...byl bych vám moc vděčný,kdybyste mi někdo dokázal poradit..předem děkuji!

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2008 07:50

U kadetta 1,6D není žádná elektronika co by žhavení řídila, je tam jen relé s nějakým odporem, tobě asi zůstává sepnuté a ty pak žhavíš za jízdy. Jednak si tím ničíš žhavící svíčky a jednak vybíjíš baterku. V podstatě máš dvě možnosti, buď zkontroluj a popř. vyměň to řídící relé, ale to je celkem drahé a špatně se shání a nebo ho vyřaď u udělej si žhavení na "čudlík" měli to takhle všechny stará auta (např. avie), akorát musíš sehnat knoflík který je přímo na toto určený a snese velké proudové zatížení a samozřejmě musíš i patřičně nadimenzovat přívodní kabeláž, budeš mít výhodu v zimě, že si budeš dobu žhavení určovat sám podle kondice svého motoru.

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: Patrik Kopecký (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2008 17:57

děkuju...a kde se v autě nachází to řídicí relé?Nebo neřiká se tomu i nějak jinak....děkuji za odpověď.

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2008 05:48

já diesela nemám, ale měla by být někde v motorovém prostoru, mezi motorem a kabinou, je to krabička, uvnitř je nějaký bimetal který se průchodem proudu ohřívá a po určeném čase odepne žhavící svíčky, jdi po drátech od žhavících svíček a měl bys na ní narazit

žhavení
Autor: romann (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 08:03

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli n+kdo neví přestalo mi u diesla žhavení mam opel vectra A nejdříve to problikavalo a ozyval se zvuk z podpalubovky od spolujezdce (stejny interval probliknutí a zvuku z toho místa) a pak to přestalo žhavit tuším že rele by mělo byt u motoru tak nevíte někdo co je v pravem sloupku pod nohama spolujezce?Popř jestli někdo neví kde muže byt problem? Předem díky

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 13:13

v pravém sloupku bývá : řídící jednotka, relé centrálů a pak relátka palivového čerpadla a podobně.. ted netušim ale ropák tam má zrovna jednotku žhavení... problém muže být v té jednotce ale jde zaměnit jinou jakoukoliv z diesla nová bejvá kolem 2tis

Re: Bliká mi na palubce žhavení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 13:19

Mozna by pomohlo hledani...

[www.opelastra.cz]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (20.08.2009 13:20)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********  **     **   ******   
 ***   ***  **        **         **   **   **    **  
 **** ****  **        **          ** **    **        
 ** *** **  ******    ******       ***     **   **** 
 **     **  **        **          ** **    **    **  
 **     **  **        **         **   **   **    **  
 **     **  **        **        **     **   ******   
Powered by Phorum.