www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nestartuje
Autor: piko19 (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2008 19:23

Ahoj,mám Calibru rok91,motor C20Ne a mám problém se starty.Otočím klíčkem do polohy startu a čím dál častěji se stává že se startér ani nehne jen mi nad pedálami cvakne jakési relé a nic víc.Startéry jsem zkoušel už tři a pořád to samé,chvíli to staruje a pak tomu hrábne a zase nic,nastartuju až po zhruba 15 minutách otáčení klíčkem sem a tam.
Neví někdo kde by mohla být zrada?
Děkuji moc za radu

Re: Nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2008 19:40

V kostreni motoru.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2008 21:53

Případně v elektrické části spínací skříňky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: piko19 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 20:34

problém pořád trvá už nenastartuju vůbec a na baterii není žádný odběr
co s tím?

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2008 17:06

Co jsi kontroloval?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Nejde nastartovat...
Autor: biozz (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2008 07:01

Zdravicko panove, jiz jsem si procetl snad celou diskuzi o tom, jak postupovat kdyz kadett nestartuje, ale zadna rada mi vubec nepomohla sad smiley proto zakladam tohle nove tema... Takze k veci mam opel kadett (pontiac le mans) 1.6 c16nz motor.. Mel jsem ho nastartovany asi 15 minut bez problemu jen semtam vynechal valec ale byl studeny takze to po chvili jelo vpohode a najednou couvam snim a on chcipne(plynu bylo dost a spojka v zaberu smiling smiley ) Od te doby jsem ho nemohl natocit a to uz jsem zkousel moockrat. Vyblikaval jsem chyby a byla tam chyba 15 coz je snimac teploty ch. kapaliny tomu jsem procistil kontakty a uz je to bez chyb. Kdyz jsme to tahli na lane tak kdyz jsem pustil spojku tak jen stouply otacky ale motor nicsad smiley Mam nove zapalovaci kabely, zkousel jsem 2druhy svicek..testoval krokovy motorek, pretesnoval saci soustavu a porad nic sad smiley jen to tak toci a ne a ne natocit...Pripada mi jakoby se motor prechlastaval a to hroznym zpusobem protoze kdyz kouknu do sani pod klapku tak je tam nachcano kupa benzinu..Poradite mi prosim?

Re: Nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2008 07:25

Skoro bych to tipoval na to cidlo chladici kapaliny. Zkus ho nahradit pevnym odporem cca 2,2 kOhmu.

nejde nastartovat
Autor: aligi (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2008 03:07

Zdravím Vás, od včerejška mam problém s kadettem 1,6 r.v. 1990 motor C16LZ,zjistil jsem,že mám vysoke otáčky na volnoběh,škube mi to za jízdy atd. Rozebral jsem krokový motorek a ten nejevil známky chodu při otočení klíčem.Tak jsem ho vyčistil ,ale nepomohlo to.Pote jsem zkoušel vyblikat chybu podle návodu na www.kadett.cz , ale blikalo to nějak zvláštně.Nepochopil jsem ty čísla. Poté jsem konektor zastrčil nazpět.pak jsem zkusil nastartovat ale už nelze!!!! Startér se točí vypadá to že je vše vpořádku,ale asi někde zrada v el. - žeby řídicí jednotka??Krokovy motorek jsem pak vyzkoušel na druhém kadettu a po připojení jel naprosto vpohodě. Mimo jiné mi od te doby nejde ani ventilátor-pojistky jsou OK.Dneska se chci do toho pustit nemáte nějakou radu???



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil aligi (23.10.2008 03:11)

Re: nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2008 05:22

Projdi vsechny kostrici body, hlavne medeny pasek z prevodovky na kastli, otevri vsechny konektory, jestli nejsou zaoxidovany (vcetne konektoru k ECU).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (23.10.2008 05:23)

Re: nejde nastartovat
Autor: aligi (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2008 04:54

Nastartovat se mi už to povedlo, ale za studena startuje špatně a cuka jak ... Ještě teda pročistím ty konektory,ale ty vypadají vpořádku

Re: nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2008 07:38

A co treba svicky, svickove kabely, vicko rozdelovace a palec? V jakem je zapalovani stavu?

Re: nejde nastartovat
Autor: aligi (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2008 09:00

svíčky nove,kabely,ok,na rozdělovač dneska mrknu,Ale pořád ještě problikuje diagnostika

Re: nejde nastartovat
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2008 10:56

jestli prosvicuje kontrolka diagnostiky, tak asi nejdříve zjistíš důvod?!

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: nejde nastartovat
Autor: aligi (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2008 05:57

Jo to jsem dělal,jenže mi to začalo vyblikávat divné čísla-"hausnumera" tak jsem pak připojil konektor zpátky,ale auto už nenaskočilo.Ted´ už jede ale rano špatně startuje a škube jak hrom

Re: nejde nastartovat
Autor: aligi (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 23:01

Je to hotovo - řídicí jednotka :-(

Re: nejde nastartovat,
Autor: petr k (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2008 20:54

Čágo lidičky,marně zápasím se závadou typu, nesvítí mi kontrolky,starter točí,neběží palivová pumpa.Poradí někdo?

Re: nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2008 21:30

No, jestliže ti spínačka nespíná svorku 15, tak nejdou ani kontrolky, ani napětí do řídící jednotky motoru. Takže nechytí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nejde nastartovat
Autor: pilot345 (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2008 16:56

Cau lidi mam Kadeta 1.6i r.v. 90.A mám stejný problém jako kolega jen s tim rozdílem, že mě se rozsvítí kontrolky vyjma diagnostiky a nejde čerpadlo tim pádem to ani nenatočim .A pojistky v pohodě někde musí být zrada protože ,jsem zkoušel z poj. hejbat a nic a když mě kámoš táhnul tak chvilku blikla a když sem zkusil nastartovat tak zhasla a čerpadlo zase nic. Jak zjistim jestli je ta chyba ve spínačce,a jde ev. vyměnit. protože je chycená tim šroubem z utrženou hlavou a jinak než odvrtat jí asi ven nedostanu mam sice náhradní, ale ta je brutálně rozříznutá ta spona už z vrakoviště.Takže kdo ví at odpoví.Dík a Čágo belo.

Re: nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2008 22:40

Spínací skříňka a elektrická část spínací skříňky je rozdíl. Elektrická část lze měnit samostatně a drží ji dva malí "červíci". Když zapneš zapalování, je napětí na zapalovací cívce? (svorka 15)

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nejde nastartovat
Autor: pilot345 (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2008 07:24

Čau díky za odpověd vyzkouším, mě totiž vúbec nedocvaklo,že každá cívka má dva vývody, ach jo čim je člověk starší tim je blbější.Ještě jednou dík a kdybys náhodou věděl jak vyndat tu spinačku jinak než surově tak bych to taky uvítal dík a čau.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **      **   *******    ******   **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **    **  ***   *** 
 **        **  **  **         **  **        **** **** 
 **        **  **  **   *******   **        ** *** ** 
 **        **  **  **         **  **        **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **    **  **     ** 
 ********   ***  ***    *******    ******   **     ** 
Powered by Phorum.