www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Chyba 42 C16NZ
Autor: Kip (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2008 15:23

Ahoj hledal jsem tady ale nemůžu nic najít, tak se chci zeptat jestli už někdo z vás řešil chybu 42 - elektronické nastavení okamžiku zážehu! Našel tady na stránkách tu tabulku ale nevím si rady jak postupovat!Mohl by mi někdo přiblížit tento problém poř. poradit jak postupovat při odstrranění? Dík

Re: Chyba 42 C16NZ
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 16:08

A při jízdě se to nejak projevuje? Podle mě je to chyba zapalovacího modulu který je v rozdělovači. Pokud to při jízdě nic nedělá zkus odpojit baterku na 15s a uvidíš jestli se chyba ještě objeví

Re: Chyba 42 C16NZ
Autor: Kip (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 16:19

Ne při jízdě ta nic nedělá jenom na mě bliká, akorát třeba někdy drží víc otáček když vyřadím, ale to je asi problém s krokovým motorkem. Baterku jsem odpojoval a vydrželo to asi 20Km a zase to začalo blikat

Re: Chyba 42 C16NZ
Autor: lawer (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2010 15:38

Tak mně se taky objevila tahle chyba.Myslel jsem si že je to modul v rozdělovači tak jsem ho vyměnil za jiný.Asi dva dny to bylo v pohodě a už to na mě zase svítí.Nestalo se mi že by modul jel napůl buďto mi odešel a auto nejelo a nebo to bylo v poho.Teť si nevím rady.Já tam mám teda u toho vyblikanou ještě lambdu a ta je nová cca měsíc.Mně to při jízdě teoreticky nedělá nic až na to když držím plyn v nějáký poloze tak to začne škubat...

Re: Chyba 42 C16NZ
Autor: lawer (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2011 10:24

tak jsem na to nakonec přišel!!
Teda u mně to bylo ono jak vedou kablíky do rozdělovače tak skrz rozdělovač má být plastová průchodka ta se mi rozpadla časem se mi protlouk kablíík.ten vyskratoval vyhořeli v hlavním svzku 2 dráty ty sem nahradil a samo mně dovedli až do rozdělovače kde sem si všimnul že je prokleplý.Asi to ze začátku elektrice tak nevadilo ale poté co se tohle stalo vyměnil jsem to a už je to ok...
Nemusí to být zrovna váš problém ale mně to už šlape ....

Re: Chyba 42 C16NZ
Autor: pospa (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2012 17:57

ahoj,mám stejný problém porucha číslo 42 při nižších otáčkách motor cuká a nemá takovej výkon,káblíky a svíčky jsem dal nový je to pořád stejný,mohl by někdo poradit ?

Re: Chyba 42 C16NZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2012 13:38

Tady: [www.kadett.cz] je ta tabulka, o které je psáno hned v prvním příspěvku. Je tam, i zde napsáno, co ta závada znamená a lawer i našel a popsal jednu z možných příčin. Co víc k tomu můžem napsat?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******   ********   ******    **     ** 
  **  **   **    **  **    **  **    **   **     ** 
   ****    **            **    **         **     ** 
    **     **           **     **   ****  **     ** 
    **     **          **      **    **   **     ** 
    **     **    **    **      **    **   **     ** 
    **      ******     **       ******     *******  
Powered by Phorum.